Jump to content



Recommended Posts

Nα δω πόσα fps θα έχει στο ps3 σε φάση που δεν βλέπεις το terrain από mobs και spells.

Η λογική λέει ότι θα παίζει άπταιστα παντού. Ίσως έχει ένα ενδιαφέρον σε τηλεόραση, μιας και δεν έχει 700 κουμπιά να θέλει πληκτρολόγιο. :)

Link to comment
Share on other sites

Crossplatform games και pvp θέλουμε!

Nα δω πόσα fps θα έχει στο ps3 σε φάση που δεν βλέπεις το terrain από mobs και spells.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Έλα μωρέ, ελαφρύ είναι. Νταξ, με 6πύρηνο κ 8G ram, με μία μέτρια gpu το παίζεις άνετα. To control setup είμαι περίεργος να δω πως θα το κάνουν...dual shooter στύλ; Mouse pointer με το analog stick; (θα πέσει πολύ γέλιο).

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ, ελαφρύ είναι. Νταξ, με 6πύρηνο κ 8G ram, με μία μέτρια gpu το παίζεις άνετα. To control setup είμαι περίεργος να δω πως θα το κάνουν...dual shooter στύλ; Mouse pointer με το analog stick; (θα πέσει πολύ γέλιο).

Ps3 είπα όχι 4, αν ήταν να γονατίσει το diablo το 4 νταξ να πανε να γίνουν μπαλαρίνες καλύτερα.

Αν παίζει σε 1080p το έχω στάνταρ να τρώει frame drops εκτός και αν σφαξουν εφέ.

Σε amd64 x2 3500+ oced μς 8800gts 320mb πχ είναι τραγικό...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Ps3 είπα όχι 4, αν ήταν να γονατίσει το diablo το 4 νταξ να πανε να γίνουν μπαλαρίνες καλύτερα.

Αν παίζει σε 1080p το έχω στάνταρ να τρώει frame drops εκτός και αν σφαξουν εφέ.

Σε amd64 x2 3500+ oced μς 8800gts 320mb πχ είναι τραγικό...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Ναι, δε το πρόσεξα :o.

Για μένα το ps3 είναι ακόμα το "καινούριο". Έχεις δίκιο για την απόδοση, δεν έδωσα σημασία στο γεγονός ότι θα το βγάλουν και στο ps3...1280x720@30fps? Πώς σκ@τ@ θα κάνουν loot με το ps3...

Link to comment
Share on other sites

Το PS έχει optimized γραφικά για την πάρτη του όμως, μην το ξεχνάτε αυτό.

Ακόμα και το PS3 θα το παίζει χαλαρά. Απλά το PS3 ίσως έχει κάποια εφέ κομμένα.

Volrath τι εννοείς πως θα κάνουν loot?

Link to comment
Share on other sites

μάλλον εννοεί πως θα κατευθύνει τον Pointer του mouse με το analog stick και να κλικάρει να σηκώσει το item... έχει να πέσει πολύ γέλιο...

Πάντως από άποψη πως θα παίζεται δεν νομίζω να κινούν τον χαρακτήρα με λογική point and click Αλλά σαν να παίζουν ποδοσφαιράκι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι optimized αλλά, εδώ είναι η σπάνια περίπτωση όπου το pc game γίνεται port σε κονσόλα. Έχει να πέσει μαχαίρι...

Κάτι άλλο, θα εξακολουθήσει θα θέλει να είσαι μόνιμα online εεεεε;

Θα φτιάξουν και console interface για το batlenet;

Crossplatform chat με batlenet id - tag;

Real money ah? Anthendicator?

Μάλλον πολλα θέλω, ούτε καν crossplatform chat δεν θα έχει πόσο μάλλον gameplay, θα τα διαχωρίσουν εντελώς όπως και τόσα άλλα...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Duh, δεν έχετε παίξει ξανά diablo σε κονσόλα :p

Πατάς το Loot κουμπί και επιλέγεις με το σταυρό κάνοντας highlight όποιο αντικείμενο θέλεις.

Κάτι άλλο, θα εξακολουθήσει θα θέλει να είσαι μόνιμα online εεεεε;

Γιατί να αλλάξει ο τρόπος λειτουργίας του, το ίδιο είναι και στο PC.

Θα φτιάξουν και console interface για το batlenet;

Crossplatform chat με batlenet id - tag;

Υπάρχει ήδη chat, απλά είναι με on-screen keyboard. Επίσης, το PS3 δέχεται και Keyb.

Real money ah? Anthendicator?

Αυτά είναι θέματα login στο battle.net, δεν βλέπω κάποιο τεχνολογικό περιορισμό πέραν μίας σύνδεσης στο Internet.

Link to comment
Share on other sites

Το chat δεν είναι που psn; θα βάλουν και του batlenet από πάνω;

Στο battlefield έχουμε crossplatform chat με το batlelog;

Για το rmah το θεωρώ θέμα ασφαλείας με τα account περισότερο και φυσικά θεωρώ ότι θα είναι ξεχωριστό από αυτό του pc.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.