Jump to content



περισότερη RAM ή γρηγορότερη RAM;


jsmith6

Recommended Posts

Εγω πιστευω καλυτερα ειναι να παρεις τις 1000αρες...4 ευρω διαφορα...δεν θα εχουν μεγαλη διαφορα αλλα λεμε τωρα..

Παντα ''πηγαινουμε'' στο ''καλυτερο''....τωρα για 4 ψοροευρω δεν τιθεται θεμα...τις 1000αρες χαλαρα....

Ενοείται πως τα 4 ευρώ δεν θα με κρατήσουνε μακριά από ένα πακέτο RAM.

Εαν θελεις να πας και σε κατι πιο ''δροσερο'' δες και εδω...http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977727&product=1112953

και εδω...http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977727&product=1112945

:hm:

και μην σε νοιαζουν τα timings...η διαφορα ειναι ελαχιστη στις σημερινες ddr2...

την δουλεια σου θα την κανει εξισου καλα οποιο 4gb κιτακι επιλεξεις...

Αυτό το ποστ με κράτησε σε σκέψεις. Νόμιζα πως τα έιχα υπολογίσει όλα, αλλά δεν σκεύτικα την θερμοκρασία της RAM. Συμφωνώ πως όσο πιο δροσερό είναι κάτι, τόσο καλύτερα. Αλλά από την άλλη το "διαστημικό" cooler που έχουν οι OCZ φαντάζομαι πως θα είναι απαρέτητο στην σιγκεκριμένη RAM :)

Δεν έχω καταφέρει να βρω reviews που να θίγουν και το θέμα της θερμοκρασίας για κάποιο από τα RAM modules που μιλήσαμε. Μήπως κάποιος έχει κάνενα review για να ξεστραβωθώ λίγο; :p

Υποθέτω ότι όλοι υποθέσατε ότι ο άνθρωπος ξέρει ότι τα 4gb θέλουν και χ64 ε?

Ξέρω πως τα 32-bit OSes θα δούν κάτι λιγότερο από 4GB και πως πρακτικά στα Windows θα έχω 3.2GB. Ή διαφορά στην τιμή 3GB με 4GB νομίζω πως αξίζει τον κόπο να πάω σε 4GB. Θα κάνω dual-boot 32-bit και 64-bit Windows και θα δω ποιό έχει τις καλύτερες επιδώσεις με το πακέτο προγραμμάτων που χρησιμοποιώ (κάποια δεν έχουν 64-bit εκδόσεις).

Link to comment
Share on other sites

Εαν Δεν θες τις τεραστιες ψυκτρες της Ocz μπορεις να απευθυνθεις στο ''αγαπημενο'' μας Πλαισιο...

Και να αγορασεις αυτο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977805&product=935646

Οποτε Τσιμπας τις 100αρες Redline της Mushkin και εχεις και ανεμιστιρακια απο πανω ωστε να ανεμιζουν τα ''μαλια'' τους για να μην ιδρωνουν....:daisy:

Για ολα υπαρχει μια λυση...:fun:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ψύκτρες και για RAM;! Αυτό δεν το έιχα ξαναδεί. Θα δοκίμάσω πρώτα δίχως ψήκτρα και αν δω οτι δεν τραβάει θα τιμίσω αυτό το cooler :p

Τελικά πήρα την Mushkin 4GB Kit DDR2 800MHz 4-4-4-12

Φυσικα φιλε μου...Για αυτους που κυνηγανε μεχρι και το τελευταιο frame και την μεγιστη δυνατη αποδοση της μνημης τους (δηλαδη εμας στο thelab) εχουν και ανεμιστηρακια και απ'ολα...πολυ καλη η επιλογη σου...

Και οι δικες σου ram εχουν ψυκτρες...και μαλιστα ειναι παθητικες...χωρις ανεμιστηρακι δηλαδη..μια ''γυμνη'' ram χωρις ψυκτρουλα ειναι εδω στην pic που σου αφησα...

post-9563-1416073510,7571_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και οι δικες σου ram εχουν ψυκτρες...και μαλιστα ειναι παθητικες...χωρις ανεμιστηρακι δηλαδη..μια ''γυμνη'' ram χωρις ψυκτρουλα ειναι εδω στην pic που σου αφησα...

Χα! Ώστε αυτή είναι η RAM από τους servers του TorrentSpy ε? :p :whistling

Link to comment
Share on other sites

Χα! Ώστε αυτή είναι η RAM από τους servers του TorrentSpy ε? :p :whistling

Α Δεν το ξερω αυτο:flag:

Εψαξα λιγο στο google να σου βρω καμια φωτο διοτι δεν ειχα ευκαιρες και ειταν απο τις πρωτες φωτο που ειδα και φαινοντουσαν καλα ωστε να καταλαβενεις τι εννοω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.