Jump to content



Ποιο είναι το αγαπημένο σας αλκοολούχο ποτό;;;[18+ ONLY.]


LevelOne

Recommended Posts

Λάθος πράγματα συγκρίνεις...

Η JC συγκρίνεται με την Counterpain, τη Voltarain, ή τα έμπλαστρα (Λέοντος, κλπ).

Επίσης, για τους φίλους του είδους, υπάρχει κι αυτό:

: , , , , , , , , , , , , - Branty, , Blend Whisky, Whisky Single Malt, , , , , Espresso, , , Luxury Corporate Gifts, ,

Απλά άλλη φάση...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Σχετικά με τη συγκεκριμένη τεκίλα, έξω όταν παίρνεις τη σερβίρουν με το σκουληκάκι στο ποτήρι; Έτσι έχω ακούσει, χωρίς να με εξιτάρει η ιδέα της δοκιμής, και οπότε δε ξέρω.

Αν ήταν στο μπουκάλι το 'πινα ένα ποτηράκι, αλλά όχι και στο ποτήρι μου το σκουλήκι! :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Σχετικά με τη συγκεκριμένη τεκίλα, έξω όταν παίρνεις τη σερβίρουν με το σκουληκάκι στο ποτήρι; Έτσι έχω ακούσει, χωρίς να με εξιτάρει η ιδέα της δοκιμής, και οπότε δε ξέρω.

Αν ήταν στο μπουκάλι το 'πινα ένα ποτηράκι, αλλά όχι και στο ποτήρι μου το σκουλήκι!

Στα καταστήματα αν θυμάμαι καλά, έχει απαγορευτεί από το 1995. Μόνο σε κάβες τη βρίσκεις. Σκουλήκι υπάρχει ένα σε όλο το μπουκάλι και συνήθως πέφτει στο τελευταίο σφηνάκι. Εμείς κατεβάζαμε ολόκληρα μπουκάλια για να μας τύχει το σκουλήκι και καμιά φορά αν δε μας έπεφτε, παίρναμε και δεύτερο μήπως είμαστε πιό τυχεροί.

Γενικά για το σκουλήκι λέγονται πολλά, άλλοι μύθοι, άλλες αλήθειες. Αυτό που ξέρω είναι, ότι το ρεύεσαι τουλάχιστον μέχρι την επόμενη μέρα και σου έρχεται συνέχεια η γεύση της τεκίλας στο στόμα, όχι όμως με την άσχημη έννοια όπως στο φαγητό, αλλά σα να σου θυμίζει το πόσο καλά πέρασες.

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] Sorry αλλα δεν είμαι της τεκίλας. TBH, εχω πιεί μονο μια φορά για να δοκιμάσω. Η Μαργαρίτα ειναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Λιτρα ολάκερα.

Ούτε εγώ. Βότκα πίνω. Τεκίλα θα πιώ μόνο σε σφηνάκια αν μαζευτεί καλή παρέα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πίνω από πέρυσι το Μάϊο.

Μαμάει άσχημα ! Παγωμένο σκίζει..πραγματικά!

Είχα δοκιμάσει κα τον υβίσκο..μούφα.

Το μαργαρίτα δεν το έχω δει να το δοκιμάσω.

Olmeca-Fusion-Dark-Chocolate-01.jpg

Δεν μπορώ να βρωτην που&^*#$ την olmeca 100% agave, που είναι φετινή.

Τι σκ@#$ μόνο Μύκονο την έχουν φέρει φέτος?

Παρόλο που δεν είμαι της τεκίλας, μου φάνηκε πολύ ωραία...

Χωρίς να σε σκοτώνει με τσεκούρι..

Link to comment
Share on other sites

OLMECa. Ναι τεκίλα είναι.

Βέβαια το μαύρη σοκολάτα που λέω πιο πάνω δεν έχει καμία σχέση με τη γεύση της.

Λικέρ ας πούμε ότι είναι.

στα μαγαζιά υπάρχει η πρέπει να το βρεις σε ψαγμενες κάβες?

Link to comment
Share on other sites

στα μαγαζιά υπάρχει η πρέπει να το βρεις σε ψαγμενες κάβες?

Μαγαζιά?Νυχτερινά? Δύσκολο.Κάβες? εξαρτάται και από αυτές.Ο δικός μου δεν το ήξερε, και δεν το φέρνει.

ωραιο φενεται

Είναι!

Λικέρ με ευχάριστη γεύση..20% αλκοόλ αν θυμάμαι καλά, ελαφρύ και γλυκό.

Βέβαια επειδή είναι γλυκό μπορεί να την πατήσεις γιατί δε νιώθεις το αλκοόλ.

ΑΥΣΤΗΡΑ παγωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.