Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

..

Τουμπανο φιλε η υδροψυξη αλλα ειναι (χωρις παρεξηγηση) λιγο "αστειο" το κουτι σ σε σχεση με ΟΛΑ ΑΥΤΑ που κουβαλαει...Δεν χτυπας κανα HAF να εισαι ακομα πιο αρχοντας???:smoke:

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
επρεπε να κανεις quote με 5 pics μαζι , για να ποσταρεις ακριβως απο κατω κιολας??
Link to comment
Share on other sites

Τουμπανο φιλε η υδροψυξη αλλα ειναι (χωρις παρεξηγηση) λιγο "αστειο" το κουτι σ σε σχεση με ΟΛΑ ΑΥΤΑ που κουβαλαει...Δεν χτυπας κανα HAF να εισαι ακομα πιο αρχοντας???:smoke:

Ε ναι, το καημένο το Tsunami τα έχει φάει τα ψωμιά του... γερόλυκος όμως, ήταν το case που έκανα την 1η μου υδρόψυξη και είχε συναισθηματική αξία, δεν μπορούσα να το πετάξω στα σκουπίδια :o .

Το Μάρτη σκέφτομαι να κάνω καινούργιο WC setup με ΜΟRA 2 και straight loop (να μην πάει για "ανάψυξη" το νερό μετά την cpu/ πριν τη gpu) και εκεί θα το αλλάξω - δεν θα το πετάξω βέβαια, στον μικρό μου τον αδερφό θα το βάλω :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Το κορυφαιο που εχει κανει ειναι οτι το Ups χωραει ακριβως απο το κενο που αφηνει το ψυγειο. Σωστοςςςςςςς

...το οποίο, αν διαβάσεις το build log, συνέβη εντέλως τυχαία :D!

Δυστυχώς όμως το mustek αφήσε το τελευταίο του fan spin πριν λίγες μέρες (και ήταν καλό - σχετικά αθόρυβο- ups :(), και το MGE πλέον δεν χωράει από κατώ. No big deal όμως, γιατί το Μάρτη προμηνύεται new WC setup... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mywc.th.jpg

Πολύ καλό. Γενικά το κουτί αυτό βοηθάει στο να πετύχεις καλό αποτέλεσμα.

Μια μόνο πρόταση. Βλέπω κόκκινο, black light, ασπρα led, πορτοκαλί fan και πράσινο υγρό.

Αν δοκίμαζες εναν συνδυασμό? πχ αλλαγή στο υγρό σε πορτοκαλί, το black light σε λευκό cathode και

πορτοκαλί coil σε όλους τους σωλήνες. Δεν λέω για αλλαγή στους σωλήνες ή στα fans γιατί κάτι τέτοιο θα στοιχίσει παραπάνω.

Πάντα βέβαια το γούστο του καθένα μετράει.

Link to comment
Share on other sites

petr@n συστασεις!! Πιστευω αδικεις την υδροψυξη σου! Δεν πετυχαινεις το μεγιστο δυνατο αποτελεσμα!

Διοτι! το υγρο παει απο την καρτα σου ζεστο στο τανκ! μετα δεν ψυχεται και παει στον cpu σου! Αρα ουσιαστικα ψυχεις καλα μονο την καρτα σου! Αλλαξε την διαταξη σε αντλια>ψυγειο>cpu>nb>gpu>tank και θα εχεις καλυτερες θερμοκρασιες σε cpu !:flower:

Εκτως απο ολα αυτα εχεις κανει ωραια υδροψυξη χωρις μεγαλους περιττους σωληνες ! ;)

EDIT: Γραψε λαθος! τωρα ειδα το 120αρι ψυγειο!! χαχα!

Link to comment
Share on other sites

@MADKiller ωραίες οι customιες....αν είναι αποδοτική δεν ξέρω

η βανούλα είναι χορηγία της Valve;

Με το φλογιστρο στο μπλοκ εκανε 20 λεπτα να ζεσταθει το νερο στους 50-51 με την υδροψυξη παθητικη,

το μπλοκ παρεμεινε χλιαρο,εκανε και υγροποιηση απ την πανω πλευρα και στην κατω οπου δεν επεφτε φλογα,

λογω μεγαλης διαφορας θερμοκρασιας,ελπιζω να μην το δω με cpu γιατι θα :-O

Η βανουλα παλαιου τυπου μπηκε για την "χαρη" του Half-Life,εκτος της λειτουργικης της πλευρας,ειδα και επαθα να την βρω καινουργια,δυστηχως τελευταια. :help:

Ας στειλει η Valve μια ακομα μιας και την θελω. :look:

Link to comment
Share on other sites

να και το δικο μου

imgp2510.jpg

imgp2538w.jpg

imgp2575s.jpg

για περισσοτερες φωτογραφίες και το στήσιμου ολοκληρου του project μπορείτε να δείτε αναλυτικά εδώ:

http://www.outofspecs.gr/forum/showthread.php?t=3358

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@kfrei μπράβο! είσαι ο καλύτερος μενταλιστ :p εξαφάνισες τα καλώδια και ταχτοποίησες τα πάντα ! πάω να δω το project

Ευτυχώς ο mentalist δεν ειμαι εγώ, αλλα ο φίλος Xrist ο οποίος επιμελήθηκε όλο το τεχνικό κομματι του project, τον οποίο και ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.