Jump to content



Ποιο είναι το αγαπημένο σας αλκοολούχο ποτό;;;[18+ ONLY.]


LevelOne

Recommended Posts

[MENTION=14904]filthy_dwarf[/MENTION] Αυτό που πόσταρα είναι 21 ετών special edition του 2007. 6600 μπουκάλια μόνο και ωρίμανση σε Sherry βαρέλι. Εσύ προφάνως μιλάς για το απλό lagavulin.

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION] Δεν είναι συσκευασία. Κάθε μπουκάλι έχει 900€.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14904]filthy_dwarf[/MENTION] Αυτό που πόσταρα είναι 21 ετών special edition του 2007. 6600 μπουκάλια μόνο και ωρίμανση σε Sherry βαρέλι. Εσύ προφάνως μιλάς για το απλό lagavulin.

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION] Δεν είναι συσκευασία. Κάθε μπουκάλι έχει 900€.

α σορρυ εγώ το κλασσικό έχω πιει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[MENTION=5181]winters[/MENTION] απο όσο γνωρίζω, ωριμάζει περισσότερο απο 4 χρόνια που είναι το κανονικό, καθε μπουκαλι προέρχεται απο ενα μοναδικο βαρέλι και είναι ποιοτικά οσο πιο κοντά στο 45% της περιεκτικότητας σε αλκοολ... Αν σου αρέσουν τα single malt, αυτό θεωρείται απο τα καλύτερα όντας και straight.

Ειναι πολύ ωραίο ουίσκυ αλλα ειναι λιγο θεμα γουστου και γευσης. Εμενα μου άρεσε, περισσότερο απο το Macallan.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το άνοιξα και η πρώτη γουλιά ήταν (όπως πάντα) ouch πολύ οινόπνευμα, αλλά(!) καθαρό και όμορφα δεμένο με το ποτό.

Δεύτερη γουλιά, wtf πόση βανίλια έχει αυτό το πράγμα; Ή μήπως δεν είναι βανίλια, κάτσε γιατί μπερδεύτηκά. Ξαναπίνω αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν ήταν βανίλια ή καραμέλα.

Αφήνω λίγο να ηρεμήσει το στόμα μου και ρίχνω μισό κουταλάκι του γλυκού δροσερό νερό.

Περνάνε 5 λεπτά, δοκιμάζω, τέλος. ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΚΑΡΑΜΕΛΑ. Πολύ καραμέλα ρε παιδί μου! :hehe:

Με λίγα λόγια έχουμε ένα single malt στην κατηγορία των γλυκών γεύσεων χωρίς όμως να είναι γλυκερό, επομένως σε όσους δεν αρέσουν τα γλυκά αποστάγματα, το συγκεκριμένο το πίνουν άνετα. Έχει έντονη γεύση καραμέλας με λίγο από βανίλια και κάρβουνο. Το πλέον θετικό του ποτού είναι ότι έχει δέσει καλά και επισης πολύ σημαντικό, δεν σου ξερένει το στόμα. Καλό οινόπνευμα, δεν σε χτυπάει αλλά έχει αρκετά έντονη την γεύση της καραμέλας, στο τέλος του δεύτερου ποτηριού ψιλοαηδίασα.

Ωραίο και το μπουκάλι BTW.

PS1 Δεν μπαίνει στο top10 μου, προτιμώ τα πιο αλμυρά/πικάντικα και καπνιστά αλλά ένα αν ήμουν έξω, ίσως και να έπινα ένα ποτηράκι έτσι για αλλαγή.

PS2 Συμφωνώ με τον LevelOne, καλύτερο από το Macallan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω ζητήσει απ' τον πατέρα μου να μου παίρνει Finkbrau γιατί οι δικές του δεν πίνονται.

Καιρό τώρα δεν έβρισκε, χθες πήρε τις 3 τελευταίες και του ζητούσαν όλοι από πού τις πήρες. :p

Ισχύει αυτό που είπε ένας φίλος μου: "Η πιο φθηνή μπύρα του Lidl είναι καλύτερη από την Amstel". 35 λεπτά κάνει το μπουκαλάκι σε σχήμα χειροβομβίδας και είναι πάρα πολύ ωραία. Δεν τις μπορώ τις πικρές.

4175948829_b4399aac84_z.jpg?zz=1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.