Jump to content



Recommended Posts

Καλά, άμα έχεις ξεχάσεις να βάλεις heals στη μπάρα και με dps-oriented passives & auras, καληνύχτα.

Δεν είναι θέμα heals. Πεθαίνεις με 1 άντε 2 hits οπότε δεν προλαβαίνεις να κάνεις τα heals σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλουκάρια, θέτε να μου πείτε δηλαδή ότι όλα τα class έχουν το ίδιο survivability, μαζί κι ο monk που έχει debuffs για τα mobs, 5 life-saving skills και 20 διαφορετικούς τρόπους να γεμίσει το health του;

Δεν ξέρω αλλά και σε Nightmare που φίλοι με άλλα class μου λέγανε ότι είναι δύσκολα και ψοφάγανε εγώ πέθαινα σπάνια.

Hell το ίδιο μέχρι στιγμής - δηλ. ψοφάω μόνο αν μου κάτσει περίεργο (από άποψη modifiers) combo elite+champion pack μαζί. Και δεν μπορώ να πω ότι ψωνίζω και καθημερινά από AH.

Επειδή προφανώς δεν είμαι κανένας παιχταράς σαν τον SLN, θεωρώ ότι "φταίει" το class το οποίο με αξιοπρεπές gear και σωστό build δεν ζορίζεται καθόλου στο σολάρισμα (είπαμε, για inferno δεν έχω εικόνα αλλά συγκρίνω και τις περιγραφές που μου κάνανε για nightmare - hell).

Στην παρούσα φάση παίζω έτσι:

Monk - Game Guide - Diablo III

Το Divine Protection με σώζει χαλαρά από κακοτοπιές και τα mobs κάνουν το μισό dmg από το κανονικό τους λόγω Concussion & Transcendence. Εννοείται ό,τι skill μου τρώει spirit μου το επιστρέφει σε life (άρα και τα offensive skills μου είναι μικρά heals).

Στο Inferno σε παίρνει να παίξεις και πιο αμυντικά ακόμα (με το One With Everything για resistances και το Near Death Experience για 2ο bubble και περισσότερο stun/fear στη μπάρα).

Εννοείται προφανώς ότι δεν κάθεσαι σε ένα σημείο να κάνεις spam το mouse button.

Έγινε επεξεργασία από Shaman
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται προφανώς ότι δεν κάθεσαι σε ένα σημείο να κάνεις spam το mouse button.

Jailer, Waller, Vortex, Fast, Teleport. Μερικά από τα affixes που δεν σε αφήνουν να "ανασάνεις". Μπες στο inferno και εδώ είμαστε να τα ξαναπούμε. :p

Link to comment
Share on other sites

Jailer, Waller, Vortex, Fast, Teleport. Μερικά από τα affixes που δεν σε αφήνουν να "ανασάνεις".

Το θέμα είναι ότι μπορεί εσύ να μην έχεις άλλο option από το να κάτσεις να φας το dmg, να πιείς κι ένα potion και να τρέξεις μέχρι την κοντινότερη καρδιά όταν βγεις από το jail π.χ. ενώ ο άλλος έχει.

Προς το παρόν "αντέχω" να κάνω heal το dmg που τρώω (είτε με heals είτε με offensive abilities). Στο μέλλον μπορεί να βάλω και Serenity στη μπάρα π.χ. για τέτοιες φάσεις.

Μπες στο inferno και εδώ είμαστε να τα ξαναπούμε. :p

Τα ίδια μου έλεγες και για το Hell.. :p

Ρε κορίτσια, σε σημεία που είνα φτιαγμένα για να μην τα περνάει κανείς, είναι λογικό όλα τα classes να έχουν το ίδιο survivability = μηδέν. Διαφορετικά το ένα class θα ήταν ξεκάθαρα overpowered έναντι των άλλων...

Προφανώς όμως δεν κρίνεις βάσει των συγκεκριμένων σημείων - κρίνεις με βάσει το ότι για να φτάσεις μέχρι εκεί, και δεδομένων players ίδιου skill, ο ένας έχει πεθάνει 20 φορές κι ο άλλος 5.

Αλλά, εντάξει, αφού παρεξηγηθήκατε να πούμε ότι όλα τα classes πεθαίνουν το ίδιο εύκολα. :p

Στο επόμενο post μου μετά από ωραίο gaming session δε θα παινεύω το class μου αλλά το πόσο παιχταράς είμαι. So be it. :hehe:

Happy respawning everyone. :p

Έγινε επεξεργασία από Shaman
Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτά ακριβώς τα σημεία μιλάμε. Για το inferno. Δεν νομίζω οτι είπε κανείς για το survivability στις χαμηλότερες δυσκολίες. Μέχρι hell αν παίζεις λίγο έξυπνα και προσεχτικά λίγα είναι τα σημεία που θα σε δυσκολέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τόση ώρα κουβεντιάζετε για σημεία που δεν τα περνάει κανείς by design; Πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση. :hehe:

Death count διαθέτει το game; Να μπορείς να δεις πόσες φορές ψόφησες στο Hell π.χ.;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και τα περνάς αν έχεις τον κατάλληλο εξοπλισμό. Όταν όμως τελειώνεις το Hell και πας στο Inferno τα βρίσκεις σκούρα, όσο survivability κι αν έχεις. Αυτό λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και τα περνάς αν έχεις τον κατάλληλο εξοπλισμό. Όταν όμως τελειώνεις το Hell και πας στο Inferno τα βρίσκεις σκούρα, όσο survivability κι αν έχεις. Αυτό λέμε.

Κι εμείς λέμε ότι τα σκούρα χρώματα είναι πολλά και με διαφορετικές αποχρώσεις. :p

Άλλος θα περάσει με 5 respawns, άλλος με 15.

Και το παραπάνω νούμερο δεν εξαρτάται αποκλειστικά από το πόσα έχωσες στο ΑΗ ή πόσο παιχταράς είσαι, αλλά κι από το class που παίζεις. Simple as that.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν το game είναι όντως broken (και όχι μόνο όλα τα classes είναι το ίδιο, αλλά ο monk είναι και ριγμένος με μούφες survivability skills στα slots που τα άλλα classes έχουν αντίστοιχα πιο χρήσιμα - dps π.χ. - skills), θα το πω πρώτος.

Έτσι θα έχω να λέω και ότι είμαι ultra-uber-pro playah. :crazy_pilot:

Έγινε επεξεργασία από Shaman
Link to comment
Share on other sites

Inferno...χμμμ, πρεπει να ψόφησα καμια 30αρια φορες χτες χαλαρα και μιλαμε για αρχη αρχη του Act I. Στα ασπρα ολα οκ, αλλα μόλις εβρισκα elite ψοφος τρελος. Απο stats? 25-27κ ζωη και 10-12k damage αναλόγως το gear. Resistances στα 300 χωρίς το buff.

Συνεπως μαλλον θελει φαρμινγκ για gold/gear. Που προτείνετε να πάω? Σε πιο act/quest?

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μαζεύουμε 5 stacks asap και μετά τα boss.

Act3 heart of sin μέχρι act4 diablo kill (hell) είναι καλά για αρχή, πρέπει να είσαι 60 για να παίρνεις τα stacks.

Aν μπορούσες με λίγα gold να προχωρήσεις μέχρι butcher τότε στο act1 worden - Bucher runs (inferno).

Αν δεις ότι τα έχεις άνετα φόρα περισσότερο gear με magic find.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μαζεύουμε 5 stacks asap και μετά τα boss.

Act3 heart of sin μέχρι act4 diablo kill (hell) είναι καλά για αρχή, πρέπει να είσαι 60 για να παίρνεις τα stacks.

Aν μπορούσες με λίγα gold να προχωρήσεις μέχρι butcher τότε στο act1 worden - Bucher runs (inferno).

Αν δεις ότι τα έχεις άνετα φόρα περισσότερο gear με magic find.

Στο hell καλα ητανε δεν ειχα προβλημα, στο inferno ειναι που τα βρηκα σκουρα. Ναι 60 είμαι αφου για να μπεις inferno πρεπει να εισαι 60.

Οταν λες με λιγα gold ποσα να δινω για items? για να βρω κατι καλυτερο ετσι οπως ειμαι τωρα πρεπει να σκασω 100κ και πανω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.