Jump to content



Αγορά Απάτη απο μέλος


messinios

Recommended Posts

Τσακωνα για να λεω κατι παει να πει οτι το ξερω...

Καθε μερα σχεδον ειμαι στα δικαστηρια και βλεπω τι γινεται, το ζω και τρελενομαι με τις μ@λ@κιες που λενε.

Για να καταλαβεις μετραει ακομα και αν η κυρια προεδρος κοιμηθηκε καλα αμα ο συζηγος της ασκησε τα συζηγηκα του καθηκοντα κ.τ.λ κ.τ.λ.

Επειδη οταν εγω την ''πατησα'' και ειχα πλεψει πολυ ασχημα μιλησα με πολλα ατομα που ειχαν το ιδιο θεμα και ολοι μου λεγαν ρε αδελφε τωρα για 100€ δεν αξιζει τον κοπο να ειναι καλα ομως καποιοι που ακομα ειναι ανθρωποι με το αισθημα της δικαιωσυνης και ηρθαν και με βοηθησαν ,δεν λεω πως οι αλλοι δεν καναν καλα αλλα βλεπεις τι αποψη εχουν για την ελληνικη δικαιωσυνη?

Τον Νομο τον διαβασα και εχει εφαρμοστη στην περιπτωση του κυριου που εκανε την κομπινα απο Θεσ/νικη με τα iPhone.

Εσυ μαλλον δεν εχεις παει σε δικαστηριο που ο αλλος να εχει κλεψει στο δρομο την γιαγια και επειδη τον επισαν και εδωσε πισω τα λεφτα του λενε την επομενη φορα θα τιμωριθεις,ακομα και στο σχολειο δεν γινονται αυτα.

και πολλα αλλα παραδειγματα μπορω να σου δωσω με αποφασεις δικαστηριων αμα θες να τα δεις και να τριβεις τα ματια σου

Αλλα ο μ@λ@κ@ς αστυνομικος ετρεξε-κινδυνεψε και τον συνελαβε και στο ΤΕΛΟΣ απλα ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,απο την γιαγια που μετραει πολυ(Θεια Δικη),αλλα γιατι να μην υπαρχει δικαιωσυνη εγω και εσυ αν ομως φαμε 100€ που τα δηλωνουμε ολα και πληρωνουμε φορους τοτε θα τιμωρηθουμε και με το γραμμα του νομου αν εχω καπου αδικο πες μου...

Να σου σημειωσω οτι ολα αυτα που σου ειπα τα εζησα και τα ζω.

Έγινε επεξεργασία από Avatar4383
Link to comment
Share on other sites

Τον Νομο τον διαβασα και εχει εφαρμοστη στην περιπτωση του κυριου που εκανε την κομπινα απο Θεσ/νικη με τα iPhone.

Τι ακριβως εχει εφαρμοστει ,η μαλλον τι καταλαβες εσυ οτι εφαρμοστηκε,φωτισε με λιγο γιατι ταχεις μπερδεψει ασχημα και λες αλλα αντι αλλων.Αν ειναι και με σκαναρισμενη αποφαση -με διαγραμμενα ονοματα- ακομη καλυτερα.

Εσυ μαλλον δεν εχεις παει σε δικαστηριο που ο αλλος να εχει κλεψει στο δρομο την γιαγια και επειδη τον επισαν και εδωσε πισω τα λεφτα του λενε την επομενη φορα θα τιμωριθεις,ακομα και στο σχολειο δεν γινονται αυτα.

υπαρχει αυτος ο μηχανισμος,γιατι την γιαγια την νοιαζει να παρει τα λεφτα της αμεσα πισω και δεν θα καταλαβει κατι αν παει ο αλλος στην φυλακη η οχι.

ΥΓ:αν τον ειχες διαβασει τον ρημαδη τον νομο,(που επιμενω πως δεν τον διαβασες) τωρα ισως ναχες παρει πισω λεφτα με τπτ "συνδιαλλαγη" του 308Α.(αν και δεν γνωριζω ποτε τελειωσε η ανακριση)

Link to comment
Share on other sites

παιδια παντως οσο μπορειτε τα ''θυματα'' και γενικως οσοι γνωριζετε κατι για τον συγκεκριμενο τυπα,ας μας ενημερωνετε,οσο μπορειτε,να ξερουμε και μεις τι παιζει.ειναι αρκετα σημαντικο το ολο θεμα.απ την πλευρα μου ευχομαι να δικαιωθουν οσοι την πατησαν απ το εν λογω καθικι και αυτος με τη σειρα του να πληρωσει κ με το παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για το πρωτο κοματι θα σου απαντηση ο φιλος kalpas που ειναι και ο αρμοδιως θα ελεγα και που την πατησε απο τον κυριο απο την θεσ/νικη και ετρεχε στα δικαστηρια...

Τι παει να πει ''εφαγα'' 20 ατομα εκαστος 400€ και οταν με πιασουν λεω ΟΚ παιδια θα σας τα δωσω πισω και δεν τρεχει τιποτα τοσο απλα δηλαδη???

Θα παρακαλουσα τον φιλο kalpas να πει το συμβαν οπως εγινε γιατι και εγω το ακουσα και απ' οτι εχω διαβασει σε διαφορες σελιδες.

Το μονο που δεν με νοιαζει αυτη την στιγμη ειναι να παρω πισω τα λεφτα μου φιλε Tsakonas εδω κοντεψα να χασω πολλα αλλα και σημαντικα επειδη ο ''κυριος'' που μου την εφερε εστησε πολυ καλα την παγιδα του.Με νοιαζει να δικαιωθω εγω και ολοι οσοι την πατησαν ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Τωρα για το δευτερο αν η γιαγια θελει τα 100€ μονο ΟΚ κανενα προβλημα και καμια αντιρρηση γιατι αμα τα στερηθει δεν θα εχει να φαει για 10μερες αλλα απο την στιγμη που η κλοπη ή ληστεια ειναι αυτεπαγγελτο εγκλημα και συλλαμβανεται απο τον Αστυνομικο και η δικαιωσυνη θα πρεπει να κανει σωστα την δουλεια της και εγω δεν ειμαι της αποψης να πανε ολοι φυλακη αλλα να υπαρχουν και αλλες ποινες(αναγκαστικη εργασια υπερ του δημοσιου-προστιμο-κατι τελος παντων)σε πρωτο βαθμο και αν μιλαμε για ατομο που συνεχιζει να το κανει τοτε να παει μεσα.

Τελος δεν ξερω αλλα απο την αρχη και παλαιοτερα εισαι συνεχεια επιθετικος εναντιον μου χωρις να εχω καταλαβει τον λογο ή να μου τον εχεις δειξει.

Υ.Γ.: ο νομος λοιπον του κυριου ΚΑΣΤΑΝΙΔΗ για τα οικονομικα αδικηματα λεει σε καποιο σημειο αν θυμαμαι καλα οτι μεχρι 3000€ μιλαμε για πταισμα.

Δεν μου απαντησες ομως στο ερωτημα που σου εκανα αν εγω αυριο φαω 100€(δεν σου λεω μεγαλυτερο ποσο) απο την δουλεια μου ή απο καποιον αλλον την επομενη μερα θα εχω χασει την δουλεια μου και θα παω και μεσα ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΚΡΙΣΗ το ιδιο και εσυ που πιστευω οτι εισαι ενας εντιμος πολιτης?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ θα τολμουσα να πω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε άβαταρ δεν έχεις άδικο φίλε και μην πιστεύεις ότι γράφουν στα μπλογκς το θέμα της θεσσαλονίκης έχει ακόμα δρόμο δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω και να ξέρεις πως δεν έκανα πίσω. Τα 385 θα τα πάρω πίσω ένα-ένα γιατί μου τα χρωστάνε i promise.............

Link to comment
Share on other sites

Φίλε άβαταρ δεν έχεις άδικο φίλε και μην πιστεύεις ότι γράφουν στα μπλογκς το θέμα της θεσσαλονίκης έχει ακόμα δρόμο δεν θέλω να πω κάτι παραπάνω και να ξέρεις πως δεν έκανα πίσω. Τα 385 θα τα πάρω πίσω ένα-ένα γιατί μου τα χρωστάνε i promise.............

Το ξερω Καλπας...αφου μου ειχες πει οτι εισαι απο τους λιγους που δεν δεχτηκε να παρει πισω απλα και μονο τα λεφτα του...ευχομαι ολα να πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά, του χρόνου...?

Ξεχειλίζει η δικαιοσύνη, από παντού σε αυτό το κράτος... η διάβρωση των θεσμών και η γραφειοκρατία της Ελλάδας, υπόκειται σε τόσο χαοτικά μοντέλα, που αν μια δικαστική υπόθεση τελειώσει γρήγορα, χιονίζει στο Τάκλα Μακάν...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γνωριζω και πολλα απο νομους..

Ετσι απλα αναβαλλεται μια δικη;

Ηταν ο παρον ο.. κυριος;

εχω δει τυπο ,να του "τρωει καποιος" ...200 - 300 χιλιαρικα(=κακουργημα) και βαλε ,κανει μηνυση το 2003 και με αναβολες κλπ φτανει να δικαστει αυτο...το 2011.Ο κατηγορουμενος εχει απλα περιοριστικους ορους να μην βγει απο την χωρα κλπ.

Λαδωμα - κλπ δεν παιζει, γιατι ο κατηγορουμενος δεν εχει στον ηλιο μοιρα και ο παθων ειναι μεγαλη εταιρια.Απλα το να χαθει μια δικασιμος ειναι πανευκολο

(απεργια αδεδυ/απεργια δικαστικων υπαλληλων/μεγαλη διαρκεια προηγουμενων δικων/νοσοκομειο/τηλεφωνημα για βομβα και ερευνα της αστυνομιας στο κτιριο/αποχη δικηγορων)

Γενικα η δικαιοσυνη στην ελλαδα αργει παρα παρα παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα υπαρχει μεγαλο προβλημα με τα ακροατηρια και τον ''ογκο'' δικων.

Δεν μπορει να περιμενεις 5-6χρονια για μια υποθεση εχει καταντηση ξεφτιλα.

Εγω να θεσω ενα ερωτημα γιατι οι δικαστικοι και γενικα τα δικαστηρια να μην λειτουργουν σε γενικες απεργιες ΑΔΕΔΥ/ΓΣΕΕ κ.τ.λ. δεν ειναι ''υπηρετες της αποδοσης του δικαιου''=ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ ειναι, οχι επαγγελμα αλλα στην Ελλαδα εχουμε ξεφτιλησει τα ΠΑΝΤΑ.

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΣΩΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.

Προσφερουν κοινονικο εργο.

Τωρα για το θεμα μας ποσες αναβολες εχει παρει αυτη η υποθεση?

Και αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μας πεις τον λογο γι τον οποιο αναβληθηκε η δικη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.