Jump to content



ATI Radeon HD 4850


nikolakis13

Recommended Posts

τα σπαει λεμεεεεεεε....ξερουμε ποτε θα ερθει στα ελληνικα καταστηματα???

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1148184&x=30&category=69977735&catalog=20

:T:

Ακριβή όμως...καλυτερα να παρεις μια 4870 :hm:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply
τα σπαει λεμεεεεεεε....ξερουμε ποτε θα ερθει στα ελληνικα καταστηματα???

Aπο εμφανιση ισως αλλα απο επιδοσεις παρα ειναι κοντα στη 4850 με τα 512... δε πιστευω οτι αξιζει σαν αγορα!

δλδ ενα παιχνιδι που θα στο παιξει η μια θα στο παιξει κ αλλη

Link to comment
Share on other sites

To e-shop επιτέλους έφερε 4850 GS...με 10 euro διαφορά από την απλή και double slot cooling...:drool:

Εχεις δει ποσα παραπονα υπαρχουν εδω μεσα σχετικα με το e-shop ??

Αμα θες να αγορασεις απο κει πηγαινε παρε αλλα μην παραπονιεσαι μετα...

Link to comment
Share on other sites

Βρε έχω ήδη καρτούλα. Προσωπικά δεν έχω πάθει από e-shop τίποτα μετά από αρκετές παραγγελίες, αλλά τα προβλήματα στο service είναι γνωστά και υπαρκτά, έχεις δίκιο...για την κάρτα μιλούσα, πάντα τα GS κομμάτια της gainward είναι διαμάντια...^^

Link to comment
Share on other sites

Ati 4850 gs -->http://www.gainward.com/product/product_detail.php?products_id=178

To καρτονι τα σπα αμα σκεφτεις οτι δε μπορω να ξεπερασω στη δικια μου τα 1050 για να μαι rockstable για καθε μερα. Προσφατα πειρε ενας φιλος την απλη 4850 της gainward κ παρατηρησα οτι φοραει μνημονια samsung αλλα (ακουσον ακουσον) δεν ειχε bridgeακι μαζι

Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν είναι αυτό το θέμα...το θέμα είναι πως τα GS τα διαλέγουν ένα ένα για να κλοκάρονται μέχρι τελικής πτώσεως. Μετά κάνουν ένα μικρό OC, και τα πετάνε στην αγορά...ακόμα θυμάμαι την κόλαση της 7600GS golden sample που είχα...έχουν περάσει 3 Golden Sample από τα χέρια μου (6600 7600 7950) και οι τρεις ρέστα δίνανε....:banging:

2 κακά όμως, την έχει το e-shop και η gainward είναι αυστηρή αρκετά στα RMA της...

Link to comment
Share on other sites

Ati 4850 gs -->http://www.gainward.com/product/product_detail.php?products_id=178

To καρτονι τα σπα αμα σκεφτεις οτι δε μπορω να ξεπερασω στη δικια μου τα 1050 για να μαι rockstable για καθε μερα. Προσφατα πειρε ενας φιλος την απλη 4850 της gainward κ παρατηρησα οτι φοραει μνημονια samsung αλλα (ακουσον ακουσον) δεν ειχε bridgeακι μαζι

club 3d εδώ και με στοκ ρεύματα την έχω ανεβάσει στα 700/1120 full stable

ΜΟΝΟ 1050?

Link to comment
Share on other sites

club 3d εδώ και με στοκ ρεύματα την έχω ανεβάσει στα 700/1120 full stable

ΜΟΝΟ 1050?

Η κάρτα κλοκάρεται πάντως ελαφρώς (700/1100) από την εταιρία και βγαίνει στην αγορά... Χωρίς ρεύματα και με stock cooler, πιάνει τα κέρατά της...ας πούμε εδώ πιάνουν με software λύση και standard cooler αυτό σε full stable:

12479.gif

Άμα πέσει ρευματάκι και νερό, φαντάζομαι θα πάει πολύ πάνω...:happy2:

Link to comment
Share on other sites

club 3d εδώ και με στοκ ρεύματα την έχω ανεβάσει στα 700/1120 full stable

ΜΟΝΟ 1050?

ειχα βαλει στο bios 1100 στην αρχη κ μου κρασαρε στα games σχετικα συντομα. Μετα εβαλα 1080 αλλα κ παλι μετα απο πολυ ωρα μου κρασαρε :( Στο τελος το βαλα στα 1050 κ ειμαι οκ! Παιζει απο software να κλοκαρουν καλυτερα δε ξερω. Εμενα ειναι connect 3d

Link to comment
Share on other sites

@Dante80

δε μιλάω για την κάρτα ;)

εξάλλου ποτέ δε δίνω λεφτά για να μου κάνουν overclock

αν θέλω να κάνω τότε ξεκινάω τις μόντες και βάζω νεράκι

δε μ'αρέσουν οι μισές δουλειές ;)

Και πάλι λάθος το κατάλαβες man. golden sample 4850 δεν παίρνεις γιατί πήγε η εταιρία και έκανε OC 5%. Παίρνεις γιατί φτάνει πιο πάνω από τις άλλες 4850 στο κουρμπέτι στο oc που θα κάνεις. Αυτό είναι το θέμα, δεν φτάνεις (ή δεν φτάνεις το ίδιο εύκολα) στα ίδια ποσά overclock με reference design 4850...:T:

Αυτό συμβαίνει για 2 λόγους.

Στα μοντέλα GS διαλέγουν και ελέγχουν το κατά πόσο είναι ποιοτικά τα components. Αν η κάρτα κλοκάρει καλά, τότε περνάει σαν GS, αλλιώς βγαίνει στην αγορά σαν απλή.

Η συγκεκριμένη κάρτα έχει μνήμες της samsung στα 0.8ns...XD

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.