Jump to content



Recommended Posts

Χτες εκεί που με είχε τρελάνει στο disconnect (πρόβλημα με την γραμμή μου ή ζεσταινόταν το ΚΑΦΑΟ) και έπαιζα 5λεπτα, μπαίνω ένα 5λεπτο στο act 2, και εκεί που βγαίνει το σκουλήκι στο desolate sands ρίχνει ένα white mob ένα legendary (με 1 ή 2 nv stack). Μια μούφα ζώνη lvl 57 (thunder κάτι λεγόταν) την οποία έσπασα και πήρα 3 Huffs... :( (μη πω τι άλλα 3 αλλά τέσπα)

Μετά όμως το disconnect δοκιμάζω την τύχη μου act 3, βάζω εξοπλισμό κλπ, μπαίνω και στο 2 λεπτο εκεί που έχει το event με την γέφυρα που ανεβαίνει, τσουπ να σου το legendary ξανά, βουρ για να το πιασω πριν γίνει dc και να σου η stormshield με 23% block chance.

Δηλαδή ρε blizz τόσο καιρό έπαιζα με 5nv stack και δεν μου καθόταν τίποτα, τώρα ξαφνικά μου τα ρίχνεις;

Και για να καταλάβω το νόημα,,,

Τόσο καιρό δεν είχες drops και δεν σου άρεσε. Τώρα είχες 2 drop στα καπάκια.. και δεν σου αρέσει γιατί τόσο καιρό έπαιζες με 5nv ενώ σου τα έριξε με 2...

Πωτς γκένην ατό;;; (ογκουνσότο σπίκινκ!!)

Link to comment
Share on other sites

To game θέλει να δει πόσο γρήγορα μπορείς να αντιδράσεις από την στιγμή του drop μέχρι το επόμενο disconnect.Νόμος του Μέρφυ:"Τα καλά drops γίνονται πάντα όταν μπορείς να τα χάσεις και το κυριότερο όταν δεν τα περιμένεις" :p

Link to comment
Share on other sites

Και για να καταλάβω το νόημα,,,

Τόσο καιρό δεν είχες drops και δεν σου άρεσε. Τώρα είχες 2 drop στα καπάκια.. και δεν σου αρέσει γιατί τόσο καιρό έπαιζες με 5nv ενώ σου τα έριξε με 2...

Πωτς γκένην ατό;;; (ογκουνσότο σπίκινκ!!)

σαφώς και γούσταρα...να μην λέω ψέματα...αλλά είναι αυτός ο νόμος του Μέρφυ που αναφέρει o [MENTION=1215]nucleus[/MENTION] που σε κανει και λες I give up...

Link to comment
Share on other sites

Nεο οπλάκι χτες, 4.5Μ και με το build του @winters έγινα πολυ tank. Εχτες το βράδυ (ξημερώματα) τέλειοσα ACT3 Inferno alone, act4 δοκίμασα αλλά τα μισά elites δεν τα είχα, και σήμερα μαζί με 2 Demon Hunters (40-50k dmg ο καθένας αλλά από armor 0, έπεφταν ωσαν κοτόπουλα) ανέλαβα τανκ !!

Αποτέλεσμα, κάτω ο diablo, όλο το act4 σε 2:30 ώρες.

Από drops 0 αλλά μου έφτανε που τον έριξα !! :jump:

ΥΓ θέλω ύπνο :(

post-4796-1416076421,3844_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nεο οπλάκι χτες, 4.5Μ και με το build του @winters έγινα πολυ tank. Εχτες το βράδυ (ξημερώματα) τέλειοσα ACT3 Inferno alone, act4 δοκίμασα αλλά τα μισά elites δεν τα είχα, και σήμερα μαζί με 2 Demon Hunters (40-50k dmg ο καθένας αλλά από armor 0, έπεφταν ωσαν κοτόπουλα) ανέλαβα τανκ !!

Αποτέλεσμα, κάτω ο diablo, όλο το act4 σε 2:30 ώρες.

Από drops 0 αλλά μου έφτανε που τον έριξα !! :jump:

ΥΓ θέλω ύπνο :(

ωραίος ρε! αντε να με βοηθήσεις και μένα να το τελειώσω... αν και θα κάνω απόπειρα στο act 3 σήμερα να δω τι σκαμπάζει ο barb με το new weapon.

Link to comment
Share on other sites

Nεο οπλάκι χτες, 4.5Μ και με το build του @winters έγινα πολυ tank. Εχτες το βράδυ (ξημερώματα) τέλειοσα ACT3 Inferno alone, act4 δοκίμασα αλλά τα μισά elites δεν τα είχα, και σήμερα μαζί με 2 Demon Hunters (40-50k dmg ο καθένας αλλά από armor 0, έπεφταν ωσαν κοτόπουλα) ανέλαβα τανκ !!

Αποτέλεσμα, κάτω ο diablo, όλο το act4 σε 2:30 ώρες.

Από drops 0 αλλά μου έφτανε που τον έριξα !! :jump:

ΥΓ θέλω ύπνο :(

Αυτα ειναι! :D

Ανέβασα res all και ειμαι διαθέσιμος για δοκιμή farm act 3 , 56k dps με buff και +90k με ακουδα :T:

Link to comment
Share on other sites

πωωωωω με το warcry σου και εναν μαγο κάνουμε run act4 !!!! 26K dps έχω αλλά με +1100lifeOnHit (1.95 hits/sec)

Εγω θα εκτελώ χρέη Τζανετάκου ©

post-4796-1416076421,5537_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

πωωωωω με το warcry σου και εναν μαγο κάνουμε run act4 !!!! 26K dps έχω αλλά με +1100lifeOnHit (1.95 hits/sec)

Εγω θα εκτελώ χρέη Τζανετάκου ©

Αν ανεβάσεις κι άλλο το LoH και ρίξεις το damage, τότε ναι. Είσαι tank.

Link to comment
Share on other sites

gems στα sockets των όπλων για dmg,αν και δεν θυμάμαι πιο gem είναι.

accessories με stat για dmg.

EDIT

παράδειγμα με screenshot από τέτοια accessories όταν πάω σπίτι

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο μια βδομαδα συνεχομενων πωλησεων δουλευοντας με 2 accounts ανακοινωνω τα αποτελεσματα του crafting....

Εξοδα 84εκ για 130 Ζωνες 130 bracers 27sage's boots and 30 sage's gloves

Έσοδα 110εκ (65εκ απο τα legenderia....35εκ απο τα ζωναρια και μολις 10εκ απο τα bracers)

Τα top 3 items ανα κατηγορια

Zωνη 18εκ (150dex 60vit 8%life 67all res 150life regen)

Sage's boots 210dex 40vit 10εκ

Sage's boots 113int 83vit 10εκ

Bracers 2εκ (80int 75vit 40all res 18mf 18gf 3,5cc)

Οποιος θελει να του κραφταρω τπτ τα materials ειναι

Exalted Grand Armplates - Game Guide - Diablo III

για armplates και belts

και

Sage's Seekers - Game Guide - Diablo III

για boots and gloves

Κραφταρω εντελως δωρεαν μου δινεται μονο το κοστος του blacksmith και τα materials...

Link to comment
Share on other sites

gems στα sockets των όπλων για dmg,αν και δεν θυμάμαι πιο gem είναι.

accessories με stat για dmg.

EDIT

παράδειγμα με screenshot από τέτοια accessories όταν πάω σπίτι

EMERALD για μέχρι και 70% critical damage. (πάει μέχρι και 100% αν έχεις όλες τις συνταγές...)

Αλλιώς ruby (που δεν το προτίνω καθόλου)

:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο μια βδομαδα συνεχομενων πωλησεων δουλευοντας με 2 accounts ανακοινωνω τα αποτελεσματα του crafting....

Εξοδα 84εκ για 130 Ζωνες 130 bracers 27sage's boots and 30 sage's gloves

Έσοδα 110εκ (65εκ απο τα legenderia....35εκ απο τα ζωναρια και μολις 10εκ απο τα bracers)

Τα top 3 items ανα κατηγορια

Zωνη 18εκ (150dex 60vit 8%life 67all res 150life regen)

Sage's boots 210dex 40vit 10εκ

Sage's boots 113int 83vit 10εκ

Bracers 2εκ (80int 75vit 40all res 18mf 18gf 3,5cc)

Οποιος θελει να του κραφταρω τπτ τα materials ειναι

Exalted Grand Armplates - Game Guide - Diablo III

για armplates και belts

και

Sage's Seekers - Game Guide - Diablo III

για boots and gloves

Κραφταρω εντελως δωρεαν μου δινεται μονο το κοστος του blacksmith και τα materials...

άρα έτσι όπως το βλέπω η μία ζώνη σου έβγαλε το κέρδος σου + ακόμα 1 αντικείμενο...(αν κάνει το κάθε αντικείμενο για να το φτιάξεις 100Κ)

(110Μ-84Μ=26Μ και μας αναφέρεις ότι την μία ζώνη την πούλησες 18Μ και ένα sage boot 10M)

Έτσι όπως τα βλέπω δεν αξίζει το crafting...καθώς και εκεί πρεπει να είσαι τυχερός για να σου φτιάχτει ένα αντικείμενο

ή βέβαια αν κάνεις κάποιο λάθος στα νούμερα σου.

edit: το κάθε αντικείμενο κατά μέσο όρο σου πήγε 265Κ... :D

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.