Jump to content



Recommended Posts

Μη κανεις αυτες τις θεωρησεις Larry..

Απλα η κλασικη blizzard σε καθε major patch και αν κρινω ειδικα απο την μακροχρονη ιστορια στο WoW και επομενως και στο WoaBlo με το major pvp patch θα προσθεσει και pvp items.Κανα movement impairing trinket κλπ.Κοινως κανε επενδυση σε ρευστο και gold και οχι σε gear γιατι ισως βρεθουμε προ εκπληξεων φαση ακομα και τα high pvp level items να ναι ilvl 64 π.χ

H απαντηση σε οσoυς περιμεναν pvp gear

gallery_47244_1609_24563.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος να μου κάνει μια τεράστια χάρη?

Μπορεί κάποιος, να frapsάρει λίγο (20 δευτερόλεπτα) καθώς παίζει Diablo 3 και να μου στείλει το videάκι με Rapidshare ή όποιον άλλο τρόπο θέλει (εκτός YouTube / Vimeo / κτλ, δεν μπορώ να κατεβάσω από εκεί). Αν είναι και βιντεάκι με καλή δράση, ακόμα καλύτερα..

Θέλω να φτιάξω ένα μικρό βίντεο για το Guild μου με τα παιχνίδια που παίξαμε φέτος, και.. δεν έχω το Diablo 3.....

Link to comment
Share on other sites

diablo stories:

μου στέλνει λοιπόν ψες ένας, αίτημα φιλίας με το δικαιολογητικό ότι πουλάει ένα echoing fury το οποίο αποτελεί upgrade για μένα. Τον κάνω accept, μου το link-άρει και όντως δίνει κάπου 20Κ dps...

Παρατηρώ τους χαρακτήρες του και έχει μόνο έναν μπάρμπα 10 paragon(!) ημι-ντυμένο και κρατάει στο off-hand το echo...

Ζητάει 8 μπιλιόνια και μέχρι να φθάσουν οι πρώτες τρίχες από τη κεφαλή μου στο πάτωμα έπεσε στα 5

(μιλάμε για σκόντο...)

"Ρε μάστορα" του λέω υπάρχει άνθρωπας στο παιχνίδι που να έχει τόσα χρυσά?

"και αν υπάρχει γιατί δε τα βάζει στο rmah να βγάλει λεφτάκια?"

"πλάκα μου κάνεις?" μου λέει, "αν το βάλω AH στα 3 μπιλιόνια έφυγε στο 5λεπτο"

(1300άρι με 65 κρίσιμη ζημιά)

στην ερώτηση μου πως περιήλθε στην κατοχή του το συγκεκριμένο όπλο δεν απάντησε...

κάπου εκεί χωρίσανε οι δρόμοι μας και οι "φιλίες" μας...

Στο 5-λεπτο εμφανίζεται έταιρος κάτοικος της άπω ανατολής ο οποίος πουλάει tal-rasha περιδέραιο για σούπερ βραδυνές εμφανίσεις το οποίο δώνει 29Κ ζημιά το δευτερόλεπτο και θέλει αρχική τιμή 4 μπιρμπιλόνια ακατέβατα....

πάει κι αυτή η "φιλία"...

(αυτός είχε ένα δαιμονοκυνηγό 4 paragon επίσης μισοντυμένο...)

πρίν προλάβω να πατήσω το logout διότι Σ-Κ τουλάχιστον εγώ υποφέρω από το lag...

εμφανίζεται τρίτος εξ ανατολής ορμώμενος με witching ζωνούλα τερματισμένη σε ταχύτητες(9) αντιστάσεις(80) intel και vitality....

Στα σπαστά κολυβο-αγγλικά είπαμε μια τιμή στα 2μπιλιόνια και με ενημέρωσε ότι είναι drop φίλου του για λογαριασμό του οποίου ψάχνει αγοραστή...

( αυτός είχε επίσης έναν δαιμονοκυνηγό κάπου 15paragon με 100Κ dps sharp...)

"χάνοντας" λοιπόν και τον τρίτο ανατολίτη "φίλο" έμεινα με την απορία....

"παίζει κατιτίς?"

"βρήκαν τον τρόπο οι φίλοι μας να "γεννούν" αντικείμενα?"

"όλως τυχαίως και οι 3 κινέζοι?"

"ποιός έχει 8 μπιλιόνια?"

Link to comment
Share on other sites

China used prisoners in lucrative internet gaming work | World news | The Guardian

"As a prisoner at the Jixi labour camp, Liu Dali would slog through tough days breaking rocks and digging trenches in the open cast coalmines of north-east China. By night, he would slay demons, battle goblins and cast spells.

Liu says he was one of scores of prisoners forced to play online games to build up credits that prison guards would then trade for real money. The 54-year-old, a former prison guard who was jailed for three years in 2004 for "illegally petitioning" the central government about corruption in his hometown, reckons the operation was even more lucrative than the physical labour that prisoners were also forced to do.

"Prison bosses made more money forcing inmates to play games than they do forcing people to do manual labour," Liu told the Guardian. "There were 300 prisoners forced to play games. We worked 12-hour shifts in the camp. I heard them say they could earn 5,000-6,000rmb [£470-570] a day. We didn't see any of the money. The computers were never turned off."

Link to comment
Share on other sites

Ενώ, όπως λέει και το άσμα, εμείς οι ελεύθεροι κι ωραίοι ζούμε σε άλλες MMO φυλακές (μες τα τείχη που ‘χει χτίσει ο καθένας για να ζήσει τις μεγάλες του στιγμές). :p

Έγινε επεξεργασία από Shaman
Link to comment
Share on other sites

"παίζει κατιτίς?"

"βρήκαν τον τρόπο οι φίλοι μας να "γεννούν" αντικείμενα?"

Επαιζε τον τελευταιο καιρο duping με roll back τον character..Λεγεται οτι ετσι ειχαν πεσει οι τιμες στα gem και εστειλε πολλους για μπανιο η bliz.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=306]zyx[/MENTION] εξυπακούεται οτι δε ξέρω να παίζω... που θα μου πάει όμως θα βελτιωθώ...

[MENTION=620]Astakos[/MENTION] εμ έτσι εξηγούνται κάποιες "παρατυπίες"....

πάντως με τόσες ώρες gameplay πόσοι γνωστοί.....αντικείμενα σαν αυτά που με τρολάρουν εδώ και δύο μέρες τα κινεζάκια δεν έχουν πέσει ούτε σε όνειρα....

πριν μερικά λεπτά...

YXpsh.jpg

τουλάχιστον αυτός είναι ένας καλόγερος 100αρης με 200+Κ dps!!!!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω καλύτερα να περιμένουμε ολίγον τι... Χριστούγεννα έρχονται ίσως δώσουν και κανά δωράκι.... δε βλέπω και καμιά ευκαιρία στο AH.... έχουν σοβαρευτεί οι παίχται....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.