Jump to content



Recommended Posts

Αν είναι κανένας για guest pass και επειδή το δικό μου εγώ από εδώ το βρήκα, αισθάνομαι ότι οφείλω να στείλω ένα...το αγόρασα κι εγώ προχτες :)

πμ και από το απόγεμα που θα πάω σπίτι στέλνω στον πρώτον..

Link to comment
Share on other sites

με μονκ στο nightmare χωρίς να αγοράσω κάτι μου φάνηκε γελίο. Στο act4 άρχισα να πειραματίζομαι με πιο αμυντικά spec περισσότερο να δω τι παίζει και έφτασα μέχρι hell act 3, εκει στο heart of sin (η κάπως έτσι η τελευταία αλυσίδα από quest του act3) άρχισε ο πόνος! Φωνάζω βοήθεια και μαζί με έναν φίλο wd και ΠΟΛΛΕΣ νέκρες φτάσαμε azmodan, εκεί ήταν εύκολο (btw γίναμε και οι 2 60 στο τέλος του act3 πρίν τον azmodan) .

Βλέπω ότι δεν τραβάει με τα pack που έχουν τόνους magic dmg και πάω ah...

ξόδεψα περίπου 150κ κάνοντας gear για resist - lph + spec για full dmg reduction, με το νεο resist gear πέφτω από 25κ σε 20k και αργότερα 17.5κ HP και ξαναπάω heart of sin να δω διαφορές...

οι ομάδες που μας στέλνανε για repair έφευγαν και δεν ένιωθα, το ίδιο και act4 hell.

και πάω λίγο inferno... κάπου εδώ αρχίζω να ρίχνω dmg για μην πεθαίνω όταν δεν μπορώ να ξεφύγω.

σε γενικές γραμμές μέχρι και hell βγαίνει και αν δεν πας ah με λίγη υπομονή στο τέλος. Για την συνέχεια το χρειάζεσαι και για να αγοράσεις αλλά και για να πουλήσεις ότι καλό πέφτει και δεν σου κάνει, αλλιώς με τόσο πολύ random που ειναι τα stats θα σου πάρει πολύ χρόνο φαρμάρεις μόνος σου.

Tην ωρα που μιλουσαμε ημασταν εγω Wizzard 59lvl, ο [MENTION=391]Borg[/MENTION] με WD 60lvl, κ ενας ακομα παλικαρος με WD 52lvl.

Σε καθε ελιτ πακ απο τελoς Act3 και αρχες 4 πρεπει να πεθαιναμε απο 2 εως 10 φορες...

Γενικος Hell χωρις υψηλο resistance ειναι πε@ς γενναιος...

Βεβαια το οτι ο φιλος ηταν lvl52 δε βοηθουσε κ πολυ...αλλα δεν φταιει αυτο, κοβουν ΠΟΛΥ dmg τα ρημαδια τα ελιτε....

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανένας με monk ? Όσο ανεβαίνει, τόσο καλύτερος γίνεται. Είμαι monk lvl35 nightmare actI, και τον leoric τον έφαγα άνετααα, πολύ πιο άνετα από νορμαλ, και δεν έχω δώσει ούτε φράγκo στο AH !!

Με τι skills παίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Tην ωρα που μιλουσαμε ημασταν εγω Wizzard 59lvl, ο [MENTION=391]Borg[/MENTION] με WD 60lvl, κ ενας ακομα παλικαρος με WD 52lvl.

Σε καθε ελιτ πακ απο τελoς Act3 και αρχες 4 πρεπει να πεθαιναμε απο 2 εως 10 φορες...

Γενικος Hell χωρις υψηλο resistance ειναι πε@ς γενναιος...

Βεβαια το οτι ο φιλος ηταν lvl52 δε βοηθουσε κ πολυ...αλλα δεν φταιει αυτο, κοβουν ΠΟΛΥ dmg τα ρημαδια τα ελιτε....

αυτά που γράφω ήταν από προχθές!

χθές: 60monk ( no feel) 60 wd (με ακουμπάνε και νεκρώνω) 57 bard ([MENTION=3834]tolis9[/MENTION]) low gear ( δεν νιώθω αλλά δεν πολυκόβω)

αρχησαμε από heart of sin - hell σαν boost run με τον monk μπροστά μέχρι και act4 Diablo - hell kill.

ο monk πέθανε 2 - 3 φορές σύνολο γιατί έτρεχα να σώσω τον wd που ειδικά στην αρχή ήταν χάρτινος και ψόφαγε κάθε τόσο, ο bard άντεχε αρκετά, δεν το περίμενα, και με το που πήρε και loot άρχισε να κόβει κιόλα.

τα resistance κάνουν τεράστια διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα screenshot για νορμαλ Wizard 20άρη λεβελ από κάποιον...

(καινουριος, παιζω 2 μέρες)

Τι να τ κάνεις; στο 20lvl δε πα να φοράς και όλα μπλε ότι ναναι είσαι cool

Link to comment
Share on other sites

screenshot pls? :p

Πάντως επειδή έδωσα λίγο ακόμα στο starter, ξεχώρισα τους Demon Hunter και Monk.

Ο πιο ωραίος απ' όλους είναι ο Templar που βρίσκεις στον δρόμο :(

Link to comment
Share on other sites

O Templar απο το Hell και μετά, απορώ πως δεν έχει δώσει ach η Blizz αν μείνει ζωντανός πάνω απο 3 λεπτά...

Ψωφάει δίχως αύριο, αλλά αφου σκάει κανένα heal πάει στο διάολο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.