Jump to content



Recommended Posts

ενα λιθαρακι και εγω στα οσα λεγονται...

επαιξα τη μπετα , 2 runs και τα 2 σε public , ενα με μαγο και ενα με μονκ.

Στο πρωτο run ημουν μονος ,μαζι με 3 αγνωστους , που δεν ειπαμε ουτε γεια και γιατι να πουμε αλλωστε...

μεχρι να καταλαβω τι πως και γιατι ... λεβελ 5 εγω ,(οι αλλοι 13 12 και 6 λεβελ) ,φαγαμε τον Mr sceleton king (the end of beta)...μετα πηγα town καρα απογοητευμενος και σεργανισα να δω τι λεει το game.

Στο δευτερο run μπηκαν και τα φιλαρακια. 3εκινισαμε (egw me alt) μαζι απο μικρα λεβελς ολοι και συνεχισαμε μεχρι τον sceleton king.

Αποψη:

Πρωτο run=total fail.

2o run= Ζητω η παρεα....Ειναι ενα game παρειστικο και αν εχεις την θεληση και την τυχη και με αγνωστους μπορει και να γινεισ "φιλαρακι".Το προβλημα ειναι τι γινεται αν εχεισ 6 φιλους καλους?? πετας τους 2 στην απεξω να σου κρατανε μουτρα γιατι δεν εχωσες εκεινους στο παρτυ...

Γραφικα? ...έχει ,οποτε εφοσον εχει( εστω αυτα που εχει ), οι αποψεις διάφορες.Δεν ειναι ουτε skyrim,ουτε BF3 και αν πας προετοιμασμενος για τετοιου ειδους παιχνιδαρα,μαλλον εισαι ντεφι και αν δεν εισια θα τα ψαχνεις για πολυ καιρο.

Δεν με ενθουσιασε γενικα...και αυτο,ειτε επειδη εγω εχω βαλει 10+χρονια πανω ,ειτε αυτο αργησε να βγει 10 χρονια+, ειτε ο,τι αλλο...Ισως να φταιει οτι ειναι εν μερη ενα μικρο wow με τρελα random items...

Το κακο ειναι πως δεν εχει την μαγεια που ειχε το 2 , δεν σε κραταει να θεσ να το λιωσεις και να μην ξεκολας...Για μενα, απλα οκ ...

Αυτα τα ολιγα...α και κρινιντας το οτι μερικοι e-sellers εχουν ξεκινισει και πουλανε in game gold (για in game-beta χρηση) σκεψου τι εχει να γινει οταν κυκλοφορησει και μπει με τις ευλογιες του paypal...

Ηδη κανα δυο γνωστοι,με την ανεργια που υπαρχει σκεφτονται να γινουν ni hao masters και παιζοντας να βγαζουν τα ως προς ο ζην,χαχα...και θα γινουν,ειμαι σιγουρος!

Φιλικα...

Link to comment
Share on other sites

επείδη είτε πολλοί είναι μικροί είτε καποίοι ξεχνάνε να θυμίσω οτι οταν βγηκε το D2 (2000) τα 3D γραφικά είχαν ήδη μπεί στην ζωή μας εδω και 5 χρόνια (1996) παρόλαυτα στην ζώη της blizzard και ειδικά του diablo 2, που ομολογώ περίμενα πως και πως να έχει 3D γραφικά, δεν είχαν μπει.

Οταν λοιπον ξεκινησα το diablo 2 (σαν φανατικος οπαδος του diablo ειχα πολλες απαιτησεις) και με το που ξεκιναει το game δεν θυμαμαι να ενιωσα μεγαλυτερη απογοητευση στην ζωη μου απο ενα game απο αποψης γραφικων....σε λιγοτερο απο μια ωρα ξαφνικα τα γραφικα ηταν το λιγοτερο που σε απασχολουσαν και εμοιαζαν οπως ειπε και ενας φιλος πολυ μπροστα απο την εποχη γιατι απλα το gameplay και η ατμοσφαιρα του ηταν ικανη να σε κανει να ξεχασεις οτιδηποτε παρομοιο κυκλοφορουσε εκεινη την εποχη παρολο που ειχε πολυ καλυτερα γραφικα απο το diablo 2 (βλεπε dungeon siege και αλλα παρομοια hack n slash)....αυτα σε οσους ξεκινησουν το diablo 3 και απογοητευτουν αν στο μενου δν βρουνε επιλογη ενεργοποιησεις dx11...tesselations...extreme shaders...etc...τους εγγυομαι οτι σε λιγοτερο απο μια ωρα θα ειναι χαρουμενοι κιολας....

Έγινε επεξεργασία από larry4
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις αν θα υπάρξουν enchants για τα όπλα? η οχι ?

πάντως το καλο ειναι οτι αποτι λέει και η blizz το παιχνίδι εχει χώρο να αναπτυχθεί και άλλο με expansions και να βάλουν πολυ πράμα . οπότε μας κόβω να το λιώνουμε για καιρο ... για πολυυυυ καιρο ..

εντωμεταξύ ειχα παρωθεί με το tera και το περίμενα απο όταν ανακοινώθηκε μιας και ειναι απο την πρώτη ομάδα που ευτιαξε το lineage 2 και με αυτό το παιχνίδι πέρασα τέλεια με τους φίλους μου σαν πιτσιρικάς όμως για να σιγουρέψω οτι θα έχω λεφτα για το d3 έβαλα στην άκρη 60 euro και δεν τα ακουμπάω για κανένα λόγο. Ας περιμένει το tera :triniti:

παω να παίξω d3 , μπήκε με το 1ο login. :p

Link to comment
Share on other sites

Επαιζα λιγο τωρα το πρωι που μπορουσα και σε παρτι γινεται πανηγυρι απο achievements

οπως προειπαν καποιοι πανω στην οθονη μου ενω δεν ειχαν σχεση με τα δικα μου.

Πολυ βαβουρα για το τιποτα.

Οι αλλοι εβριζαν γιατι ειναι πολυ ευκολο,αλλα οκ αυτο διορθωνεται λογικα.

Link to comment
Share on other sites

επείδη είτε πολλοί είναι μικροί είτε καποίοι ξεχνάνε να θυμίσω οτι οταν βγηκε το D2 (2000) τα 3D γραφικά είχαν ήδη μπεί στην ζωή μας εδω και 5 χρόνια (1996) παρόλαυτα στην ζώη της blizzard και ειδικά του diablo 2, που ομολογώ περίμενα πως και πως να έχει 3D γραφικά, δεν είχαν μπει.

Οταν λοιπον ξεκινησα το diablo 2 (σαν φανατικος οπαδος του diablo ειχα πολλες απαιτησεις) και με το που ξεκιναει το game δεν θυμαμαι να ενιωσα μεγαλυτερη απογοητευση στην ζωη μου απο ενα game απο αποψης γραφικων....σε λιγοτερο απο μια ωρα ξαφνικα τα γραφικα ηταν το λιγοτερο που σε απασχολουσαν και εμοιαζαν οπως ειπε και ενας φιλος πολυ μπροστα απο την εποχη γιατι απλα το gameplay και η ατμοσφαιρα του ηταν ικανη να σε κανει να ξεχασεις οτιδηποτε παρομοιο κυκλοφορουσε εκεινη την εποχη παρολο που ειχε πολυ καλυτερα γραφικα απο το diablo 2 (βλεπε dungeon siege και αλλα παρομοια hack n slash)....αυτα σε οσους ξεκινησουν το diablo 3 και απογοητευτουν αν στο μενου δν βρουνε επιλογη ενεργοποιησεις dx11...tesselations...extreme shaders...etc...τους εγγυομαι οτι σε λιγοτερο απο μια ωρα θα ειναι χαρουμενοι κιολας....

Θέλω να σου θυμίσω κάποια πράγματα μια που μιλάς για το 2000, το diablo 2 είχε καταπληκτικά γραφικά για το 2000 και δεν υπήρχε κάτι άλλο να το πλησιάζει το πρώτο diablo και το hellfire έδειχναν πολύ "παλιά" και "κενά", μπορεί να μην είχε 3d γραφικά αλλά είχε απαιτήσεις όποιος έιχε Pc προηγούμενης γενίας πχ intel pentium 133-200, amd k5 ή cyrix το ξέχναγε, φυσικά δεν θα πω για τις vga της εποχής το game βασιζόταν πολύ στην cpu αν και υποστήριζε glide απο οτι θυμάμαι ήθελε απλά μια τυπική directx vga. Τέλος πάντων αυτό που θέλω να πω είναι πως τότε ηταν επανάσταση στο gaming και έκανε πολυ κόσμο να αναβαθμίσει το pc, αν κάποιος δεν είχε ένα γρήγορο pentium 2 τουλάχιστον έπρεπε να πάει σε pentium 3, amd Κ6-2 , K6-3 Κτλ. Το diablo 3 δεν λέω σαν game είναι καλό και το gameplay του καθώς και η μουσική του μου έδωσαν πολλά συναισθήματα αλλά αυτο το καιρό παίζω ένα mod του titan quest το Lilith The Will of Demon εν αναμονή του diablo, μπορώ να πω πως δεν εντυπωσιάστικα απο το diablo 3 αντίθετα θέλω πολλά περισσότερα και δεν πιστεύω πως αξίζει τα 60ε για αυτό που μας προσφέρει. Θα μας κάνει καλή παρέα το diablo είναι σίγουρο αυτό αλλά περίμενα κάτι πολύ ανώτερο απο το titan quest που παίζω τώρα και δεν το είδα, μάλιστα κάτι έχουν τα χρώματα του diablo είναι κάπως θολά εκτός αν είναι η ιδέα μου.

Link to comment
Share on other sites

Για τα θολα γραφικα πρέπει να ανεβάσετε λίγο το Gama.

Επίσης το παιχνίδι που πεζούμαι αυτήν την στιγμή είναι beta στο κανονικό in game τα τέρατα θα είναι 3Χ ποιο δικολά και το leveling θα είναι 2x όπως επίσης στον Skeleton king δεν ολοκληρώνεται το ACT 1 για όσους δεν το γνωριζουναι αυτό.

Τέλος υπάρχουνε πολα επίπεδα δυσκολίας άρα γι αυτούς που νομίζουναι ότι είναι εύκολο έστω και το κανονικό Diablo τότε να πεξουνε INFERNO mode όταν είναι διαθέσιμο.Αυτο που έχω να πω? λίγο υπομονή παιδιά έρχεται!!!!Aς μην βιάζομασται να κρίνουμαι η Beta συνήθως βασίζεται στην έρευνα τον bugs and glitches!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες 60€ έχει στο πλαισιο... 45€ Red Line διπλα μου...

Καλά για τα γραφικά δε μιλάω... Το οτι το d2 ήταν σε 640x480 και στο expansion του πήγε σε 800x600 λέει πολλά... Diablo δεν είναι γραφικά top... Χαίρομαι που αποφάσισαν να συνεχίσουν με μία πιο αρτϊστική όψη όπως ήταν και τα δύο προηγούμενα. Δίνει μία πιο gothic και υποβλητική ατμοσφαιρα.

Εμένα προσωπικά το μόνο που μέ έχει χαλάσει λίγο (τα υπόλοιπα τα βρήκα πολύ εθιστικά ακόμα και 10 χρόνια μετά) είναι η μουσική. Όλο το d2 ήταν "ντυμένο" με μελωδίες που σου έμεναν στο κεφάλι. Το d3 απλά υπάρχει για να βοηθάει στην ατμόσφαιρα. Δηλαδή για να καταλάβετε την μουσική του d2 την ακούω και χωρίς να παίζω... Του d3 δύσκολα...

Έγινε επεξεργασία από mordred
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σου θυμίσω κάποια πράγματα μια που μιλάς για το 2000, το diablo 2 είχε καταπληκτικά γραφικά για το 2000 και δεν υπήρχε κάτι άλλο να το πλησιάζει το πρώτο diablo και το hellfire έδειχναν πολύ "παλιά" και "κενά", μπορεί να μην είχε 3d γραφικά αλλά είχε απαιτήσεις όποιος έιχε Pc προηγούμενης γενίας πχ intel pentium 133-200, amd k5 ή cyrix το ξέχναγε, φυσικά δεν θα πω για τις vga της εποχής το game βασιζόταν πολύ στην cpu αν και υποστήριζε glide απο οτι θυμάμαι ήθελε απλά μια τυπική directx vga. Τέλος πάντων αυτό που θέλω να πω είναι πως τότε ηταν επανάσταση στο gaming και έκανε πολυ κόσμο να αναβαθμίσει το pc, αν κάποιος δεν είχε ένα γρήγορο pentium 2 τουλάχιστον έπρεπε να πάει σε pentium 3, amd Κ6-2 , K6-3 Κτλ. Το diablo 3 δεν λέω σαν game είναι καλό και το gameplay του καθώς και η μουσική του μου έδωσαν πολλά συναισθήματα αλλά αυτο το καιρό παίζω ένα mod του titan quest το Lilith The Will of Demon εν αναμονή του diablo, μπορώ να πω πως δεν εντυπωσιάστικα απο το diablo 3 αντίθετα θέλω πολλά περισσότερα και δεν πιστεύω πως αξίζει τα 60ε για αυτό που μας προσφέρει. Θα μας κάνει καλή παρέα το diablo είναι σίγουρο αυτό αλλά περίμενα κάτι πολύ ανώτερο απο το titan quest που παίζω τώρα και δεν το είδα, μάλιστα κάτι έχουν τα χρώματα του diablo είναι κάπως θολά εκτός αν είναι η ιδέα μου.

Τα γραφικα του diablo 2 για την εποχη τους δεν ηταν καλα γιατι ειχαμε ηδη αρχισει να συνηθιζουμε τα 3D γραφικα σε πολλα παρομοια και οχι παιχνιδια της εποχης....(ειχε μια αναβαθμισενη μηχανη γραφικων του starcraft με καποια 3d effects απο τα skills) εκτος κ αν ησουν φαν του 2D που ταιριαζαν κυριως και σε adventures...anyway...να σου πω την αληθεια ουτε εγω ειχα ενθουσιαστει με το 1/3 του πρωτου act του diablo 2 το παιχνιδι αρχισα να το νιωθω λιγο στα μισα του act 2 και οταν μπηκα στο act 3 ξεκλιδωντας και αλλα χαρακτηριστικα του game...τοτε πραγματικα καταλαβα οτι αξιζε και με το παραπανω τις 13.000δρχ που στοιχιζε τοτε....

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες..

είδα βίντεο απο προηγούμενες beta και είχε scroll of companion (η κάπως έτσι) και κάτι άλλα που δεν τα είδα σε αυτή την beta /stress test, ξέρει κανεις γιατι ? συνεχώς τα ίδια drops πανω κάτω και σκότωσα τον skeleton king και με τα 5 classes με τα 2 μάλιστα τον σκότωσα περισσότερες. :shout::shout:

εντωμεταξύ χθες το βράδυ ηταν τέλειο , δεν ειχα lag και γενικά έπαιζε smooth , σήμερα ειχα κατι τρελά lag spikes που είπα την κάτσαμε , ιδικά σε coop με άσχετους και αποτι βλέπω στο site της blizz το πάθαιναν αρκετοι και δεν φταίει το pc/net μας .. ελπίζω μέχρι το release να το φτιάξουν :nothing:

τεσπα , ωραία ηταν η beta , απο αύριο γυρίζουμε στην αναμονή , άντε να δουμε..:hang3::hang3:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.