Jump to content



Recommended Posts

ww for ever......αισθανομαι εγω ο butcher :p

μην επενδύσεις πάνω σε αυτό το build τώρα αν δεν το δεις πρώτα στο 1.0.5...εγώ έχω επενδύσει πολλά και θα χρειαστώ tweaks μάλλον ή και κατάργηση ανάλογα το αποτέλεσμα...

[MENTION=1146]ison[/MENTION] όντως το as αυξάνει το dps αρκετά. Π.χ. έχω 2 δαχτυλίδια με ανάλογο str και το ένα έχει 3,5% crit ενώ το άλλο 7% as. Κερδίζω λοιπόν 1,5Κ dps άμα βάλω το AS... άρα η λογική λέει ότι αφού έχω 57% crit chance με (νομίζω και γω με 60% είμαι αλλά δεν μου βγαίνουν τα μαθηματικά τώρα)

1.stormshield 9,5%

2.8,5% amulet

3.7,5-8% σε δύο ring

4.10% passive mace/axe

5.9% gloves

6.3% rage

7.3% scoundrel

8. 6% bracer

να βγάλω κάτι από όλα αυτά (μάλλον το bracer (δεν έχει stats) και ένα ring) και να ανεβάσω το AS κάνα 10-15% και να πέσω crit chance κάπου στο 50%...

Αλλά θα δουλέψει; Μάλλον θα ζητήσω δανεικά να δω τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Πιας τ αυγό και κουρευτο.....για να βγαλεις ενα πακ ελιτ θα σταζεις ιδρωτα......πφφφ:mad::mad::mad::mad:

θελω να δω τι θα γινει οταν θα εχει extra helth, reflect και shield.....θα πεσει το γελιο(το κλαμα)

Θα σου πω σεναριο που μου ετυχε στο mp10 στο ptr.

Act 1 , leoric hunting grounds, 2 pack.

το ενα molten waller kai to allo jailer illusionist. ειχαν και αλλα σκιλλς αλλα δεν τα θυμαμαι.

Μετα απο περιπου 10 λεπτα απλα το εκλεισα και πηγα στο 1.0.4. ¨

Καμια ελπιδα για σολο στα συγκεκριμενα πακς.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάει μέχρι 10 δεν σημαίνει ότι πρέπει να παίζεις στο 10. Ειδικά αν είσαι solo. Εγώ είμαι άνετος στο 5-6 και στο 10 θέλω 10+ λεπτά για να βγάλω "μονό" elite. Ανεβαίνοντας lvl και με καλύτερο εξοπλισμό θα φτάσω να παίζω άνετα και στο 10 αλλά μέχρι τοτε...

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
όχι και ΜΡ7 !!! ΜΡ6 και πολύ λέω :p
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω σεναριο που μου ετυχε στο mp10 στο ptr.

Act 1 , leoric hunting grounds, 2 pack.

το ενα molten waller kai to allo jailer illusionist. ειχαν και αλλα σκιλλς αλλα δεν τα θυμαμαι.

Μετα απο περιπου 10 λεπτα απλα το εκλεισα και πηγα στο 1.0.4. ¨

Καμια ελπιδα για σολο στα συγκεκριμενα πακς.

Eμ αυτο εννοω...θεσ δεν θες θα σου τυχη κατι τετοιο.....εγω με βλεπω για 5-6 εκει να παιζω....

Link to comment
Share on other sites

μην επενδύσεις πάνω σε αυτό το build τώρα αν δεν το δεις πρώτα στο 1.0.5...εγώ έχω επενδύσει πολλά και θα χρειαστώ tweaks μάλλον ή και κατάργηση ανάλογα το αποτέλεσμα...

[MENTION=1146]ison[/MENTION] όντως το as αυξάνει το dps αρκετά. Π.χ. έχω 2 δαχτυλίδια με ανάλογο str και το ένα έχει 3,5% crit ενώ το άλλο 7% as. Κερδίζω λοιπόν 1,5Κ dps άμα βάλω το AS... άρα η λογική λέει ότι αφού έχω 57% crit chance με (νομίζω και γω με 60% είμαι αλλά δεν μου βγαίνουν τα μαθηματικά τώρα)

1.stormshield 9,5%

2.8,5% amulet

3.7,5-8% σε δύο ring

4.10% passive mace/axe

5.9% gloves

6.3% rage

7.3% scoundrel

8. 6% bracer

να βγάλω κάτι από όλα αυτά (μάλλον το bracer (δεν έχει stats) και ένα ring) και να ανεβάσω το AS κάνα 10-15% και να πέσω crit chance κάπου στο 50%...

Αλλά θα δουλέψει; Μάλλον θα ζητήσω δανεικά να δω τι παίζει...

Για dps/EHP Stat weights πας Diablo 3 DPS & EHP Calculator κανε register και import το char σου απο bnet...

Μετα παιξε οσο θες με items/specs.

Πχ για μενα εχω τα εξης (dps per stat change) με full buffs (battle rage/enchantres buffs/impunity)

+1 Primary Stat 43.16

+1% Crit Hit 965.38

+1% Crit Hit Dmg 118.57

+1 Minimum Dmg 55.55

+1 Maximum Dmg 55.55

+1% Attack Speed 640.09

Οποτε οπως βλεπεις το crit με ανεβαζει πιο πολυ...δλδ αν εχω το (α) ring και βρω το (β) ring ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο αλλα με 1% παραπανω crit τοτε θα παρω +965.38 dps.

Οταν συγκρινεις gear δεν παει να παει οτι ενα ring με AS που σε ανεβαζει σε σχεση με ενα crit ring= AS ειναι καλυτερο. Πρεπει να παρεις και ολα τα αλλα stats υποψη διοτι αυτα ειναι που μπορει να κανουν την διαφορα.

Οσον αφορα το EHP παντα συμφωνα με το d3up για το char μου ειναι

+1 Armor 99.18

+1 Strength 99.18

+1 Intelligence 89.68

+1 Vitality 660.91

+1 Resist All 896.82

+1% Life 6,971.88

Link to comment
Share on other sites

http://eu.battle.net...9/hero/12726631 παιδια θελω την βοηθεια σας πειτε μου τι να αλλαξω τι να διορθοσω για να τον κανο τον βαρβαρο μου τανκς devil.png

για αρχη μπορεις να βαλεις το leap με τον ρουνο του iron impact και επισης απο τον berseker τον ρουνο Insanity....δεν σε ενδιαφερει το thrive απ την στιγμη που δεν παιζεις με Battle rage.....

Link to comment
Share on other sites

For reference, here are the scheduled maintenance times for each region:

The Americas: 3:00 a.m. PDT (10/16) to 1:00 p.m. PDT (10/16)

Europe: 6:00 p.m. PDT (10/16) to 4:00 a.m. PDT (10/17)

Asia: 1:00 p.m. PDT (10/17) to 11:00 p.m. PDT (10/17)

Scheduled Maintenance - Tuesday, October 16 - Forums - Diablo III

6:00 PDT είναι περίπου στις 8 το απόγευμα σημερα

Link to comment
Share on other sites

For reference, here are the scheduled maintenance times for each region:

The Americas: 3:00 a.m. PDT (10/16) to 1:00 p.m. PDT (10/16)

Europe: 6:00 p.m. PDT (10/16) to 4:00 a.m. PDT (10/17)

Asia: 1:00 p.m. PDT (10/17) to 11:00 p.m. PDT (10/17)

Scheduled Maintenance - Tuesday, October 16 - Forums - Diablo III

6:00 PDT είναι περίπου στις 8 το απόγευμα σημερα

να σαι καλα.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.