Jump to content



Recommended Posts

[MENTION=14897]P70[/MENTION]

To gear σου μια χαρα ειναι κ για 3 και για 4, το build σου ειναι χαλια :p

Αν αλλαξεις κατι απο gear θα πρεπει να ειναι σιγουρα το weap, παρε κατι με 950+dps κ socket. Με Rend build δε χρειαζεσαι καν Loh.

Οσο για το build, δοκιμασε αυτο κ θα μεινεις εκπληκτος με το ποσο ευκολο θα σου φαινεται το 3 ;)

Barbarian - Game Guide - Diablo III

ΥΓ.

Resist all μαζι με το Impunity καλο ειναι να εχεις πανω απο 800-850 για να μη τρεχεις σα το Βεγγο με το παραμικρο.

πανω κατω τα ιδια ειπαμε.....απλα ειμαι λιγο επιυλακτικος για το Ignore pain...(μεγαλο cooldown) για μενα το warth of berseker---insanity ειναι οτι πρεπει για τα ελιτ και πως αντι για το ignore να παιρνει life apo LOH.....απλα πιστευω πως whirlwind πρεπει να φυγει με τις......μπαντες...:victory::victory::victory:

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε tick παιρνεις το 9%.

Με 3 Mob πχ, το Rend μου κανει ~13Κ per tick στο καθε ενα, με ~24k Static και ~31Κ dynamic dps.

13000 x 3=39000

39000 x 9% = 3500Hp/sec με μολις 3 mob γυρο σου.

Φαντασου τι γινεται με περισσοτερα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δική μου άποψη είναι ότι επιτέλους πέφτουν αρκετά κίτρινα και επιτέλους καποια είναι αξιόλογα έτοιμα να τα φορέσεις.

Αλλά να ξέρουμε τι θέλουμε ρε παίδες. Πριν γκρινιάζαμε ότι δεν ρίχνει αντικείμενα τώρα γκρινιάζουμε ότι πέσανε οι τιμές στο ah;... Λογικό είναι για μένα και θεμιτό. Βασικά καλύτερα να μην υπήρχε καν το ah...

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#SfYVhd!UYa!ccbYZY

Μέχρι τώρα πάω αεκτά καλά στα act 1 'εχω χάσει μόνο όταν δεν πρόσεχα στα πολύ ζόρικα packs η elites.

Δεν ξέρω ίσως αλλάξω το soul harvest με κάτι άλλο για life αλλά αν έχεις harvestαρει x5 έχεις +650 στο intelligence οπότε βλέποντας και κάνοντας.

Ogunsoto - Community - Diablo III

Sry φίλος χαθήκανε οι χαρ και διάλεξες wd; !! : P

Τεσπα, οι σκύλοι στο ΙΙ ψοφάνε με το καλημέρα και είναι άχρηστοι. Το soul harvest στα ελίτ είναι επικίνδυνο αφού αν πλησιάσεις είσαι τελειωμένος και στην καλύτερη να πιάσεις Χ3

Φαρμάρω άνετα ΙΙ http://eu.battle.net/d3/en/profile/Anomos-2303/hero/12317287

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=93]ΓιαγκΤ[/MENTION] πως βρηκες πρασινα legendaryyyyyyy??????????

προς τους υπολοιπους του φορουμ καλυτερα τωρα?

ολα τα resist πανω απο 1000 και loh

Rush - Community - Diablo III

4€ το δαχτυλίδι του σετ και 2,5€ το chest.

Το άλλο δαχτυλίδι μου έπεσε στο Act Ι και τα υπόλοιπα με g

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=93]ΓιαγκΤ[/MENTION] πως βρηκες πρασινα legendaryyyyyyy??????????

προς τους υπολοιπους του φορουμ καλυτερα τωρα?

ολα τα resist πανω απο 1000 και loh

Rush - Community - Diablo III

θα το καταλαβεις και μονος σου πως ειναι πολυ καλυτερα......θα περπατας ευκολα πιστευω....σου παραθετω τον δικο μου εξοπλισμο και να ξερεις πως με πολυ μα πολυ χειροτερο (mf&gf gear) περπατουσα act2.....

σορυ για το απαραδεκτο στασ...απλα ειμαι σε φαση μαζεματος :D

post-24729-1416076558,7883_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από tsakos19
Link to comment
Share on other sites

Sry φίλος χαθήκανε οι χαρ και διάλεξες wd; !! : P

Τεσπα, οι σκύλοι στο ΙΙ ψοφάνε με το καλημέρα και είναι άχρηστοι. Το soul harvest στα ελίτ είναι επικίνδυνο αφού αν πλησιάσεις είσαι τελειωμένος και στην καλύτερη να πιάσεις Χ3

Φαρμάρω άνετα ΙΙ Anomos - Community - Diablo III

Τι να κάνουμε με αυτόν είπα θα ξεκινήσω πριν ακόμα βγει. Αλλά για μένα είναι πολυ ενδιαφέρον χαρακτήρας να παίζεις. Τώρα που θα αρχίσω act 2 θα πω εντυπώσεις και δυσκολίες.

Περίεργο πάντως περίπ[ου τα ίδια έχουμε πάρει στα ίδια επίπεδα...

Link to comment
Share on other sites

λίγο life δεν έχεις? η τα υπολογίζω λάθος? μέχρι τι act πας άνετος?

25k και αυτος στον οδηγο που ειδα το build τοσο ειχε.Με παρεα random εχω φαει diablo αλλα η αληθεια ειναι οτι ψοφαω σχετικα ευκολα

Link to comment
Share on other sites

θα το καταλαβεις και μονος σου πως ειναι πολυ καλυτερα......θα περπατας ευκολα πιστευω....σου παραθετω τον δικο μου εξοπλισμο και να ξερεις πως με πολυ μα πολυ χειροτερο (mf&gf gear) περπατουσα act2.....

σορυ για το απαραδεκτο στασ...απλα ειμαι σε φαση μαζεματος :D

ειλικρινα το πως φτανεις τοσο ψηλα το armor ποτε δεν θα το καταλαβω! :red:

Link to comment
Share on other sites

Wizard κανεις?

Τι λετε για την δικια μου και το build

Athina - Community - Diablo III

Χρειαζεσαι περισσοτερο apoc για το build που παιζεις..Αλλαζεις weapon η helm.Επισης το cc σου ειναι χαμηλο για critical mass και βγαλε το arcane dynamo..

Μη στακαρεις int,ειναι το τελευταιο..Ανεβασε πρωτα cc και θα δεις πως ανεβαινει και το dps.

Α,και εχε κατα νου να ξεφορτωθεις καποια στιγμη το loh απο το οπλο γιατι σε περιοριζει στις επιλογες.Το καλυπτεις απο amulet και rings..

Σε οτι αγορα κανεις τσεκαρε την πρωτα με ενα calculator π.χ αυτο

Aω θες θα κοιταξω τι εχω στα μπαουλα να σου δανεισω μεχρι να αρχισεις να φαρμαρεις act3.. Εδω ειμαι εγω.

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα το πως φτανεις τοσο ψηλα το armor ποτε δεν θα το καταλαβω! :red:

ολα μου τα αντικειμενα εχουν +armor οποτε λογικο ειναι να το παει τοσο πολυ που μαζι με τα passive το ανεβαζει στα υψη.....θελω καμια 3-4κ λιγο ακομα damage αλλα σιγα σιγα.....εκανα κατι μικρο αλλαγες και εφτασα επιτελουσ τα 1200+ resist all....πως σου φαινεται εσενα?το δοκιμασες act 2?

Link to comment
Share on other sites

Μη μου πεις οτι πεθαινεις τωρα με αυτα τα στατς ομως...Γιατι θα πεθανω εγω... :p

χαχαχα :p σε πιο act εννοεις????δες act 4 δεν ξερω γιατι δεν εχω δει την γλυκα ακομα.....act 3 τωρα που ξεκινησα το παω λιγο καλα.....αν ειναι κανενα δυσκολο pack Ομως που εχει της παναγιας τα ματια θα πεθανω λογικα......απλα πρεπει να βελτιωσω το damage μου αλλα να σου πω και να τους βγαζω κουτσα κουτσα δεν με χαλαει ...αλλα αλλη φαση ο berseker ...βαραει και το ευχαριστιεσαι βρε παιδι μου....

Link to comment
Share on other sites

ολα μου τα αντικειμενα εχουν +armor οποτε λογικο ειναι να το παει τοσο πολυ που μαζι με τα passive το ανεβαζει στα υψη.....θελω καμια 3-4κ λιγο ακομα damage αλλα σιγα σιγα.....εκανα κατι μικρο αλλαγες και εφτασα επιτελουσ τα 1200+ resist all....πως σου φαινεται εσενα?το δοκιμασες act 2?

Οχι ακομα! Πηγα act4 παντως να δοκιμασω ενα elite! Βγαινει αλλα θελει παιδεμα, δλδ η μαχη πρεπει να κρατησε κοντα στο 5λεπτο λογω πολυ χαμηλου dps! Παντως η λογικη λεει οτι θα βγαινει! Τελικα για φαρμαρισμα xp και magic που λεει; σκεφτομουν cow level!

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα! Πηγα act4 παντως να δοκιμασω ενα elite! Βγαινει αλλα θελει παιδεμα, δλδ η μαχη πρεπει να κρατησε κοντα στο 5λεπτο λογω πολυ χαμηλου dps! Παντως η λογικη λεει οτι θα βγαινει! Τελικα για φαρμαρισμα xp και magic που λεει; σκεφτομουν cow level!

το καλυτερο μερος για μενα ειναι act1 απ την αρχη μεχρι τελος.....εκει κανω φαρμα εγω.....πεφτει πολυ χρυσο και αντικειμενα λεβελ 63....τωρα δεν ξερω αν μπορεις να πας act3 εκει πριν απ την γεφυρα και στα υπογεια που εχει πραγμα αλλα δεν ξερω πως θα ειναι τα ελιτ.....εγς φαρμαρο με 320% περιπου gf και 180 mf.....παντα act1 ...περιπου 800κ με ενα μυριο ολο το ακτ.....αν θυμαμαι καλα,,,,

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο μερος για μενα ειναι act1 απ την αρχη μεχρι τελος.....εκει κανω φαρμα εγω.....πεφτει πολυ χρυσο και αντικειμενα λεβελ 63....τωρα δεν ξερω αν μπορεις να πας act3 εκει πριν απ την γεφυρα και στα υπογεια που εχει πραγμα αλλα δεν ξερω πως θα ειναι τα ελιτ.....εγς φαρμαρο με 320% περιπου gf και 180 mf.....παντα act1 ...περιπου 800κ με ενα μυριο ολο το ακτ.....αν θυμαμαι καλα,,,,

τεινω να εγκαταλλειψω το gf γιατι θεωρω οτι μετραει να βρεις κανα καλο item και να βγαλεις μισο μυριο καπακια απο πωληση. gf εχω καλο gear και οντως πεταει παπαδες στο act 1 αλλα θα φαω την ζωη μου για να βγαλω λεφτα ετσι νομιζω. ποση ωρα σου παιρνει ολο το πρωτο act? θεωρητικα ενα lv63 item μπορει να βγει απιστευτο σε stats και στο 1ο και στο 3ο act το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες παίδες..Μία συμβουλή προς τους tank-barbs: δεν "χρειάζεστε" τόσο πολύ resistance.. μέχρι 800 (με το warcry) περνάει για πλάκα act3 και 4 :T:

Αυτό συζητούσαμε με τον icy .. και ίσως - μάλλον όχι τόσο hp :p

Έτσι θα ανεβεί το dps και θα βγαίνει πιο γρήγορα το run που κάνετε:smoke:

Γενικά αύτα τα stats που βλέπω είναι πολύ καλά..αλλά για το προηγούμενο patch..

Σε αυτό τώρα που πήρε nerf είναι λιγάκι υπερβολή το armor..

Τώρα σε group-άκι 4 ατόμων αλλάζει το θέμα..Και κάποιες φορές ίσως χρειάζεται και αλλαγή στα skills..

Φιλικά πάντα...από barb σε barb :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.