Jump to content



---Ati Radeon 4870--- Εντυπώσεις&Προβλήματα


greekfragma

Recommended Posts

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι ειναι προνομιο.

Αμα θελει καποιος, ας παει να κανει κρατηση.

Προσωπικα και πρωτη φορα να βλεπω τον πωλητη, αμα ξερω οτι απο μερα σε μερα ερχεται κατι και το θελω απο την πρωτη στιγμη του λεω να το κρατησει. Στην χειροτερη δινω και μια προκαταβολα 10-20 ευρω και τελειωνει.

Κλαψοκαταστασεις του στυλ "δεν προλαβα" τα πηραν ολα οι κολλητοι" δεν τις καταλαβαινω. Αν το ηθελες πολυ ας προσεχες και ας ενημερωνοσουνα καλυτερα, και στην τελικη ας εκανες τα κουμαντα σου...

Ολα στη ζωη ειναι θεμα timing και πληροφορησης και δευτερευοντως "μεσου". Γιατι η αγορα των υπολογιστων να ειναι διαφορετικη?

Κι εγω ηθελα 9800gtx σε καλη τιμη, αλλα δεν προλαβα. Κλαφτηκα??? Αρχισα να βριζω τους καβατζες?

Σημερα προλαβαν αλλοι, οπως κι εγω εχω προλαβει αλλες φορες. Ροδα ειναι...

Στην τελικη δεν μοιραζουν ειδη πρωτης αναγκης.

Και στην τελικη, τους "κρατουντες" δεν τους γνωριζεις για τις εξυπηρετησεις. Για την παρεα τους γνωριζεις. Αν ηταν μονο για τις εξυπηρετησεις θα εκανα παρεα μονο με το... service των καταστηματων.

SLN σε αυτό που λες έχεις δίκιο αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα όλα τα καταστήματα είναι ασόβαρα (για να μην πω τίποτα άλλο).

8υμάμαι όταν βγήκαν oι 8800gt όλοι έκαναν παραγγελία για evga κ twintech επειδή ήταν πιο φτηνές τους πλασαρανε asus κ xfx που είχαν 30-40ε πιο ακριβά, αλλά δεν φταίνε τα μαγαζιά ο Έλληνας φταίει που είναι μλκς

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 700
  • Created
  • Last Reply

Πρώτον, μπορεί οι evga και οι Twintech Να μην φτάνανε για όλους. Να έκαναν τι τα μαγαζιά όταν διεθνώς υπήρχε πρόβλημα διαθεσιμότητας από την ίδια την NVidia?

Δεύτερον. Ωραία τους "πλάσαραν" τις ASUS και XFX, γιατί τις δεχθήκανε και τις πήρανε;

Μήπως απλά τα θέλουμε ΟΛΑ και παραπονιώμαστε με το παραμικρό σαν μικρά παιδάκια που θέλουν σοκολάτα ΤΩΡΑ!?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χωράει αμφιβολία οτι η ελληνική αγορά είναι λίγο ανώριμη ακόμα,εμένα βασικά μου τη σπάει που δεν φέρνουν υλοποιήσεις απο περισότερες εταιρίες, αλλά δεν πρέπει να παραβλέψουμε το γεγονός οτι έστω και με λίγη καθυστέρηση πάλη κοντά μας θα είναι τα καρτόνια.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, μπορεί οι evga και οι Twintech Να μην φτάνανε για όλους. Να έκαναν τι τα μαγαζιά όταν διεθνώς υπήρχε πρόβλημα διαθεσιμότητας από την ίδια την NVidia?

Ωραία τους "πλάσαραν" τις ASUS και XFX

Δεν μιλάμε για εδώ κ τώρα αλλά για παραγγελίες 2-3 βδομαδων, αλλά κ έτσι να είναι μην μου πεις ότι δεν συνάντησες πωλητές που ντε και καλά ήθελαν να σου πλασάρουν gts 320 και 640 για σουπερ κάρτες για να ξεστοκαρουν

γιατί τις δεχθήκανε και τις πήρανε;

Γιατί πολύ απλά ο Έλληνας δεν έχει καταναλωτική συνείδηση και καλώς τραβαει αυτά που τραβαει

Μήπως απλά τα θέλουμε ΟΛΑ και παραπονιώμαστε με το παραμικρό σαν μικρά παιδάκια που θέλουν σοκολάτα ΤΩΡΑ!

Μπορεί να είναι και αυτό αλλά μπορεί να θέλουμε κ καλύτερες υπηρεσίες-αντιμετώπιση μιας κ πληρώνουμε κ δεν μας κάνει χάρη κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι ειναι προνομιο.

Αμα θελει καποιος, ας παει να κανει κρατηση.

Προσωπικα και πρωτη φορα να βλεπω τον πωλητη, αμα ξερω οτι απο μερα σε μερα ερχεται κατι και το θελω απο την πρωτη στιγμη του λεω να το κρατησει. Στην χειροτερη δινω και μια προκαταβολα 10-20 ευρω και τελειωνει.

Κλαψοκαταστασεις του στυλ "δεν προλαβα" τα πηραν ολα οι κολλητοι" δεν τις καταλαβαινω. Αν το ηθελες πολυ ας προσεχες και ας ενημερωνοσουνα καλυτερα, και στην τελικη ας εκανες τα κουμαντα σου...

Ολα στη ζωη ειναι θεμα timing και πληροφορησης και δευτερευοντως "μεσου". Γιατι η αγορα των υπολογιστων να ειναι διαφορετικη?

Κι εγω ηθελα 9800gtx σε καλη τιμη, αλλα δεν προλαβα. Κλαφτηκα??? Αρχισα να βριζω τους καβατζες?

Σημερα προλαβαν αλλοι, οπως κι εγω εχω προλαβει αλλες φορες. Ροδα ειναι...

Στην τελικη δεν μοιραζουν ειδη πρωτης αναγκης.

Και στην τελικη, τους "κρατουντες" δεν τους γνωριζεις για τις εξυπηρετησεις. Για την παρεα τους γνωριζεις. Αν ηταν μονο για τις εξυπηρετησεις θα εκανα παρεα μονο με το... service των καταστηματων.

εν μερη εχεις καποιο δικιο.

αλλα τις περισσοτερες φορες το μεσο παιζει μεγαλο ρολο στο θεμα timming και πληροφορησης.

αν δεχτεις το σωστο tip την σωστη χρονικη στιγμη προλαβαινεις να κανεις το κουμαντο σου και να μην χρειαζεσαι να σε καβατζωσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

H απλή μέθοδος των τριών ...

USD: 4850 : 199$ // 4870 : 299$ (προτεινόμενες)

EURO GR: 4850 : 145EUR // 4870 : x EUR

x= 299/199 * 145 = 218 ΕUR

To λάθος πού είναι ? ;)

Υ.Γ : τιμές newegg : 4850 -> 199$ // 4870 ->309$

x2 = 309/199 * 145 = 225 EUR

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους βαριούνται να ψάχνουν πιο κάτω θα δείτε και επίσημα σκόρ απο το hwbot.org

Ξεκινάμε με την 4850cf sto 06

m3e6gjgfsvdv0io6j7v.jpg

Με την 4870cf sto 06

riyqbddwhbdnbsl5z81w.jpg

Mε την 4870cf στο 05

p4834tmf67vxxa2jvdro.jpg

Με την 4870cf στο 03

vrseb621wrwlsq1l4vzi.jpg

Με την 4870cf στο 01

51pe35n0hiyiywuvjbou.jpg

Στο 06 και στο 03 πραγματικά με εντυπωσίασε.Οι εντυπώσεις δικές σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.