Jump to content



εχετε χασει ποτε δεδομενα απο usb stick?


unknown

εχετε χασει δεδομενα?  

95 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply
Όχι, ποτέ. Κατάργηση ούτε εγώ έκανα. Μόνο στον εξωτερικό σκληρό κάνω.

Βέβαια, δεν το βγάζω έτσι. Πρώτα κοιτάω αν αναβοσβήνει το ledάκι

Eγώ έχω έναν 500άρη εξωτερικό, τον βγάζω τραβώντας το usb. Υπάρχει περίπτωση να χάσω δεδομένα ετσι ???? Αν ναι ποιός ο λόγος ?

Δεν έχω χάσει ποτέ δεδομένα από usb ή εξωτερικό δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω έναν 500άρη εξωτερικό, τον βγάζω τραβώντας το usb. Υπάρχει περίπτωση να χάσω δεδομένα ετσι ???? Αν ναι ποιός ο λόγος ?

Δεν έχω χάσει ποτέ δεδομένα από usb ή εξωτερικό δίσκο.

Τολμώ να πω ότι παίζεις με τη φλόγα..:jump::-O ή μας κάνεις πλάκα!:devil: Φυσικά υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να χάσεις δεδομένα,αν πχ τη στιγμή που εσύ τραβάς το usb o δίσκος γράφει κάτι.. Για να γράφει κάτι ο δίσκος δεν είναι απαραίτητο να έχεις εσύ κάποιο ανοιχτό αρχείο, μπορεί το λειτουργικό σου σύστημα πχ να γράφει κάτι εκείνη την ώρα (πχ thumbnails από εικόνες).

Ασφαλή κατάργηση ή shutdown παίδες! Και ΠΑΝΤΑ backups..

Link to comment
Share on other sites

Δικια μου γνωμη ειναι η παρακατω.

Δεν υπαρχει λογος να γινεται ασφαλη καταργηση στα USB STICK διοτι απο default στα windows ειναι απενεργοποιημενo το caching ( optimize for fast removal). Ετσι αν δεν αναβοσβυνει το λαμπακι του usb stick to τραβαμε και δεν εχει χασει τιποτα. Στους usb δισκους ισχυει το ιδιο στην θεωρια αλλα στην πραξη επειδη εχει ο σκληρος δισκος επανω του cachε μνημη και λογο μηχανικων μερων , ειναι εφικτο να χασουμε καποια δεδομενα ή να κανουμε ζημια. Ακομα χειροτερα αν εχουμε sVista ,τα οποια εχουν ταση να κανουν auto defrag αν δεν το εχουμε απενεργοποιηση και βγαλουμε το usb etsi :bye:, τοτε παλι μπορει να κλαψουμε με λυγμους για αυτα που χασαμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.