Jump to content



Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Σπάζοντας το φράγμα των 40k...

3dmarkvantagep69x0x2100.jpg

και εδώ των 25k σε X...

3dmarkvantagex69x0x2100.jpg

και το τελευταίο,απλά για να συγκρίνουμε με τον φίλο [MENTION=172]papatsonis[/MENTION] στα ίδια ρολόγια και cpu στην ίδια σχεδόν συχνότητα,αλλά με διαφορετική πλατφόρμα...

3dmarkvantagep69x010001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω μνημες στην υπογραφη σου διλιτρες γιατι τις εχεις στα 1600 ;

Καλε μου φιλε .....λογο λιγου χρονου απασχολησης στον H/Y μου δεν εχω καταφερει ακομα να "βρω" ΠΙΘΑΝΟΝ τι φταιει και δεν μπορω να "ξεκινησω" το PC μου χρονιζοντας τις μνημες στα 2000 . Μαλλον πρεπει να βρω τα timings .....:( Καθε βοηθεια ειναι πολυτιμη.....αααα απο οτι βλεπω εχουμε ΑΚΡΙΒΩΣ τις ιδιες μνημες ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλε μου φιλε .....λογο λιγου χρονου απασχολησης στον H/Y μου δεν εχω καταφερει ακομα να "βρω" ΠΙΘΑΝΟΝ τι φταιει και δεν μπορω να "ξεκινησω" το PC μου χρονιζοντας τις μνημες στα 2000 . Μαλλον πρεπει να βρω τα timings .....:( Καθε βοηθεια ειναι πολυτιμη.....αααα απο οτι βλεπω εχουμε ΑΚΡΙΒΩΣ τις ιδιες μνημες ;)

Αν αφησεις το uncore στο auto με 2λιτρες τις μνημες παει το NB Frequency στα 4000MHz και το qpi/vtt θελει αρκετο ρευμα.

Για αυτο τον λογο βαζεις το uncore στα 3000 με 3200.

Κοιτας βεβαια οπως ειπες και τα timings των μνημων σου καθως και την ταση που θελουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ειναι μαμα και οι 2 οι καρτες..

Στο gpu-z δεν δειχνει οτι ειναι enable το cf γιατι εχει επιλεχθει η δευτερη καρτα απο την κατω αριστερα καρτελα.Οταν επιλεχθει η πρωτη καρτα,το δειχνει κανονικα.:D

Έγινε επεξεργασία από tavlamari
u
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.