Jump to content



Radeon HD3870 X2


gbak

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 14:36]

Εισαι ο ανθρωπος μου :D

Για δωσε κανα νουμερο και εντυπωσεις μολις εχεις νεα.Αν μπορεις κανε αμεση συγκριση με την 2900 στις ιδιες συνθηκες.Τα screenshots ειναι προαιρετικα

Αν προλαβαινεις,ανεβασε αποτελεσματα πριν κλεισουν τα καταστηματα :tomato: :tomato:

Απο αυριο οτι θελετε παιδες απο νουμερα,, σημερα δυστηχως δεν προλαβαινω ουτε να....

Απο το μεσημερι ουτε 3dmark δεν προλαβα να τρεξω απλα :tomato: :tomato:

Παντως απο το λιγο που επαιξα μαζι της ισα ισα να δω σε oblivion, total realism,crysis

με αναλυση 1280 χ 1024 ολα πανε νερακι τελειως αυτα προς το παρον

Θετικοτατες πρωτες εντυπωσεις

:D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

το hl2 episode 2 το παει τεζα λεμε..ολα full και κραταει απο 90 εως και 130 φρειμς...πολυ καλη αποδοση

ειναι αυτο που λεγαμε εαν ειναι optimized τα παιχνιδια σωστα..η καρτα ειναι πολυ δυνατη

2000298678264122250_rs.jpg

2000203311527102925_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να τα έχεις και τα δύο..:T:

Επίσης επειδή έχει αρχίσει η φαγομάρα από οτι βλέπω σε προηγούμενες απαντήσεις μελών και δεν είναι σωστό, μια ομάδα είμασται, η μάλλον ένα εργαστήριο....

1.Η κάρτα παρουσιάζεται σε διάφορες ιστοσελίδες και με καλά και με κακά αποτελέσματα και ξέρουμε όλοι οτι η γνώμη κάποιων αλλοιώνεται με προσφορές διάφορες. ( βλέπε περιοδικά αυτοκινήτων ).

2.Οι οδηγοι της ati είναι οι πιο απαράδεκτοι τα τελευταια χρόνια ( που ακούστηκε να μην παίζει με ελληνικό λειτουργικό - χώρια που είναι προπαγάνδα για την γλώσσα μας αυτο - ξεσηκωθήτε - ηδη έστειλα γράμμα στην ατι ! ) .

3.Ακόμα και 20% πίο αργή να είναι (πράγμα σπάνιο ) δεν παύει να είναι 30% πιό φτηνή.

Υπομονη 13 του μήνα έρχεται και θα δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος αλλά και αν ο σάκος είναι τρύπιος.:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

πωρε ρε φουστη κοκκικινησε ο τοπος...:hehe:

βασιλη αμα σου περισσευει καμια...πετα και απο δω τιποτα...μεχρι τους 8.3 εχουμε καιρο...

Νομίζω οτι πρώτα πρέπει να αλλάξεις avatar και μετά.. :smoke:

Link to comment
Share on other sites

εγω βλεπω τις ιδιες αδυναμιες με το R600, το AA παραμενει ο κρυπτονιτης της καρτας και το minfps ειναι σοβαρο προβλημα καλα κανανε στο site και δωσανε εμφαση, τα ιδια ειχαμε και στο ut3 που ητανε η 2900xt 3-4 fps μπροστα average ταυτοχρονα ομως αλλα τοσα πισω στο min ( βεβαια εκει ητανε καθαρα θεμα cpu, παω στοιχημα οτι καμια 8800/2900 δεν εχει προβλημα να βγαλει 62fps locked αρκει να υπαρχει ενας c2d στα 3ghz απο πισω )

Κανενας δεν ειπε πως χρειαζεσαι 4x AA για να παιξεις στα 1920 απλα ο σκοπος των review ειναι να δειξουν πως αποδιδει η καρτα υπο πιεση οχι να σου πουν οτι χρειαζεσαι αυτα τα νουμερα/ρυθμισεις για να παιξεις, εξαλλου ποιος θα επαιζε με minfps 23 cod4 online μην τρελενομαστε τωρα, το optimal στο συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι να πιανεις παντα τα 125fps και να εχεις cl_maxpackets 100 ή τουλαχιστον 60 σε περιπτωση που πεφτεις συχνα κατω απτα 100 , κατω απτα 50 το συγκεκριμενο παιχνιδι δεν παιζεται ετσι κι αλλιως οποτε τι 23 η gtx τι 11 η X2 ..... :p

Η ATI ταχυτατη οπως παντα στις αντιδρασεις της ομως, ενας λογος παραπανω που δεν προκειται να χαλασω το πιστωτικο μου σε geforce :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000

Νομίζω οτι πρώτα πρέπει να αλλάξεις avatar και μετά.. :smoke:

θα γινει και αυτο στην ωρα του οταν φορεσω αλλη μια και θα μαι πλεον σε quad core mode θα φυγει το avatar...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000 [Σήμερα, στις 14:50]

2.Οι οδηγοι της ati είναι οι πιο απαράδεκτοι τα τελευταια χρόνια ( που ακούστηκε να μην παίζει με ελληνικό λειτουργικό - χώρια που είναι προπαγάνδα για την γλώσσα μας αυτο - ξεσηκωθήτε - ηδη έστειλα γράμμα στην ατι ! ) .

<< Eγω να δεις ποσα εστειλα στην ατι για την 2900χτ εχασα το μετρημα >>

3.Ακόμα και 20% πίο αργή να είναι (πράγμα σπάνιο ) δεν παύει να είναι 30% πιό φτηνή.

<< Πιο αργη δεν μου φενεται να ειναι. και ειναι και πιο φτηνη απο τις αλλες >>

Υπομονη 13 του μήνα έρχεται και θα δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος αλλά και αν ο σάκος είναι τρύπιος.:T:

Δεν μπορω να πω οτι με απογουτευσαν αυτοι οι drivers σε συγκριση με τους αρχικους της 2900Χτ

Μια χαρα παει μεχρι στιγμης η καρτουλα και απο επιδοσεις και απο θορυβο

Μακαρι να ειχα περισοτερο χρονο να ασχοληθω μαζι της

Κανα προγραμα κανα Ατι tool καινουργιο εχει βγει ωστε να την ανεβασουμε παραπανω??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από angel_f [Σήμερα, στις 18:23]

Ρε παιδιά την λιγουρεύομαι την HD3870X2 αλλά απο το πακέτο που έφαγα με την 2900ΧΤ εχω φοβηθεί την ΑΤΙ .

Οι δίπλες της Νvidia πότε έρχονται?

όποιοι έχουν καεί με τον χυλό (και γω ανήκω σε αυτούς) φυσάνε και το γιαούρτι!!!

@gbak Σκέφτεσαι και για άλλη μια Χ2 ;;;; Κάτσε να ωριμάσει το πράγμα....ο gorillakos τις έχει ήδη για να μας πει εντυπώσεις.....

Link to comment
Share on other sites

ναι αμε γιατι οχι..βασικα παταω και σε καλο μομπο...γι αυτο εχω ελπιδες...ασε εδω που τα λεμε δεν εχει καμια σχεση αυτη με την 2900...ειναι πολυ πιο ηρεμη και αρκετα πιο δυνατη..το σιγουρο ειναι οτι xfire σε διπυρηνη ατι θα μου βγει αρκετα πιο δυνατο και αποδοτικο απο sli με δυο ultra...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.