Jump to content



Wolfdale E8x00 database


f117

Recommended Posts

Aς το επαναλάβω:

Έχοντας ως βάση την συμπεριφορά του Ε6750 για 24/7 προσπάθησα να μην

ξεπεράσω τους 60 βαθμούς σε orthos. Έτσι θα είχα το ταβάνι που θα μου λέει

ότι δεν έχω πρόβλημα θερμοκρασίας. Σε όλες τις άλλες εφαρμογές παιχνίδια/folding

κλπ δεν ξεπερνάω τους 55 βαθμούς. Θεωρητικά τα ιντελ σπεκς λένε για 71 βαθμούς όπου

ο επεξεργαστής Ε8χ00 μπορεί να είναι σταθερός οπότε είμαστε οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 626
  • Created
  • Last Reply

Tελικά η διαφορά μου με orthos stable vs benchmark stable στις ίδιες συνθήκες

ψύξης+τάσης στον επεξεργαστή είναι 117 ΜΗz και όχι 200 που είχα υποθέσει max

Αυτό για τη συζήτηση με το Νίκο. Με τόσα MHz περιθώριο μιλάμε τουλάχιστον για 50ΜΗz

ακόμα σταθερός με οτιδήποτε άλλο εκτός από orthos. Δεν δοκίμασα 3d/παιχνίδια.

Η απόδειξη :flower:

post-149-1416073362,2952_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@gkman ναι αυτό το batch είναι οκ. Οι Q746 θα έλεγα και από φόρουμς που έχω διαβάσει

έξω πάνε καλά σε ποσοστό 80% μιας και έχω δει 4-5 που δεν είναι Α553 να πηγαίνουν

τα ίδια και ένα μόνο Α141 νομίζω ήταν που να είναι ανάμεσα στο Q748 και Q746.

Kαι το Q750 όπως του F117 είναι καλό ίσως και καλύτερο από Q746. Aυτά έχω δει να κυκλοφορούν μέχρι χτες.

@gznp θα το δοκιμάσω και αυτό αν και δεν το χρησιμοποιώ σε Core Duo μόνο παλιότερα σε Α64.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 18:56]

Το 1.91 σπέρνει σε C2D ;)

Σε Q μπορείς να δεις διαφορές με το S&M (σε σχέση με το orthos πάντα - μπορεί και 8-9 βαθμούς πάνω στις temps).

Σε 2πυρινο μετά από μια δοκιμή που έκανα με Οrthos και S&M..(για σύγκριση) το SNM Δεν ζόριζε τόσο σε W όσο το Orthos (κρίνοντας από τις Temps στα ιδια mhz)..Βεβαια αυο δεν στέκει και πολυ αν δεν έχεις το μαραφετι που μετράει τα W.

Θα φτιάξω ένα Screeny και θα στο στείλω με ΠΜ later...;)

Link to comment
Share on other sites

Soory που το ποσταρω εδω..Δεν εβρισκα το σωστο θρεντ..(ας το μεταφερει καποιος αν γινεται)

ΝΕW BIOS @ ABIT IP35 PRO

***PLEASE FLASH THE BETA BIOS's FROM DOS, MANY ARE EXPERIENCING BAD FLASH's USING THE FLASH MENU PROGRAM---YOU HAVE BEEN WARNED***

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=122393

M629B_16.B09.zip

And Some Changes...

1000788pu3.th.jpg1000787yb6.th.jpg1000786xt0.th.jpg1000785tl4.th.jpg1000784rm4.th.jpg1000783ne2.th.jpg

Πρέπει να έφτιαξαν το Vdroop από οτι φαίνεται..

(οι φοτος δεν ειναι δικες μου)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.