Jump to content



Radeon HD3870 X2


gbak

Recommended Posts

Οπως εχει ξανα αναφερει σε προηγουμενο ποστ μου εδω στο ιδιο θεμα

Η καρτα τα παει πολυ καλα σε oblivion stalker bioshock με τους 8,1

οι νεοι drivers τι κανουν δεν ξερω ακομα δεν προλαβα να τους βαλω

Αλλα μεχρι τωρα και οι 8,1 μπλε οθονη δεν ειχα και καποιο προβλημα σε καποιο παιχνιδι

wall: :wall: :wall: Αδικια εχω την καρτα 5 μερες τωρα και δεν εχω προλαβει να την χαρω ακομα ολο κοινωνικες υποχρεωσεις αυτες τις μερες :rant: :rant: :rant: :rant:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

FANISTELROOY απο την αρχή το θέμα αυτό έχει συγκριτικά για την κάρτα αυτη στους εξής τίτλους παιχνιδιών : crysis, call of duty4, colin mcray , και εξτρα 3dmark , oblivion. Από την αρχή που αγοράσαμε την κάρτα αυτή έχουμε δοκιμάσει τους μανίσιους οδηγούς , τους νεότεους 8.2 , εγκατάσταση και μη των patches των παιχνιδιών και παρακολουθήσαμε από διάφορες σκοπιές την απόδοση της.Η οποία φαίνεται να βελτιώνεται πολύ με τους νέους οδηγους, (εκτός crysis) και να την κάνει μια πολύ δυνατή λύση για τα λεφτά της. Το αποτέλεσμα είναι για μένα πολύ θετικό και έδειξαν οτι μπορούν αμα θέλουν να βγάλουν οδηγούς καλούς, και θα πρότεινα σε πολλούς την αγορά αυτή.Βέβαια πρέπει να κρίνει κανείς και με τα συστήματα που τρέχει αυτή η κάρτα για να έχει μια σωστή τάξη απόδοσης σε σχέση με το τι έχει στο μυαλό. (το δικό μου σύστημα είναι e6850 στα 3.66 ddr3-1600 maximus extreme, enermax galaxy ).

Link to comment
Share on other sites

@FANISTELROOY βαση αποτελεσματων 3dmark06 η ταχυτερη single καρτα αυτη την στιγμη...

εγω παντως αυτο που περιμενα εγινε καταφερα το crysis σε 1920x1200 στα ιδια φρειμς που το τρεχα στα 1680x1050 με την ultra...κραταει απο 30 εως και 40 στα 1920χ1200 σε high settings φυσικα σε xp βεβαια..

2006377203419058816_rs.jpg

2006331957125355996_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε συ λες να φταίει το sp1 rtm των vista????? Θα ξαναβάλω τους 8,1 να δοκιμάσω ξανά crysis.Κανείς άλλος με vista?

gbak έχεις και 1800άρες μνήμες φίλε δίνουν και 3-4 καρέ έξτρα και η cpu τετραπύρινη στα 3,8 παίζει ρόλο έτσι.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 00:17]

εγω παντως ειδα 200 points παραπανω στο 3dmark06

2001182462050786016_rs.jpg

gbak μην μας το δειχνεις αυτο ρε φιλε :weep: :weep: :weep: :weep:

Ειμαι μονο στα 15κ

Αλλα απο οτι διαβασα και σε αλλα φορουμ εξω μαλον με κοβει η μητρικη και επεξεργαστης

Μαλον ειρθε η ωρα να παει για :rip: η asus p5b dl μου ( κριμα και ηταν η πιο ευκολη μητρικη που εκανα ποτε o/c )

:OT: Τι μητρικη προτεινετε τωρα για να παρω κατι σε ddr2 δεν ειμαστε να αλαζουμε και μνημες τωρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000

ρε συ λες να φταίει το sp1 rtm των vista????? Θα ξαναβάλω τους 8,1 να δοκιμάσω ξανά crysis.Κανείς άλλος με vista?

gbak έχεις και 1800άρες μνήμες φίλε δίνουν και 3-4 καρέ έξτρα και η cpu τετραπύρινη στα 3,8 παίζει ρόλο έτσι.....

βγαλε τα βιστα φιλος αν θες να σαι οκ

@το 3dmark που ανεβασα ειμαι στα 3.6 full stable απο 3,8 και πανω λογικα χτυπαω 20.000+

Link to comment
Share on other sites

Ε ..ναι μάλλον απο εκεί χάνει η π@π@ρι@ , αλλά τα vista ρε φίλε δεν τα βγάζω όλα τα άλλα παίζουν ρολόι για το gamocrysis δεν θα πάθω και εγκεφαλικό...με ενδιαφέρει το fsx dx10 και όλα τα άλλα σε δεύτερη μοίρα...το πολυ πολύ να κάνω μια εγκατάσταση σε δεύτερο δίσκο για τεστ...thanks..:T:

Link to comment
Share on other sites

:OT: Τι μητρικη προτεινετε τωρα για να παρω κατι σε ddr2 δεν ειμαστε να αλαζουμε και μνημες τωρα

Πάρε κανένα ρ35 που είναι και φτηνά παίζουν καλά με ddr2 και θα είσαι κορυφή.Και στα ρ35 έχεις διάφορες επιλογές ανάλογα τα βαλάντια που θες να δώσεις..κοτσάρεις και 45nm όποτε θές και ποιός σε πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

αντε ειχατε δεν ειχατε με ξενυχτησατε...:p

αρα που καταληγουμε?...οτι Crysis + vista sp1 + 3870X2 + 8.2 προς το παρον = ΝΟ GO....

Kατα τα αλλα πάντως μια χαρα....επιτέλους εγινε σοβαρη δουλεια πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 00:45]

its up to you!...παντως ειναι κοφτης να το ξερεις και σε 3dmark

θα του αλλάξω χαρτογράφηση στον εγκέφαλο να βγάλω τον κόφτη...ώρα για κόκκινα.:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 00:47]

αντε ειχατε δεν ειχατε με ξενυχτησατε...:p

αρα που καταληγουμε?...οτι vista sp1 + 3870X2 + 8.2 προς το παρον = ΝΟ GO....

Kατα τα αλλα πάντως μια χαρα....επιτέλους εγινε σοβαρη δουλεια πιστευω...

Ναι αλλά μόνο για crysis προς το παρών.Για να είμαστε εντάξει αύριο colin mcray, gt legends, world in conflict dx9-dx10, company of heroes dx9-dx10.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [Σήμερα, στις 00:40]

:OT: Τι μητρικη προτεινετε τωρα για να παρω κατι σε ddr2 δεν ειμαστε να αλαζουμε και μνημες τωρα

Πάντως αμα σε παιρνει κοιτα και αυτη ;)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977721&product=1049968

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000 [Σήμερα, στις 00:50]

Ναι αλλά μόνο για crysis προς το παρών.Για να είμαστε εντάξει αύριο colin mcray, gt legends, world in conflict dx9-dx10, company of heroes dx9-dx10.

Ναι βρε σατανα :D Γι αυτο το ειπα το "προς το παρόν"....σιγα μην το αφήσουν ετσι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

@το 3dmark που ανεβασα ειμαι στα 3.6 full stable απο 3,8 και πανω λογικα χτυπαω 20.000+

Αυτο τωρα γιατι μου το αναφερεις με τον πονο μου παιζεις

:p :P :p

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000

Ε ..ναι μάλλον απο εκεί χάνει η π@π@ρι@ , αλλά τα vista ρε φίλε δεν τα βγάζω όλα τα άλλα παίζουν ρολόι για το gamocrysis δεν θα πάθω και εγκεφαλικό...με ενδιαφέρει το fsx dx10 και όλα τα άλλα σε δεύτερη μοίρα...το πολυ πολύ να κάνω μια εγκατάσταση σε δεύτερο δίσκο για τεστ...thanks..:T:

Εγω παντως βιστα δεν βαζω με τιποτα Ασε που οταν τα βαζω χανω και την Fatality

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000

:OT: Τι μητρικη προτεινετε τωρα για να παρω κατι σε ddr2 δεν ειμαστε να αλαζουμε και μνημες τωρα

Πάρε κανένα ρ35 που είναι και φτηνά παίζουν καλά με ddr2 και θα είσαι κορυφή.Και στα ρ35 έχεις διάφορες επιλογές ανάλογα τα βαλάντια που θες να δώσεις..κοτσάρεις και 45nm όποτε θές και ποιός σε πιάνει.

και εγω για εκει το κοβω αλλα θα περιμενω λιγακι μπας και ερθει το χ48 και πεσουν οι τιμες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000 [Σήμερα, στις 00:50]

Για να είμαστε εντάξει αύριο colin mcray, gt legends, world in conflict dx9-dx10, company of heroes dx9-dx10.

:T: Ωραιος ο παιχτης!

Δωστε info στο λαο που ακροβατει μεταξυ SLI/CF/DDR2/DDR3 μητρικων για να ακουμπησει τον 8500 του

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 00:55]

:T: Ωραιος ο παιχτης!

Δωστε info στο λαο που ακροβατει μεταξυ SLI/CF/DDR2/DDR3 μητρικων για να ακουμπησει τον 8500 του

Εσυ να περιμένεις λιγο ακόμα ...:p εχεις και μια οθόνη - τέρας μπροστα σου.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 00:51]

Πάντως αμα σε παιρνει κοιτα και αυτη ;)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977721&product=1049968

Για αυτην ελεγα να παω http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977721&product=1021982

Ακομα δεν εχω αποφασισει θα δω λιγακι πως θα πανε οι τιμες και μαλοον θα τα χωσω χοντρα μου φενεται ( Πανε οι αποκριες παλι μεσα θα την βγαλουμε να λιωνουμε για να ανεβαζουμε επεξεργαστη και καρτα μου φενεται :tomato: :tomato: )

Κανα προγραμα για εξτρα ανεβασμα υπαρχει κανα νεο??

Ατι toll και νεο??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FANISTELROOY [Σήμερα, στις 00:58]

Ωραια ολα αυτα. Οποτε υποθετω πως για 1920*1200 ειναι η καλυτερη επιλογη αυτη τη στιγμη (σε μονη καρτα μιλαμε).

Ναι.... αλλα αν σκέφτεσαι για αγορα καλυτερα να περιμένεις να δεις τι θα βγάλει και η nvidia που κοντοζυγώνει, τι τιμές θα παιξουν και τοτε αποφασίζεις ποια κάνει για το συστημα σου και τις ανάγκες σου...

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [Σήμερα, στις 01:00]

Για αυτην ελεγα να παω http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977721&product=1021982

Ακομα δεν εχω αποφασισει θα δω λιγακι πως θα πανε οι τιμες και μαλοον θα τα χωσω χοντρα μου φενεται ( Πανε οι αποκριες παλι μεσα θα την βγαλουμε να λιωνουμε για να ανεβαζουμε επεξεργαστη και καρτα μου φενεται :tomato: :tomato: )

Κανα προγραμα για εξτρα ανεβασμα υπαρχει κανα νεο??

Ατι toll και νεο??

Μια χαρα... support για 1600FSB παιζει οπως βλέπεις

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=47079 οποτε ναι καλη επιλογη και για μελλοντικο CF ;)

Για τα tools ας απαντήσουν οι αλλοι, μπας και μερα με την μερα υπάρχει καμια εξέλιξη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 00:57]

Εσυ να περιμένεις λιγο ακόμα ...:p εχεις και μια οθόνη - τέρας μπροστα σου.... ;)

:OT:

Πανω που διαβαζα ποιον 8500 να παρω,κολλησε η DFI και πηγε με τη μια RMA(δεν νομιζω να ξαναποσταρει ποτε ξανα)

Striker ή Maximus,ιδου η απορια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.