Jump to content



υπολογιστης μεχρι 750 euro


Constandinos

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

1on αφου δεν θες να παιζεις παιχνιδια...γιατι σκας για τη καρτα γραφικων

και οχι η 8500 δεν θα ειναι καλυτερη...

(αυτη ειναι η καλυτερη onboard Που βγηκε ποτε!)

2ον αν θες μπορεις να βαλεις κατι σε 3470 και κανεισ hybrid crossfire.

το pc το θες για ταινιες και γενικη χρηση

το 95% της πορωσης θα σου ρχεται απο την ποιοτητα εικονας και ηχου και το υπολοιπο 5% απο την γενικη ποιοτητα του υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Τι ποιο το νόημα του ποστ. Συγκρίνονται δύο φτηνά συστήματα, κόστους κάτω των 500€, χωρίς οθόνη. Μπορεί να πάρει ιδέες για τη σύνθεσή του. ΟΚ?

Και αφού δεν παίζει παιχνίδια, ας αφαιρέσει την 9600

Link to comment
Share on other sites

Το εν λόγο συγκριτικό είναι εντελώς άκυρο μιας και συγκρίνει χαμηλής συχνότητας Quad με υψηλής συχνότητας dual core. Για cpus μέχρι 100€ και αν δεν λάβουμε υπόψιν το overclocking, για budget σύστημα, οι δύο εταιρίες είναι ισοδύναμες με την AMD να υπερέχει μόνο αν χρησιμοποιηθούν onboard συστήματα γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

ok σε καταλαβαινω...μαλλον εισαι με του τζενται....εγω προτιμω την darkside(λεγε με intel)ασχετο, πως μπορω να ανεβασω εικονα??

η ιντελ και η amd δεν ειναι ομαδες που φανατιζεσαι χωρις ουσιωδη λογο.

κοιτας το συμφερον σου.

τι σου προσφερει η καθεμια και σε τι τιμη.

το κολλημα σου δε το καταλαβαινω.

αν θες να παρεις μλκια μηχανημα go ahead...

Link to comment
Share on other sites

η ιντελ και η amd δεν ειναι ομαδες που φανατιζεσαι χωρις ουσιωδη λογο.

κοιτας το συμφερον σου.

τι σου προσφερει η καθεμια και σε τι τιμη.

το κολλημα σου δε το καταλαβαινω.

αν θες να παρεις μλκια μηχανημα go ahead...

σορυ δεν το ενοουσα ετσι...φυσικα και θα κοιταξω να φτιαξω οτι καλυτερο μπορω, μην αμφιβαλετε για αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

ok σε καταλαβαινω...μαλλον εισαι με του τζενται....εγω προτιμω την darkside(λεγε με intel)ασχετο, πως μπορω να ανεβασω εικονα??

Όταν θα κάτσω να συνθέσω το δικό μου μηχάνημα πιθανόν θα κοιτάξω προς AMD μεριά.

Όταν θα ποστάρω για το μηχάνημα κάποιου άλλου θα κοιτάξω να είμαι όσο το δυνατόν ποιο αντικειμενικός. Όπως ήδη αναφέρθηκε, να βοηθήσουμε θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

ok σε καταλαβαινω...μαλλον εισαι με του τζενται....εγω προτιμω την darkside(λεγε με intel)ασχετο, πως μπορω να ανεβασω εικονα??

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

ωραίος, ωραίος!!!

έχω λιώσει!!!!

πέστα βρε παλικάρι γιατί θα μας τρελάνουν!!!!

:upside::upside::upside:

για να μπούμε και στο θέμα μας...

τελικά θα παίζεις κάνα παιχνιδάκι που και που?

Link to comment
Share on other sites

Το εν λόγο συγκριτικό είναι εντελώς άκυρο μιας και συγκρίνει χαμηλής συχνότητας Quad με υψηλής συχνότητας dual core. Για cpus μέχρι 100€ και αν δεν λάβουμε υπόψιν το overclocking, για budget σύστημα, οι δύο εταιρίες είναι ισοδύναμες με την AMD να υπερέχει μόνο αν χρησιμοποιηθούν onboard συστήματα γραφικών.

Ισοδύναμες? Έλεος, έλεος.... :giveup:

και το συγκριτικό άκυρο? μα η amd δεν βγάζει υψηλής συχνότητας επεξεργαστές...

ειδικά αν γινόταν σύγκριση με διπήρινους και από τις δύο πλευρές κλάφτα χαράλαμπε...

@constandinos

έχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

Ισοδύναμες? Έλεος, έλεος.... :giveup:

και το συγκριτικό άκυρο? μα η amd δεν βγάζει υψηλής συχνότητας επεξεργαστές...

ειδικά αν γινόταν σύγκριση με διπήρινους και από τις δύο πλευρές κλάφτα χαράλαμπε...

Η αντικειμενικότητά σου,... με τυφλώνει. Δεν σκοπεύω να σου εξηγήσω τα αυτονόητα στο thread του παιδιού. Εξάλλου δεν μας απασχολεί το θέμα amd vs intel στο παρόν thread. Το παιδί ήδη έχει επιλέξει πλατφόρμα.

Link to comment
Share on other sites

Η αντικειμενικότητά σου,... με τυφλώνει. Δεν σκοπεύω να σου εξηγήσω τα αυτονόητα στο thread του παιδιού. Εξάλλου δεν μας απασχολεί το θέμα amd vs intel στο παρόν thread. Το παιδί ήδη έχει επιλέξει πλατφόρμα.

εχει επιλεξει τη λαθος πλατφορμα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.