Jump to content



evga 680i + QUAD = ????


Mainframe

Recommended Posts

Παιδία τελικά έχω μπερδευτεί μα αυτή την ιστορία...Παιζει το 680ι της EVGA με quad?Λέω να αλλάξω το CPU στο σύστημα της υπογραφής μου (όχι πως έχω κάποιο πρόβλημα στα 3,5 GHz 24/7). Το θέμα είναι πως χρειάζομαι ένα CPU για ένα άλλο PCaki όπου λέω να του βάλω τον 6600 και σε αυτό της υπογραφής μου να μπεί ένας QUAD...Γίνεται ή θα αρχίσουν τα μπιπ και οι μπλε οθόνες? Πρεπεί να δώ κατι σχετικά με το revision number της μητρικής? Για βοηθήστε λίγο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε για να ξέρετε.....

From: Mainframe

Sent: Thursday, January 24, 2008 5:22 AM

To: EVGA

Subject: EVGA NForce 680i SLI & QUAD-45/65 nm Compatibility

Mr ,

Before one year, I bought the EVGA NForce 680i SLI motherboard as well as the EVGA 8800 GTX videocard and I am very happy with those products. Currently, on this motherboard, Ι have an intel Core 2 Duo 6600 CPU and I am thinking to replace it with a quad one 65 or 45 nm. My problem is that I do not know if my motherboard supports this. Can you help me with that please (CPU QUAD-45/65 nm Compatibility)?

Thanks in advance

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

From: χχχχχ@evga.com

Sent: Friday, January 25, 2008 8:17 AM

To: χχχχχχχχ

Subject: RE: EVGA NForce 680i SLI & QUAD-45/65 nm Compatibility

Mainframe, the 680i board you have is compatible with the 65nm quads but not compatible with the 45nm ones, and if you have the 122-ck-NF68-AR it is not compatible with the 1333mhz quads you would need the A1 version to be compatible.

www.evga.com

888.881.EVGA

714.528.4500 ext 5019

fax: 714.528.4501

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ιδια μητρικη με εσενα με Q6600 GO...

Αν δεν σε ενδιαφερει το κλοκαρισμα θα σου παιξει μια χαρα...

Διαφορετικα θελεις το Α1 rev....

Προσωπικα εχω κανει αιτηση για upgrade σε 780i.....

Link to comment
Share on other sites

χμμμ......τα έχει κάνει κανείς από εδώ? Πόσο καιρό παίρνει ή όλη διαδικασία? Μην μείνω χωρίς PC καμία 45 μέρες.....! Θα το ψάξω.....Θα τους στείλω ένα mail να δω αν πραγματικά το κάνουν ή μήπως είναι κόλπα του marketing....

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Μόλις έκανα restart μετά από Bios Upgrade και reset to defaults και βλέπω άλλους 2:dance3:

Είμαι με τις άσπρες Mushkin τις 800άρες και νερό, έχεις τίποτα ρυθμίσεις να ανεβάσω λίγο? (αν έχεις όρεξη βραδιάτικο...)

Link to comment
Share on other sites

Dubber 680i εχεις ετσι?Δεν τους παιζει καλα τους quad.. κ εχει fsb hole καπου στα 3,3-3,5ghz

Αν εχεις την XFX(γινεται κ με αλλες υλοποιησεις αλλα δεν στο προτεινω) μπορεις να περασεις το Ρ33 bios το οποιο εχω διαβασει ειναι πολυ σταθερο κ ανεβαζει πιο καλα σε σχεση με τα προηγουμενα..

Εγω εχω καταφερει να τον παω μεχρι 3.3ghz(330x10) με vcore 1,37 κ cpu fsb 1,4..:hm:

αλλα prime(4 threads)στο 2ωρο εβγαζε errors..

Ποτε δεν το πιεσα παραπανω...σκεφτομαι να αλλαξω μητρικη γιαυτο τον λογο..

Αν θελεις διαβασε αυτο το thread ειναι αρκετα χρησιμο..

http://www.overclock.net/intel-cpus/292706-3-20-q6600-xfx-680i-lt.html

Ελπιζω να βοηθησα καπως..;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.