Jump to content



Μειώσεις τιμών από τον ΟΤΕ στα ευρυζωνικά προϊόντα


vasi

Recommended Posts

  • Replies 407
  • Created
  • Last Reply

το point ειναι οτι δεν ειδα και κανέναν που εκανε ξαφνικά τον ΟΤΕ θεό του επειδη η δικια του γραμμή πηγε καλα να λεει κάτι σχετικο τωρα επειδη σε 2-3 πολεις ο ΟΤΕ δεν εκανε το χατήρι στους συνδρομητές του....

Οτι μας συμφέρει καθε φορα??

Η να το πω αλλιώς?

Επειδη σε ενεργοποιήσε σημαίνει οτι ολη η Ελλάδα ειναι έτσι? προφανώς οχι... Ας μεινουμε λοιπον σε πιο μετριοπαθεις χαρακτηρισμους για τον οποιοδηποτε πάροχο και ας μην γενικευουμε απο την δικια μας περιπτωση καλη ή κακή... αυτα συμβαινουν παντου.... εκει ηθελα να καταλήξω....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22

Εδώ στα Μέγαρα τπτ ακόμα. 768 stable :mad:

Δεν χρειαζεται να περιμενετε να σας αναβαθμισουν ρε παιδια. Παρτε τηλεφωνο στο 134 και ζητηστε αναβαθμιση εσεις. Το ιδιο πραγμα ειναι και σε 2-3 μερες το κανουν σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

το point ειναι οτι δεν ειδα και κανέναν που εκανε ξαφνικά τον ΟΤΕ θεό του επειδη η δικια του γραμμή πηγε καλα να λεει κάτι σχετικο τωρα επειδη σε 2-3 πολεις ο ΟΤΕ δεν εκανε το χατήρι στους συνδρομητές του....

Οτι μας συμφέρει καθε φορα??

Η να το πω αλλιώς?

Επειδη σε ενεργοποιήσε σημαίνει οτι ολη η Ελλάδα ειναι έτσι? προφανώς οχι... Ας μεινουμε λοιπον σε πιο μετριοπαθεις χαρακτηρισμους για τον οποιοδηποτε πάροχο και ας μην γενικευουμε απο την δικια μας περιπτωση καλη ή κακή... αυτα συμβαινουν παντου.... εκει ηθελα να καταλήξω....

Σίγουρα έτσι είναι. Δεν είμαι fanboy του ΟΤΕ. Δεν είμαι fanboy κανενός. Όταν η forthnet πάει από αναβολή σε αναβολή το 2play στη Καλαμάτα και έρχεται ο ΟΤΕ και μου λέει, "hey, έχω 24Mpbps, θες;" σιγά να μην πώ όχι.

Link to comment
Share on other sites

με την δικη μου γραμμη δεν εχω καταλαβει τι γινεται παντως...συγχρονιζει περιπου (λιγο παραπανω στην πραγματικοτητα) σαν 8αρα στο downstream και στο upload συμπεριφερεται ως 24αρα...(παλι καλα!!!)...Δεν νομιζω οτι το τοσο χαμηλο downstream παντως οφειλεται στη μεγαλη αποσταση απο το dslam...Μαλλον θεμα καλωδιωσης πρεπει να ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soki [Χθες, στις 20:51]

Δεν χρειαζεται να περιμενετε να σας αναβαθμισουν ρε παιδια. Παρτε τηλεφωνο στο 134 και ζητηστε αναβαθμιση εσεις. Το ιδιο πραγμα ειναι και σε 2-3 μερες το κανουν σιγουρα.

Αυτό ισχύει και αν ISP δεν έχεις τον ΟΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mech5107

Αυτό ισχύει και αν ISP δεν έχεις τον ΟΤΕ?

Ναι, την γραμμη σου αναβαθμιζεις για το παγιο που πληρωνεις καθε μηνα στον ΟΤΕ. Οταν γινει αυτο λογικα θα πρεπει και ο ISP να μην σε κοψει αλλιως περνεις και αυτους τηλεφωνο. Εγω με altec telecoms, μονο τον ΟΤΕ πηρα.

Link to comment
Share on other sites

ερωτνηση , οσοι ειχατε ADSL και πηγατε σε ADSL2+ σας κοψανε το ιντερνετε για καναδυο μερες ή εγινε σε μικρο χρονικο διαστημα , δλδ αποσυνδεση και μετα ειχατε τη καινουρια συβδεση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s

... αν και με 39db attenuation που έχω τώρα με βλέπω να συγχρονίζω πάλι στο 1Mbit :fist:

αν σε παρηγορει, εγω με 37db συγχρονιζω στα 8600/887

Αρχική απάντηση από mech5107

Μπά υπάρχουν και χειρότερα...:bye:

και ελεγα δεν θα υπηρχε και πολυ μεγαλυτερο attenuation απο αυτο της γραμμης μου...

Μιλαμε οτι εσπασες καθε ρεκορ...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πάνε man...ευτυχώς που την 768 μου την παει μια χαρα, 70+ απο nvidia.

Ελπίζω με ένα linksys που θα δοκιμασω να δω καμμια διαφορα...αλλιώς με βλέπω να σκάβω και να περναω καλώδιο μόνος μου...:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.