Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Ας βαλω και εγω τη δικιά μου ...αν και η φωτο αδικούν όλο το σύστημα..

http://imageshack.us/photo/my-images/52/ydor2.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/51/ydor3.jpg/

Ευχαριστώ το Γιώργο για την υλοποίηση της ....

Τα λέμε παίδες

Έγινε επεξεργασία από velipsi
Link to comment
Share on other sites

Ας βαλω και εγω τη δικιά μου ...αν και η φωτο αδικούν όλο το σύστημα..

Φιλε βγαλε καμια φωτογραφια της προκοπης να θαυμασουμε την υδροψυξη σου.... Δεν μας εδειξες ΤΙΠΟΤΑ.:drool: :hm:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε βγαλε καμια φωτογραφια της προκοπης να θαυμασουμε την υδροψυξη σου.... Δεν μας εδειξες ΤΙΠΟΤΑ.:drool: :hm:

Βελτιώνω τη φωτογραφική μου .."τέχνη" και τα ξαναλέμε..

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

...Like, subscribe, Follow, Thank you, Thumbs up, +Rep like.gif...

H ποσοτητα του μπλε στo color scheme οση επρεπε ακριβως, διχως υπερβολες.

Το πλαινο χαμηλωμενο σποϊλερ με τα μαυρα ζαντικα, φανταστικο touch.

Tα λευκα cpu/gpu blocks-backplate-sleeves-φτερωτη εδεσαν τοσο αρμονικα που κλεβουν την παρασταση.

:T:

Υ.γ.

Τα μαυρα καπακια στις βιδες του cpu block που τα βρισκουμε;

Πως και οχι pastel coolant;

Link to comment
Share on other sites

...Like, subscribe, Follow, Thank you, Thumbs up, +Rep like.gif...

H ποσοτητα του μπλε στo color scheme οση επρεπε ακριβως, διχως υπερβολες.

Το πλαινο χαμηλωμενο σποϊλερ με τα μαυρα ζαντικα, φανταστικο touch.

Tα λευκα cpu/gpu blocks-backplate-sleeves-φτερωτη εδεσαν τοσο αρμονικα που κλεβουν την παρασταση.

:T:

Υ.γ.

Τα μαυρα καπακια στις βιδες του cpu block που τα βρισκουμε;

Πως και οχι pastel coolant;

Thanks Νικολα.

χαιρομαι που βρισκω κι αλλους που τους αρεσουν οι καγκουριες μου:hehe:

τα βιδακια ειναι αυτα (ξερω, ξερω δεν χρειαζεται να μου πεις, θα σου βαλω ενα σετ στην ακρη.)

λευκο pastel coolant ειχα βαλει αρχικα

αλλα τελικα σε σχεση με τα λευκα στοιχεια στο εσωτεριkο του κουτιου

δεν εμοιαζε τοσο λευκο οσο θα ηθελα κι ετσι πηρε ποδι. (>insert Neph's sperm related line here)

Αν φορούσε και UD5H με μια παραπάνω μπλε ψύχτρα πάνω από το CPU θα ήταν όλα τα λεφτά!

Δεν εχεις αδικο....θα εδινε κι αυτο το κατι παραπανω.

προς το παρον ετοιμαζω backplate για την καρτα ηχου που ελλειπε απο το συστημα

και βλεπουμε για τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

:worship: Απλά υπέροχο, πολύ δουλειά έπεσε αλλά το αποτέλεσμα την δικαιώνει! Μπράβο και πάλι Γιώργο.

Και μία απορία η πίσω βάση για το fan απο το rack της lian li για τους δίσκους βγαίνει ή θέλει κόψιμο?

Και μια παρατήρηση! Για την ολοκλήρωση της καγκουριάς για να δέσει με την απλώστρα αεροτομή και με τις ποδιές η αντλία θα έπρεπε να έχει ενα τέτοιο περίβλημα με το logo της HKS

HKS SSQV

img0885ax7.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Κοπρίτη μα τον Θεό θα σου φτιάξω τσάμπα ένα βαρβάτο logo του ονόματός σου όπως για παράδειγμα έχει ο Fatal1ty και κάθε εταιρία με extreme builds θα πρέπει να το έχει πάνω στα προϊόντα της.... Κοπρίτης Approoved!!! :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Και μία απορία η πίσω βάση για το fan απο το rack της lian li για τους δίσκους βγαίνει ή θέλει κόψιμο?

ναι ξεμονταρεται κανονικα

απλα δεν θυμαμαι εαν ειναι μονο με βιδες ή και με φρεζατα πριτσινια.

δεν θελει παντως κοψιμο σιγουρα.

Και μια παρατήρηση! Για την ολοκλήρωση της καγκουριάς για να δέσει με την απλώστρα αεροτομή και με τις ποδιές η αντλία θα έπρεπε να έχει ενα τέτοιο περίβλημα με το logo της HKS

HKS SSQV

img0885ax7.jpg

δεν εχεις αδικο.

στο hwbox επεσε ηδη η παρομοιωση του bitspower cover που φοραει η αντλια με wastegate

db_file_img_2010_800xauto.jpg

@Κοπρίτη μα τον Θεό θα σου φτιάξω τσάμπα ένα βαρβάτο logo του ονόματός σου όπως για παράδειγμα έχει ο Fatal1ty και κάθε εταιρία με extreme builds θα πρέπει να το έχει πάνω στα προϊόντα της.... Κοπρίτης Approoved!!! :dance3:

χαχαχα

μα εχω λογοτυπο(α) βρε! (αμα εχεις προτασεις γραφιστικης βελτιωσης φυσικα ειναι παραπανω απο ευπροσδεκτες)

απλα οχι για χρηση σαν του Wendel

το modding ειναι πιο ατομικο, προσωπικο και χαλαρων ρυθμων "αθλημα" που ποτε δεν θα τραβηξει δημοσιοτητα οπως το gaming ωστε να προσελκυσει τετοιου ειδους και μεγεθους συνεργασιες imho

λογικο εξαλλου εαν σκεφτεις ποσο ενδιαφερον μπορει να εχει να βλεπεις ενα μαντραχαλα να sleevαρει καλωδια και να τριβει με τη λιμα αλουμινια επι ωρες, για ενα τμημα που ουτε καν θα φαινεται σε ενα τελειωμενο project

σε σχεση με εναν gamer να σπερνει e-death στο ταδε παιχνιδι με το πληθος να παραληρει παρακολουθωντας τα τεκταινομενα σε γιγαντοοθονες.

Link to comment
Share on other sites

Να και του φίλου που έστησα δεύτερη μου υδρόψυξη.

Special thanks στον [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] για την βοήθεια και τις γνώμες του.

Γιώργο καποια πραγματακια τα βρήκαμε μεταχειρισμένα τελικά για να μειώσουμε το μπατζετ..

post-9203-1416076549,0463_thumb.jpg

post-9203-1416076549,1601_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα και λιτα!!! Αναμενονται αλλαγες ;)

Ειδε ΜΕΓΑ αλλαγες η διπυρινη "τοστιερα" μου ( HD6990 ) με το GPU Block Alphacool NexXxoS ATXP 6990

dsc00478jx.jpg

dsc00479zs.jpg

Έγινε επεξεργασία από stratos1978
Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα και λιτα!!! Αναμενονται αλλαγες ;)

Ειδε ΜΕΓΑ αλλαγες η διπυρινη "τοστιερα" μου ( HD6990 ) με το GPU Block Alphacool NexXxoS ATXP 6990

dsc00478jx.jpg

dsc00479zs.jpg

Ωραίος!!!!Απο θερμοκρασίες πως πάμε??!?!?!

Έγινε επεξεργασία από VasPoly
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.