Jump to content



Recommended Posts

Εγω πιστευω οτι πρεπει να εχεις 3 gear.

1)dps

2)resist

3)gf

και να αλλαζεις αναλογα με την περισταση.

Η αληθεια ειναι οτι οπως εχω το στησιμο τωρα πεθαινω δυσκολα αλλα σκοτωνω και δυσκολα. για act 1 το βγαζω ανετα με mf πχ.

Αν ομως παω 4ο με dps...γεια σας!

Link to comment
Share on other sites

με καλό group όντως παίζει και βαρβ με 2 όπλα, στα δύσκολα βάζει κανείς μια ασπιδούλα και είναι κομπλέ...

το dual tornado build τελικά το άλλαξα λίγο μετά από δοκιμές και κατέληξα να βγάλω το Overpower και να βάλω frenzy ώστε να ρίχνω και κανα kite ή κάνα goblin.

Επίσης ένα πολύ καλό build (ειδικά για act 1 που το δοκίμασα) είναι να παίζει κανείς με rend και bash. 2-3 bash hits με Punish rune Και μετά rend με life regen. Έτσι αν κάποιος έχει απλά υψηλό dps μπορεί να κάνει και heal σχετικά καλά χωρίς να πέφτει.

Για res εγώ πάντως θέλω να έχω 1000 να είμαι σίγουρος για ακτ3+4

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ναι αλλα αν δεν αντεχεις τι να κανεις το dps?ψαχνω να βρω τροπο να ανεβασω dps να το παω καπου στα 18κ αλλα ψωρις crit chance/damage....δεν ξερω τι θα κανω γιατι θελω και Loh και να βρω οπλο με οοολα αυτα ειναι κομματακι ακριβο...τον μονο που μπορει να γινει ειναι να ριξω λιγο αρμορ και να ανεβασω Strength και πολυ λιγο vitality...καπως ετσι το σκεφτομαι.....

Link to comment
Share on other sites

πάνω από 800 resistances πάντως είναι overkill, δεν κάνει scaling όπως πιο πριν και το κέρδος για τα λεφτά που δίνεις είναι απίστευτα μικρό...

χίλιες φορές να κρατήσει κάποιος τα resistances στα 800 με το armor στα 5000 (πάνω κάτω) και να ανεβάσει το dps...

Έγινε επεξεργασία από Finwe
Link to comment
Share on other sites

πάνω από 800 resistances πάντως είναι overkill, δεν κάνει scaling όπως πιο πριν και το κέρδος για τα λεφτά που δίνεις είναι απίστευτα μικρό...

χίλιες φορές να κρατήσει κάποιος τα resistances στα 800 με το armor στα 5000 (πάνω κάτω) και να ανεβάσει το dps...

IMO, 700 reistances + 7000 armor is the Sweet Spot

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα sweet dps κοντα 30Κ armor 8000 και resist 700-800 και σε δυσκολα elite υπηρχε θεμα!

το κοντά 30k είναι λίγο, εννοούσα 40+ Κ dps...

με πόσο HP?

btw 100ρισε το Paragon o Alkaizer

http://www.diabloprogress.com/hero/alkaizer-1727/Alkaizer/2190

Link to comment
Share on other sites

Σαν βάρβαρος πάντως με 800 ρεζιστ σε ακτ 4, με 59κ HP, 24κ dps, και κέρατα απο armour ήταν φάσεις που μου σκίζανε τα ράμματα με τρόπο που δεν το κάνει ο lex steel σε κινέζα.

Δεν ξέρω τι σκ4τά Loh έχετε και βγάζετε με 700-800 resist solo το ακτ 4...

Επίσης είναι ΠΟΛΥ πιο φθηνό, να βρείτε gear με resist/str/vit και να παίζετε με το κλασσικό built του μούλου, παρά να βρείτε gear που έχει ΚΑΙ LOH και τέρμα crit% για να παίζεται πλυντήριο.

Α και το OH, δεν χρειάζεται να είναι 1000000000000000 dps, τα στατς θέλετε απο εκει και συνεισφέρει ΕΛΑΧΙΣΤΑ στο overall dps.

Link to comment
Share on other sites

Ναι icy ανθρωπά μου! ;) με το war cry..

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION] χαχαχαχα!!!

+10000 για το off hand! εννοείτε μόνο τα stats :flex:

Ιδού με κάποιες μετατροπές...με 300 LOH

Σε full group όμως χρειάζομαι 800+ res all με warcry τουλάστιχον :p γι'αυτό και το nerves στο passive.

Kalidor - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

Dolly μη χαλιεσαι...Εδω καμμια φορα με 1200-1300 εχανα με 800 λες να μην χανει κανεις?Βεβαια απο τοτε εχω αλλαξει λιγο γιατι εκανα μιαμιση ωρα ανα μπλε...Τωρα εχω πεσει γυρω στα 1000 res εχω ριξει το loh στα 750 αλλα εχω ανεβασει λιγο att speed και εχω πια 41κ ζημιες...Απλα δεν εχω πολυ crit dmg αλλα δεν πειραζει...Αλλωστε δεν μου ειναι και απολυτως αναγκαιο αυτο.Δεν παιζω με ww...

Link to comment
Share on other sites

Σαν βάρβαρος πάντως με 800 ρεζιστ σε ακτ 4, με 59κ HP, 24κ dps, και κέρατα απο armour ήταν φάσεις που μου σκίζανε τα ράμματα με τρόπο που δεν το κάνει ο lex steel σε κινέζα.

Δεν ξέρω τι σκ4τά Loh έχετε και βγάζετε με 700-800 resist solo το ακτ 4...

αν είχες 50k dps θα ήσουν GG :p

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα πως παιζεις...Δεν χρειαζεσαι τοσο dps αν παιζεις με αμυντικο build...Εγω οταν σολαρα πρωτη φορα το diablo ειχα 19Κ base dps...Με το battle rage & frenzy εφτανα 26κ.Ηταν υπερεπαρκη για να βγαλω τους παντες και τον diablo με ενα pot μονο!

Link to comment
Share on other sites

56k hp

δοκιμαζοντας λοιπον το νεο μου dps (18000 base και με frenzy 22000) ειπα να ξεκινησω act 3 και εφτασα μεχρι τον πολυ αγαπημενο μας ....ghom.......αποτελεσμα μεχρι εδω ηταν να πεσω μια φορα και αυτο επειδη δεν εκανε cooldown ο berseker και οταν εφτασα στον γκομ τον εβγαλα με την πρωτη με γιουργια απανω του...δεν κουνηθηκα απο κοντα του και το Life επεσε μια φορα κατω απ την μεση λογω της σκονης.....να υποθεσω πως ειναι θετικο αυτο????πλεον εχω σε στατσ...ressist all περιπου 1000 armor 11500 life 40k και damage 18-22 κ....για να δουμε την συνεχεια στο act 3...:fie::fie::fie:

αλλα απο drops.....το μεγαλυτερο που επεσε ηταν level 60!!!!act3.....

Link to comment
Share on other sites

Τον ρημαξαν τον Γκομ, πριν το πατς κλαιγανε οι χηρες, κλαιγαν και οι παντρεμενες...

Τωρα ειναι παιδικη χαρα. Εχουν ριξει τοσο πολυ την δυσκολια, που στο επομενο πατς ή καπου στο κοντινο μελλον, περιμενω να ερθει αλλη μια ρυθμιση δυσκολιας μετα το ινφερνο....

Link to comment
Share on other sites

Τον ρημαξαν τον Γκομ, πριν το πατς κλαιγανε οι χηρες, κλαιγαν και οι παντρεμενες...

Τωρα ειναι παιδικη χαρα. Εχουν ριξει τοσο πολυ την δυσκολια, που στο επομενο πατς ή καπου στο κοντινο μελλον, περιμενω να ερθει αλλη μια ρυθμιση δυσκολιας μετα το ινφερνο....

τελικα καταλαβαινω πως με τπτ δεν ειμαστε ευχαριστημενοι....μην γκρινιαζουμε τωρα για την δυσκολια.....μια χαρα ειναι ετσι οπως ειναι...το να προσπαθεις να διορθωσεις ατελειες παιχνιδιου με επιπεδα δυσκολιας ειναι λαθος......

και αν θυμαμαι καλα ενα repair ειχε 45000......:/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.