Jump to content



Recommended Posts

κατι πηρε το ματακι μου πως οσο πιο συχνα τρεχεις ενα act τοσο περισσοτερες πιθανοτητες να πεταξει σοβαρα αντικειμενα.....πχ ετρεξα το act 1 περιπου 5-6 φορες και καπως σουλουπωθηκαν τα αντικειμενα...πηγα act 2 για φαρμα και επαιρνα level 52-58 (το χω τρεξει περιπου 3 φορες)/....παιζει κατι τετοιο η ειναι οι μουφες τον forums..????

καλημερα.......

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να έχω υποψίες ακόμα ούτε το drop δεν είναι τυχαίο.

Παίζω συνέχεια με εναν φίλο μου και βρήκαμε ακριβός το ίδιο legendary στο ίδιο dungeon.. ακόμα και τα rings/amulets πεφτουν σε συγκεκριμένα σημεία!

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να έχω υποψίες ακόμα ούτε το drop δεν είναι τυχαίο.

Παίζω συνέχεια με εναν φίλο μου και βρήκαμε ακριβός το ίδιο legendary στο ίδιο dungeon.. ακόμα και τα rings/amulets πεφτουν σε συγκεκριμένα σημεία!

πες μας το dungeon να το δοκιμασουμε κ μεις,,,,,:man_in_love: (πλακα κανω)......

να σου πω την αληθεια φαρμαρο act 1 και απο legendary τπτ απολυτος.....ειμαι με 173 mf και δεν λεω σε καποια πεταει μεχρι και 4 κιτρινα αλλα απο καφε........πιο πολυ καφε βλεπω τον κορμο που ειναι εξω απ το σπιτι μου!!!!!!δεν αγχονωμαστε.....θα ρθουν και αυτα βεβαια ......χθες επαιζα με ενα παιδι και του πεταξε με 0% mf legendary Και το δωσε 2 μυρια για πολυ πλακα........

ring/amulet πεφτουν συχνα στο act 1 εκει που πρεπει να παρεις τα 2 αντικειμενα απο τους ταφους και να τα τοποθετησεις στις κενες θεσεις....εχθες εκει μου επεσε ενα και @@μω amulet που μοιλς ειδα 40 % gf και 400 loh εκαναν πουλακια τα ματια μου......

Έγινε επεξεργασία από tsakos19
Link to comment
Share on other sites

Τελικά καλύτερα θα ήταν χώρις το patch...δεν παλεύεται καθόλου τώρα..

Items που πουλιούνται για 10-12m δεν φεύγουν ουτε και αν τα βάλω 5m..

Πριν το patch ήταν μια χαρά...τώρα απλά υπάρχουν τα καλά legendary και σετ με 50-500m και οι περισσότεροι "μαζεύουν" gold γι'αύτα, αναγκάζοντας να ρίχνουν τις τιμές κατά πολύ στα "καλά" rare...

'Η του ύψους ή του βάθους δηλαδή..:TD:

[MENTION=24729]tsakos19[/MENTION] εννοείται ότι όσες πιο πολλές φορές παίξεις αυξάνονται οι πιθανότητές σου..Αλλά δεν ισχύει πάντα αυτό..

Τώρα όσο για τα drop..είναι καθάρα random/τύχη.. τέλος παίδες:smoke:

Link to comment
Share on other sites

πράγματι, είχα ένα ilvl63 bow το οποίο έφευγε άνετα κοντά στα 20m πριν το patch, πλέον 6m με το ζόρι, βέβαια πήρα με 20m crossbow (ilvl62 μάλιστα) το οποίο πριν το patch θα είχε καμιά 100αρα...

Link to comment
Share on other sites

Στραγαλια ειναι τα million ρε παιδες...? Πως διαολα μαζεψατε τετοια ποσα....

Με τα χιλια ζορια να πηγα μεχρι 4m κ αυτο γιατι εκανα αγορα gems σε € κ τα πουλησα σε G...

Δε παλευετε η φαση παντως, ζηταν εξωφρενικα ποσα για τα Set items...

Link to comment
Share on other sites

Στραγαλια ειναι τα million ρε παιδες...? Πως διαολα μαζεψατε τετοια ποσα....

Με τα χιλια ζορια να πηγα μεχρι 4m κ αυτο γιατι εκανα αγορα gems σε € κ τα πουλησα σε G...

Δε παλευετε η φαση παντως, ζηταν εξωφρενικα ποσα για τα Set items...

από το patch μέχρι τώρα farmάρω όσο μπορώ (αν έχω παρέα) ACT3, έχουν πέσει items έχουν πουληθεί και έχουμε βγάλει gold...

επίσης τις προάλες αγόρασα ένα 1 hand Crossbow με 6m και το πούλησα 25m...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δική μου άποψη είναι ότι επιτέλους πέφτουν αρκετά κίτρινα και επιτέλους καποια είναι αξιόλογα έτοιμα να τα φορέσεις.

Αλλά να ξέρουμε τι θέλουμε ρε παίδες. Πριν γκρινιάζαμε ότι δεν ρίχνει αντικείμενα τώρα γκρινιάζουμε ότι πέσανε οι τιμές στο ah;... Λογικό είναι για μένα και θεμιτό. Βασικά καλύτερα να μην υπήρχε καν το ah...

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#SfYVhd!UYa!ccbYZY

Μέχρι τώρα πάω αεκτά καλά στα act 1 'εχω χάσει μόνο όταν δεν πρόσεχα στα πολύ ζόρικα packs η elites.

Δεν ξέρω ίσως αλλάξω το soul harvest με κάτι άλλο για life αλλά αν έχεις harvestαρει x5 έχεις +650 στο intelligence οπότε βλέποντας και κάνοντας.

Ogunsoto - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

Απο καποιο σημειο και μετα τα drops ειναι γελια. Καταρχας για να προχωρησεις το παιχνιδι μετα απο καποιο σημειο στο act 3 ειναι κατι το αδυνατο αν δεν εχεις συμπαιχτη και καλο μαλιστα.

Τα mf gears συνηθως ειναι πιο ασχημα στα υπολοιπα stats με αποτελεσμα να μην γινεται να πας πιθανον ουτε δευτερο act με αυτα.

Το μονο που εχει ριξει καλα drops ειναι το τριτο και παλι λεω μονος ειναι δυσκολο!

Ξεκινησα βαρβαρο για να ειμαι ο "δερνω" της υποθεσης και τελικα τα καλυτερα τα κανουν οι wizards και οι demon hunters! :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας για να προχωρησεις το παιχνιδι μετα απο καποιο σημειο στο act 3 ειναι κατι το αδυνατο αν δεν εχεις συμπαιχτη και καλο μαλιστα.

Όχι απαραίτητα.

Τα mf gears συνηθως ειναι πιο ασχημα στα υπολοιπα stats με αποτελεσμα να μην γινεται να πας πιθανον ουτε δευτερο act με αυτα.

Το μονο που εχει ριξει καλα drops ειναι το τριτο και παλι λεω μονος ειναι δυσκολο!

Αυτό δεν ισχύει. Μια χαρά και με magic find.

Ξεκινησα βαρβαρο για να ειμαι ο "δερνω" της υποθεσης και τελικα τα καλυτερα τα κανουν οι wizards και οι demon hunters! :boxed:

Demon Hunter = Damage Dealer

Barbarian = offtank

Wizard = Cheat

Monk = 1 skillset and this is it

WD = :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα.:

resist ολα πανω απο 700 damage 28k armor 8500 και health 50k. απο καποιο σημειο στο τριτο act και μετα, δεν θεωρω οτι εχει νοημα. εκτος αν ειναι τοσο χαλια ο barb μου και δεν το ξερω

με mf βγαζω ανετοτατα τον butcher αλλα πιο πανω δεν παιζει, πεφτουν τα resist ΚΑΙ το damage.

ps 4ο act ουτε καν αναφερω....!

Link to comment
Share on other sites

resist ολα πανω απο 700 damage 28k armor 8500 και health 50k. απο καποιο σημειο στο τριτο act και μετα, δεν θεωρω οτι εχει νοημα. εκτος αν ειναι τοσο χαλια ο barb μου και δεν το ξερω

με mf βγαζω ανετοτατα τον butcher αλλα πιο πανω δεν παιζει, πεφτουν τα resist ΚΑΙ το damage.

ps 4ο act ουτε καν αναφερω....!

Έχεις life on hit;

Link to comment
Share on other sites

Για να ανεβασω τα resist 1000 πρεπει να πεσουν αντικειμενα, αλλιως θα χασω τρελο dmg και vit. εχω ενα οπλο μονο με loh γυρω στο 650 αλλα δεν σωζει τιποτα, παροτι παιζω με frenzy γι αυτο για την ωρα εχω κρατησει αλλο οπλο.

Rush - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

Για να ανεβασω τα resist 1000 πρεπει να πεσουν αντικειμενα, αλλιως θα χασω τρελο dmg και vit. εχω ενα οπλο μονο με loh γυρω στο 650 αλλα δεν σωζει τιποτα, παροτι παιζω με frenzy γι αυτο για την ωρα εχω κρατησει αλλο οπλο.

Rush - Community - Diablo III

Χρειάζεται οπωσδήποτε το Superstition στα passive! και loh sto όπλο!

Link to comment
Share on other sites

Για να ανεβασω τα resist 1000 πρεπει να πεσουν αντικειμενα, αλλιως θα χασω τρελο dmg και vit. εχω ενα οπλο μονο με loh γυρω στο 650 αλλα δεν σωζει τιποτα, παροτι παιζω με frenzy γι αυτο για την ωρα εχω κρατησει αλλο οπλο.

Rush - Community - Diablo III

καταρχην να σου πως ενα πραγμα που εμαθα απο δω μεσα ειναι πως δεν εχει σημασια το damage(και καταλαβα με την διαρκεια ποσο δικιο ειχαν τα παιδια)...εγω εβγαλα αερα το act 2 με 11κ damage .....ανεβασε resist all καπου στα 1000 και εν αναγκη παρε απο ah αντικειμενα.....επισης το armor Κοιτα να το ανεβασεις απ την στιγμη που δεν εχεις tornado build Και εισαι Tank απ οτι καταλαβα.....(το δικο μου ειναι 12000 στον κανονικο εξοπλισμο) βαλε και ενα οπλο με περιπου 500 loh......σου ξανα λεω ριξε το damage για να ζεις....

einzenheim - Community - Diablo III

α και sos resistanse all ανεβασει στον barbarian και το inteligence να ξερεις.....

εδω ειναι ο παππουλης μου.....βεβαια περιμενω να κανω αλλαγες σε vitality & attack speed....

επισης ενα μεγαλο λαθος μιας και βλεπω το build σου....τι δουλεια εχει το whirlwind Μονο του???απ την στιγμη που εισαι τανκ και οχι tornado δεν κανει δουλεια και με τοσο μικρο crit chance ακομα χειροτερα .....2ον απο τα passive θελεις superstision και ισως το tough of nails....δοκιμασε να παιξεις με το rent αποτα active skills και αν σε βολευει βαλε το leap στο δεξι κλικ.....και στο frenzy Κοιτα τον τουνο Maniac.....ουυυφ sorry αν σε κουρασα φιλαρακι αλλα εχω λιωσει για το καλο του μπαρμπα....

Έγινε επεξεργασία από tsakos19
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14897]P70[/MENTION]

To gear σου μια χαρα ειναι κ για 3 και για 4, το build σου ειναι χαλια :p

Αν αλλαξεις κατι απο gear θα πρεπει να ειναι σιγουρα το weap, παρε κατι με 950+dps κ socket. Με Rend build δε χρειαζεσαι καν Loh.

Οσο για το build, δοκιμασε αυτο κ θα μεινεις εκπληκτος με το ποσο ευκολο θα σου φαινεται το 3 ;)

Barbarian - Game Guide - Diablo III

ΥΓ.

Resist all μαζι με το Impunity καλο ειναι να εχεις πανω απο 800-850 για να μη τρεχεις σα το Βεγγο με το παραμικρο.

Έγινε επεξεργασία από Samael
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.