Jump to content



raptor problem


Eki_13

Recommended Posts

Εστησα νεο pc και εβαλα στο sata1 τον 74αρη raptor.Δεν εχω κανει raid.Εχω επιλεξει ide.mobo η p5e3 deluxe.Το προβλημα?παω να κανω την εγγατασταση των βιστα κ μου λεει οτι ο δισκος εχςι προστασια εγγραφης(το εχω κανει Disable) και οτι δεν μπορει να ειναι boot..Τι φταιει??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gar [Σήμερα, στις 13:41]

Το πρώτο του φοορμάτ του ραπτορα το έκανες?

gar τι εννοείς με αυτό;

Ρωτάω επειδή από Δευτέρα θα παραλάβω τον ίδιο σκληρό και σκοπεύω να του βάλω τα ΧΡ

Και σκέφτομαι να βάλω το δίσκο, μετά το σι ντι της εγκατάστασης και να κάνω από εκεί το πρώτο format.

Μήπως εννοείς να μπώ με άλλο δίσκο στο λειτουργικό και να του κάνω format από Partition Magic για παράδειγμα;

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα μια επιλογη στο bios απο enchached σε compatible και δουλεψε,,Αλλα ρε παιδια τοσο θορυβο κανει η εμενα εχει προβλημα??μου θυμιζει δισκο που ειχα το 99..σαν να "γρατζουνιεται" κατι ενω γυριζει..ειναι φυσιολογικο??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Eki_13 [Σήμερα, στις 16:34]

Αλλαξα μια επιλογη στο bios απο enchached σε compatible και δουλεψε,,Αλλα ρε παιδια τοσο θορυβο κανει η εμενα εχει προβλημα??μου θυμιζει δισκο που ειχα το 99..σαν να "γρατζουνιεται" κατι ενω γυριζει..ειναι φυσιολογικο??

Από ότι έχω διαβάζει εδώ στο φόρουμ έχει πολύ θόρυβο ο ράπτορας...οπότε μην ανυσηχείς.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι περιστρέφεται στις 10000 στροφές σου λέει τίποτα;

’σε που υπάρχουν και απλοί δίσκοι που βελάζουν...

Είναι σε τι κομμάτι θα πέσεις... (βέβαια απ'οσο ξέρω όσο αφορά τους ραπτορες όλοι κάνουν θόρυβο)

Τόσα χρόνια άκουγα για αθόρυβους seagate... Μέχρι που πήρα και είδα... Σα ράπτορες κάνουν... Αλλά έχω δει και αθόρυβους seagate. Το ίδιο και με τους WD.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.