Jump to content



Age of Conan


stamatas

Recommended Posts

Μετα απο σχεδον 4 χρονια WoW ηρθε η ωρα να ανεβει καποιος αλλος στο θρονο ετσι δεν ειναι?

Πολλοι λενε οτι το παιχνιδι ειναι ο νεος mmorpg champion http://community.ageofconan.com και κατα την γνωμη μου δεν εχουν αδικο.

Συνδιαζει gameplay WoW με pvp system του παλιου αλλα οχι ξεχασμενου dark age of camelot και του ποιο νεου lineage 2. Ο κοσμος ειναι ολος ανοιχτος αν μπεις σε PvP server πραγμα που σημαινει οτι ολοι ειναι εχθροι μεταξυ τους εκτος αν ανηκουν στο ιδιο guild.

Τα γραφικα του ειναι οτι ποιο συγχρονο, με μηχανη κατασκευασμενη απο την ιδια την funcom και υποστιριξη dx10 και multicore επεξεργαστων.

Το animation και η αποτυπωση της κινησης εγινε με τον τροπο που γυριζονται οι νεες ταινιες οπως το Βeowulf, τα γραφικα δε θα αφησουν κανεναν ασυγκινητο.

Υπαρχει μια λεπτομερια που δε δινει πολης κοσμος σημασια ομως ειναι παρα πολυ σημαντικο και επαναστατικο στο θεμα των mmorpg παιχνιδιων. Ο υπευθυνος σε τεχνικα θεματα της εταιριας δηλωσε οτι η συνδεση των παιχτων σε μεγαλες μαχες οπως ενα siege οπου ο αριθμος μπορει να φτασει σε πολυ υψηλα νουμερα, μπορει να γινει οχι μονο με το γνωστο player-->server--->player οπου αναποφευκτα θα lagarei ο server αλλα μπορει να υπαρχει και peer2peer μεταξυ των παιχτων σε θεματα που δεν ειναι αμεσης προτεραιοτητας για τον server. Αυτο θα εχει αποτελεσμα στην μειωση του lag σε μεγαλες μαχες και ανοιγονται οι δρομοι για νεες μορφες PvP. Mακαρι να καταφερουν τελικα να το εισαγουν αυτο στο παιχνιδι.

Εγω το περιμενω εδω και 8 μηνες που ηταν να βγει, με νεα ημερομηνια εκδοσης 20/5/2008 υπαρχει ενα τεραστιο ρευμα παιχτων κυριως ατομα που ασχολουμαστε με PvP που το αναμενουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply
να πληρώνεις στο fileplanet δλδ ;;; Παντως η εταιρια είναι εμετική στο θέμα $$.Ακού preorder--->5$/5euro--->head start 3 ημερών.Εμετός απλά.

Με τα 5€ παίρνεις εκτός από το headstart και 10 ημέρες παιχνιδιού. 15€ θα είναι ο μήνας, άρα λογικό. Δεν το βρίσκω κακό, ούτε "εμετικό".

Link to comment
Share on other sites

Με τα 5€ παίρνεις εκτός από το headstart και 10 ημέρες παιχνιδιού. 15€ θα είναι ο μήνας, άρα λογικό. Δεν το βρίσκω κακό, ούτε "εμετικό".

καλά η funcom θέλει να ξεζουμίσει όσο γίνεται τον κοσμάκη.ΓΙΑΤΙ να πληρώσεις για headstart? επειδή έχεις τα λεφτά και ο άλλος δε τα χει;

Ειναι αηδια το η open beta να σε θελει συνδρομητη στο χειρότερο -ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ- σαιτ του κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

Question: Do you support alliances between guilds? Will it be possible that one guild helps a friendly guild with defending their battle keep against another guild?

Erling Ellingsen: There is no in-game system for doing alliances, but you will definitely see guilds teaming up! I think this will create a lot of drama, as everything will be verbal, and you will see things like backstabbing and political intrigue happening. Yes, one guild can help another guild attack a battlekeep or defend a battlekeep. So alliances will surely pop up in Hyboria.

Προβλεπεται πολυ δραμα στα φορουμς

edit: http://www.gamespot.com/video/927504/6189172/videoplayerpop?

Link to comment
Share on other sites

καλά η funcom θέλει να ξεζουμίσει όσο γίνεται τον κοσμάκη.ΓΙΑΤΙ να πληρώσεις για headstart? επειδή έχεις τα λεφτά και ο άλλος δε τα χει;

Ειναι αηδια το η open beta να σε θελει συνδρομητη στο χειρότερο -ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ- σαιτ του κόσμου.

Το headstart είναι ένας (ακόμα) τρόπος να δοθούν κίνητρα για προπαραγγελίες. Το κατέβασμα τόσων GB παιχνιδιού έχει και κάποιο κόστος στο bandwidth, που θα πρέπει να πληρωθεί από κάποιον φαντάζομαι. Και δε νομίζω ότι αν τα "έχει" κάποιος έχει κάποια σημασία. Δεν είναι υποχρεωτικό να πληρώσεις για να πάρεις headstart. Προσωπικά δε θα το κάνω. Μπορώ να περιμένω 3 μέρες, δεν είναι δα και τίποτα το σπουδαίο. Εδώ περίμενα τόσο καιρό.

Για την open beta δεν έχω σχόλιο καθώς δεν έχω γνώμη για το fileplanet.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι με λιγα λογια ξεκιναει 23 Μαιου για τον κοσμο που δε θα κανει pre order.

Εγω προσωπικα δε θα μπω στο κοπο να κανω preorder επειδη βαριεμαι αφανταστα το κατεβασμα και ολη τη διαδικασια, δε κολαω στα 5 ευρω.

Θελει 30 GB free space για εγκατασταση, ε να μην ειναι καμια 10-15αρια Gb κατεβασμα? Καλη υπομονη, μεχρι να κατεβουν θα εχουν περασει οι 3 μερες και θα το παρω σε DVD.

Link to comment
Share on other sites

'The product is on two double-layer DVDs and the install [is] roughly 15GB--which is most likely among the biggest games in history."

Από συνέντευξη του Gaute Godager (game director) στο gamespot.

Με την προπαραγγελία δε σημαίνει ότι χρεώνεσαι και 5€ έξτρα για το headstart, αυτό είναι προαιρετικό. Κι εγώ έχω κάνει preorder αλλά θα παίζω από τις 23 :cool:

Link to comment
Share on other sites

ναι, εγω λεω οτι αμα καποιος εχει τα λεφτα, παιρνει και προβαδισμα.Ας δωσουν και επικ αντικειμενα τοτε για λεφτα.Καραγκιοζιλικια ειναι αυτα κατ εμε.Ελπιζω το παιχνιδι να λεει ομως:)

Link to comment
Share on other sites

ναι, εγω λεω οτι αμα καποιος εχει τα λεφτα, παιρνει και προβαδισμα.Ας δωσουν και επικ αντικειμενα τοτε για λεφτα.Καραγκιοζιλικια ειναι αυτα κατ εμε.Ελπιζω το παιχνιδι να λεει ομως:)

Όχι δεν το νομίζω να φτάσουν και σε τέτοιο σημείο, οι συνδρομές αρκούν. Άσε που ένα από τα βασικά σημεία του μαρκετινγκ του παιχνιδιού είναι ότι δεν είναι item based, αλλά skill based. Το παιχνίδι όντως λέει, από το μικρό κομμάτι που μας έδειξαν στο PvP weekend που βρίσκεται τώρα σε εξέλιξη, δείχνει τα δόντια του :clap:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρώμα έχει το game για ..Conan. Τ ήθελα πολύ πιο μουντό....να ταιριάζει στην ατμόσφαιρα...λίγο πιο ¨σκοτεινά" πράγματα δηλαδή...

Εννοείτα θα δοκιμαστέι εκτενώς...Τον πρόλογο από την τανία τον έχουν άραγε; "Between the time............high adventures" :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι προσπαθουν να το κανουν οσο ποιο σκοτεινο γινεται γιαυτο αλλωστε το βγαλανε 18+ για να μην εχουν περιορισμους σε αυτο.

Η funcom εχει αγορασει τα δικαιωματα του ονοματος "conan" και εχει ολοκληρη ομαδα απο πισω που ασχολειται μονο με την ατμοσφαιρα του παιχνιδιου ετσι ωστε να ταιριαζει απολυτα με την ατμοσφαιρα του conan μεσα απο τα βιβλια.

Μεσα στο παιχνιδι υπαρχουν αποκεφαλισμοι,ακρωτηριασμοι και πολλα αλλα που για να τα αναφερω εδω στο φορουμ θα πρεπει να τους βαλω αστερακια για λογοκρισια.

Ποιο σκοτεινο δεν γινεται :p

Σε μια απο τις πολλες συνεντευξεις που εδωσε ο υπευθηνος τυπου Erling Ellingsen οταν ρωτηθηκε για τις διαφορες πανοπλιες που θα κυκλοφορισουν και πως θα μοιαζουν ειπε οτι θα δουμε πανοπλιες που θα ταιριαζουν στην ατμοσφαιρα του κοσμου και της εποχης και σε καμια περιπτωση δε θα συναντησουμε πανοπλια σε χρωμα ροζ, οπως σε αλλα παιχνιδια, βλεπε wow.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το προπαραγγειλα απο το πλαισιο για να παρω μαζι και το mount. Ομως πολυ φοβαμε οτι δε θα παρω τιποτα επειδη το mount αυτο ερχεται εχτρα και δεν ειναι μεσα στο πακετο του παιχνιδιου.

Το πιθανοτερο ειναι τις καρτες με τα mounts να τις φανε οι υπαλληλοι του πλαισιου και να μη φτασει τιποτα σε εμας. Αντε μετα να τρεχεις να λες στην πωλητρια " μα εγω το παραγγειλα γιατι θα επερνα δωρο και εναν ρινοκερο αλλα δεν ειχε τιποτα μεσα στο κουτι!! "

Και ουτε ειμαι διατεθημενος αν δε μου ερθει το mount να κατσω να ασχολειθω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

" μα εγω το παραγγειλα γιατι θα επερνα δωρο και εναν ρινοκερο αλλα δεν ειχε τιποτα μεσα στο κουτι!! "

Και ουτε ειμαι διατεθημενος αν δε μου ερθει το mount να κατσω να ασχολειθω παραπανω.

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.