Jump to content



Recommended Posts

Είπα να πιάσω λίγο το Monki μου. Έκανα 4-5 run και δεν είχε πέσει τίποτα, ούτε καν κλειδί.

Σκέφτομαι "πωωωω ούτε ένα leg ρε δικέ μου, βασικά τι leg να ρίξει; εδώ δεν έχω βρεί ούτε goblin".

E κάνω 5 βήματα και βρίσκω ένα goblin που μου πέταξε ένα Devil Tongue... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια και καλα δροπς να εχουμε πρωτα απ ολα !

Με την νεα χρονια εβγαλα στη συνταξη τον ΔΗ, και σειρα πηρε μια μαγισσα.

Τα δροπς ειχα χαλι μαυρο προς το παρον, αλλα ηρθε και παλι η ωρα του χπαρισματος.

Ενδιαφερον κλας, εχει πολλες προοπτικες.

Απο καποιον πιο εμπειρο, πχ ποκο, θα ηθελα να μαθω πανω κατω τα ιδανικα ias/cc για cm build. Την ειχα στησει με 3.10/62.5 unbuffed , αλλα εχω την εντυπωση πως ηταν λιγο υπερβολικο. Καθε βοηθεια δεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους και ελπίζω καλύτερη από την προηγούμενη!!

Για xp: με hellfire - 30άρι leoric's - ρουμπινέ στη κεφάλα σε mp2 πάίζεις 200% με full valor

με αυτά σε πάει 1M/λεπτό και κρατάει κάπου 15 λεπτά το Alcaizer οπότε με ένα μέτριο ls όπλο σολάρεις όλο το run με μόνιμο archon και drop-άρεις περίπου 1leg/run το οποίο κάνει ένα πολύ καλό brimstone ως συνήθως..

Για cm: 3.1/62.5 είναι σούπερ ( αν μειώσεις και αυξήσεις dmg ίσως σε συμφέρει)και σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς άνετα το cold snap rune στο frost nova για να γλυτώνεις και 3 δεύτερα στο stunlock σου.

Εγώ απλά στα μεγάλα mp φοράω gear που δίνει ~30arcane/crit για να είναι μόνιμο το stunlock με τα twisters..

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια κανετε ποτε gear change οταν ειναι να σκοτωσετε τιποτα μπλεδακια η οχι? Μεχρι προτεινως εγω εκανα αλλα ολο αυτο τον καιρο (5-6 μερες) εχουν πεσει 2 leg συνολο. Βεβαια δεν ειχα μεχρι τωρα τα dps να σκοτωσω ουτε goblin ειναι η αληθεια...Με μια πωληση που εκανα πιστευω να μπω στον σωστο δρομο να πλησιασω τις 100Κ.

Link to comment
Share on other sites

Happy new year σε όλους... Τελικα μια witching hour και ένα unity που εριξα με εκανε να αλλάξω τον βάρβαρο πάρα πολυ... Πλεον δηλαδη οι αλλαγες που χρειάζεται είναι των 100m και πάνω...

Λίστα για ψώνια

1. Trifecta glove με str/vit/res all

2. Shoulders με περισσότερο vit και life %

3. Trifecta amulet με αυτα που εχω ήδη πάνω

Και το πιο σημαντικο όλων

Όπλο 1100 με τρύπα και ls. Str/vit ή 900άρι με cc dmg και ls

Αγιε μου Βασίλη σε παρακαλω ημουνα καλο παιδί δωσ μου 4 bil :-D

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα και εγώ λίγη βοήθεια, ξεκίνησα πριν 2 εβδομάδες ξανά το παιχνίδι μετά από μεγάλο διάλειμμα και έκαναν έναν μάγο και με λίγη βοήθεια από δω και λίγα λεφτά (οκ μπορεί να μην ήταν λίγα) στο rmah πήρα αυτά που φοράω και είμαι στα 70 τώρα, από εκεί και πέρα, περίπου με 100m τι upgrade να πάω να δω για πιο καλά ώστε να δω διαφορά στο farm κυρίως. το link είναι το ακόλουθο

Zfour - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

Happy new year σε όλους... Τελικα μια witching hour και ένα unity που εριξα με εκανε να αλλάξω τον βάρβαρο πάρα πολυ... Πλεον δηλαδη οι αλλαγες που χρειάζεται είναι των 100m και πάνω...

Λίστα για ψώνια

1. Trifecta glove με str/vit/res all

2. Shoulders με περισσότερο vit και life %

3. Trifecta amulet με αυτα που εχω ήδη πάνω

Και το πιο σημαντικο όλων

Όπλο 1100 με τρύπα και ls. Str/vit ή 900άρι με cc dmg και ls

Αγιε μου Βασίλη σε παρακαλω ημουνα καλο παιδί δωσ μου 4 bil :-D

ξεχασες το μεμπο με cc 6.0 :PPPPPPPPPPPPPPPPP

Έγινε επεξεργασία από tsakos19
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια και απο μενα...Λεω να αλλαξω gear για το pvp..υπαρχουν αυτα στο AH,οι τιμες θα αλλαζουν μερα με την μερα, λογικα προς τα κατω...Οποιος θελει κατι το παιρνει στο 0,85 της τρεχουσας τιμης..

Π.μ ή add me

post-620-1416076942,5907_thumb.jpg

post-620-1416076942,7383_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Τι θα προτιμουσατε:

1 amulet str+attspeed+crit chance 9+loh

η

1 amulet str+crit chance 9+crit dmg+loh?

To πρωτο ειναι πιο ακριβο κατα 5m...(Οπως και να εχει μετα η επομενη αγορα θα ειναι ενα 100αρι πρασινακι γιατι στα οπλα μου εχω 1 80αρι και 1 70αρι.)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Τι θα προτιμουσατε:

1 amulet str+attspeed+crit chance 9+loh

η

1 amulet str+crit chance 9+crit dmg+loh?

To πρωτο ειναι πιο ακριβο κατα 5m...(Οπως και να εχει μετα η επομενη αγορα θα ειναι ενα 100αρι πρασινακι γιατι στα οπλα μου εχω 1 80αρι και 1 70αρι.)

Εξαρτάται από το υπόλοιπο build. Για πόσο crit damage μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Εχω 45.5cc και 400νομιζω cd αυτη τη στιγμη που μιλαμε...

Αφού πας για LoH, βάλε attack speed.

(Aν και το ιδανικότερο θα ήταν να πας attack speed και crit damage)

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα εννοειται.Δοκιμασα τους εξης συνδυασμους. Με cc και cd μου εβγαζε +12k dps.

Με atsp+cc μου εβγαζε 7k dps αλλα μου ελειπε το 50% cd.

Δοκιμασα με ενα που ειχε κατι bil και τα ειχε ολα και μου εδινε 16k dps.Loh εχω 1000. Δεν εχω απειρο. Απλα εχω και ls 3%.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.