Jump to content



Recommended Posts

[MENTION=16695]monks[/MENTION]

Με λίγο που έπαιξα inferno στο ACT1 με τα specs που είχα ποστάρει χτες, τα απλά mobakia τα κατεβάζω εύκολα, κόβουν και αυτά λίγο. Στα elite τον πίνω, το dps μου είναι καλό αλλά δεν αντέχω πολύ. Όπως το κόβω θέλει 45Κ HP, 500 resists, 6K armor και πιθανά Life on Hit.

Έβαλα golda gear και πάω nightmare να φαρμάρω gold.

[MENTION=3834]tolis9[/MENTION] Δυστυχώς είναι μάπα φίλε. Και το attack speed που έχει είναι bugged.

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Ναι inferno.

To τυπικό kitting build.

Υπολογίζω ότι με ~1300ρια int / 40 IAS / ~800-850ρι 1h + 90-250 oh και force weap/glass cannon θα φτάσεις 35k dps, που είναι καλά. Παίζω με enchantress. Ρίχνεις ένα blizzard / hydra και spamm-αρεις orbs - σε πλησιάζουν, πας πίσω ρίχνεις blizzard κτλ κτλ. Παίζεις λίγο 1942 με τα missile attacks/javelins βέβαια, αλλά με την force armor αντέχεις 3 hits, άμα έχεις καμιά 300ρια resists κ 30k hp.

Αυτό είναι το καμάρι μου :p

1-7426.jpg

Ναι κι εγω κατι παρομοιο είχα, αλλα με wallers και αλλα συναφη τον επινα κανονικά, οποτε αρχισα να μαθαινω να παιζω με τελεπορτ.

Link to comment
Share on other sites

act 3 ποσα hit αντεχεις?

3 χωρίς cd, 5 με pot/diamond skin:

τρώω 1ο χτύπημα=2/3 του life => cast diamond skin

2ρο χτύπημα φεύγει το diamond skin

3o χτύπημα 1/3 του life=pot πάω ~1/2 life

4ο χτύπημα 1/3 του life = μια κλανιά πριν τον θάνατο

5ο χτύπημα -10% durability :p

Ναι κι εγω κατι παρομοιο είχα, αλλα με wallers και αλλα συναφη τον επινα κανονικά, οποτε αρχισα να μαθαινω να παιζω με τελεπορτ.

Κάνεις kite όσο πιο μακρυά μπορείς:

1ο δε σε κλειδώνει το wall (στην χειρότερη κάνει ένα Π και έχεις χρόνο να τρέξεις πριν φτάσει το mob στο "άνοιγμα" μιας και είναι σε blizzard μέσα)

2ο και κοντά να είναι, πάλι κάνεις blizzard αναμεσά σας, σκας diamond skin. Μόνο άμα είναι από αυτά που σκάνε γερές μπούφλες και περνάνει το force armor/diamond skin με 1hit ψοφάς.

Από champion/elite mobs, τα μόνα που με ζορίζουν είναι οι εξής συνδιασμοί:

Invulnerable με μεγάλο health pool, λόγω χρόνου/debuff. Skip.

Illusionist + οτιδήποτε ranged με γρήγορα missiles (π.χ. javelins) ή συνδιασμός illusionist+ranger. Τα βγάζω αλλά με 2-3 θανάτους.

Jailer + Vortex + γρήγορα mobs. Τα βγάζω αλλά με 2-3 θανάτους.

Fast + γρήγορα/μικρά mobs. Δε τα βγάζω με καμιά παναγία. Skip

Extra health + shielding/reflect, λόγω χρόου/debuff.

Και τέλος, τα bugged sismic κάτι - πώς λέγονται, αυτά που σπάνε τοίχους, και πάνε λες και τους έχουν βάλι νέφτι.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=16695]monks[/MENTION]

[MENTION=3834]tolis9[/MENTION] Δυστυχώς είναι μάπα φίλε. Και το attack speed που έχει είναι bugged.

ναι θα συμφωνησω μαζι σου....αυτο ομως ειναι καινουριο και μου εκατσε γαντι!!!!!

post-3834-1416076321,3128_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ναι! Νομίζω αυτό το set είναι δυνατό για Barb!

Που σου έπεσε;

δεν ημουν σιγουροσ ομως με βοηθησε η ιδια μου η φωτογραφια...χαχα!!!!ειναι στην πιστα που παιρνεις το kzara staff απο το καραβανι!!!!δεν θυμαμαι ακριβως την τοποθεσια πως λεγεται

Link to comment
Share on other sites

3 χωρίς cd, 5 με pot/diamond skin:

τρώω 1ο χτύπημα=2/3 του life => cast diamond skin

2ρο χτύπημα φεύγει το diamond skin

3o χτύπημα 1/3 του life=pot πάω ~1/2 life

4ο χτύπημα 1/3 του life = μια κλανιά πριν τον θάνατο

5ο χτύπημα -10% durability :p

.

Το ερώτημα μου ειναι αν αξίζει να χαραμησεις dmg για να έχεις τόσο πολυ ζωή κ τόσο resistance

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα μου ειναι αν αξίζει να χαραμησεις dmg για να έχεις τόσο πολυ ζωή κ τόσο resistance

οχι δεν αξίζει τοσο , ειδικά αν σκεφτείς το nerf/balance που έρχεται ανά act

Link to comment
Share on other sites

τελειώσαμε χτες το βράδυ το Hell με άλλους 3 παλλίκαρους ([MENTION=24122]E.F.[/MENTION] [MENTION=13751]peopas[/MENTION] [MENTION=10464]Stolis[/MENTION]) το παιχνίδι ανέβηκε πολλά επίπεδα σε coop 4 ατόμων.

μοιραστήκαμε το loot όλα έγιναν όπως έπρεπε...τώρα στο inferno να δούμε τι @@ θα κανουμε.... :D

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σοβαροί;;;;250$ για αυτή τη βλακεία;Αναρωτιέμαι άμα είχε και crit/critdmg εκτός του σοκετ πάνω τι τιμή θα το βάζανε...

εγώ πάντως αυτό θα το πλήρωνα και με αρκετά περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σοβαροί;;;;250$ για αυτή τη βλακεία;Αναρωτιέμαι άμα είχε και crit/critdmg εκτός του σοκετ πάνω τι τιμή θα το βάζανε...

για να καταλάβω..στον server τις αμερικής αγοράζουν όπλα με κανονικά λεφτά;;;; και τα λεφτά που πάνε στην blizzard ή τον παίκτη;;;;

μιλάμε για κάψιμο εγκεφάλου κα-νο-νι-κο-τα-το.... burn brainy burn...

Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβω..στον server τις αμερικής αγοράζουν όπλα με κανονικά λεφτά;;;; και τα λεφτά που πάνε στην blizzard ή τον παίκτη;;;;

μιλάμε για κάψιμο εγκεφάλου κα-νο-νι-κο-τα-το.... burn brainy burn...

ακριβώς, οτι νάνε...

θα το κάνουν κανονικό εισόδημα

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, θα ζητήσω δάνειο από τράπεζα με επιτόκιο 10% για να μπιπ και να δέρνω στο Diablo 3...πάω να κάνω αίτηση τώρα...μετά ότι βρίσκω θα το πουλάω και θα ξεπληρώσω το δάνειο από τα αντικείμενα που θα πουλάω...

πόσο γελοίο ακούγεται....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.