Jump to content



ATI Radeon HD 4850


nikolakis13

Recommended Posts

+1 4850

Έχεις (λίγο) μικρό CPU , αν δεν σκέφτεσαι για αναβάθμιση σύντομα πάρε την 4850 , πάντως θα την ευχαριστηθείς πάρα πολύ την κάρτα :)

Λοιπόν την πήρα ! Και μάλιστα την Saphire 4850 TOXIC ,όχι τόσο για το overclock κομάτι της αλλά για την ψύκτρα της Zalman που έχει και ρίχνει τη θερμοκρασία 40 βαθμούς κάτω από την κλασική... Λοιπόν όλα όσα games δοκίμασα (Grid,Devil May Cry 4,Gears of War,Call of Duty 4,Area 51,Bioshock,UT 3,Quake Wars,Flatout Ultimate Carnage κτλ) με full γραφικά 1680x1050 και 2x antialising παίζουν ΤΕΛΕΙΑ !!!! Τελικά ρε παιδιά μάλλον δεν χρειάζεται να έχουμε και τόσο ισχυρούς επεξεργαστές πλέον... Μόνο 2 games δεν παίζουν καλά.. το Crysis φυσικά και το World in Confict που μάλλον στηρίζεται πολύ στην CPU...Από τη στιγμή που δεν έχω πρόθεση να πάρω 24αρι monitor (και άρα να ανέβω και σε ανάλυση) για αναβάθμιση μου φαίνεται θα αργήσω ακόμη...Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

με αυτην την καρτα φιλε μπορεις πολυ απλα οταν σκευτεις την αναβα8μηση να παρεις αλλη μια και 8α εισαι αρχοντας ακομα και το με το crysis δεν 8α εχεις προβλημα στα high ακομα και σε 1680χ1050..

Link to comment
Share on other sites

παταω activate στο catalyst αλλα δεν ενεργοποιουνται...:wall::wall:

Δοκίμασε να κάνεις unlock και enable ATI Overdrive και αφησέτο ενεργοποιημένο

μην τα πειράξεις φυσικά αν δεν θέλεις. Το αντιμετώπισα και εγώ αυτό το πρόβλημα και μόνο έτσι πήρε τις ρυθμήσεις στον ανεμηστειρά

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος να με ενημερώσει…

Η συνδεσμολογία σε 4 κάρτες 4850 πως πάει?

φιλε ειδα κατι benchmarks με 3 καρτες και ηταν πληρος απογοιτευτικα οι drivers δεν ειναι ετοιμοι ακομα για triple η quad cf πιστευω σηγουρα πως η επενδιση πανω απο 2 καρτες ειναι ασυμφερη και απο επιδωσεις αλλα και απο τα watt που τρωνε....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τα σκορ. βγάζω οτι και οι υπολοιποι με τα default το συστημα-χωρις overcloking μεν αλλα με πολλες ρυθμησεις στην μητρική.

Το αναφέρω επειδή εχω το 790 και εγω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω αυτη την υδροψηξη? http://www.coolermaster.com/products/product.php?language=en&act=detail&tbcate=1&id=141 υπηρχε στο e-shop αλλα εχει εξαντλιθει....

και να μου πει αν ξερει σιγουρα καποιος αν κανει για 4850 σε cf...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω αυτη την υδροψηξη? http://www.coolermaster.com/products/product.php?language=en&act=detail&tbcate=1&id=141 υπηρχε στο e-shop αλλα εχει εξαντλιθει....

και να μου πει αν ξερει σιγουρα καποιος αν κανει για 4850 σε cf...

Mουφα μακρια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650637 παιδια γνωριζει καποιος να μου πει αν αυτη η ψικτρα κανει για 4850?εχω δει πως κανει αλλα 8ελω να μου πει καποιος στα σιγουρα...και αν κανει πιστευετε να α3ιζει???
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.