Jump to content



περί διλημμάτων...


anubis

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

σύμφωνα με τα γραφόμενα του Στρατηγού, προκύπτει η παρακάτω πρόταση στην τιμή των 494 περίπου. Δεν ξέρω, ίσως να αξίζει να πάω στα 523 που ήταν το τελευταίο setup που είχα φτιάξει :blink: :blink: :blink: Μπερδεύτηκα ρε γμτ

post-783-1416073290,6228_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ok λοιπόν. Είμαι έτοιμος, να πατήσω το κουμπί "Παραγγελία" και στα δύο μαγαζιά. Ευχαριστώ αυτούς που βοήθησαν. Αν κάποιος έχει, έστω και τελευταία στιγμή, κάποια ένσταση, ας μιλήσει τώρα αλλιώς ας σιωπήσει για πάντα... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anubis [Σήμερα, στις 11:36]

ok λοιπόν. Είμαι έτοιμος, να πατήσω το κουμπί "Παραγγελία" και στα δύο μαγαζιά. Ευχαριστώ αυτούς που βοήθησαν. Αν κάποιος έχει, έστω και τελευταία στιγμή, κάποια ένσταση, ας μιλήσει τώρα αλλιώς ας σιωπήσει για πάντα... :D

καλη προταση το μηχανημα,αντε ριξε την παραγγελια;):p

Link to comment
Share on other sites

αν ρωτάς εμένα, τη συγκεκριμένη mobo την επέλεξα από άλλες της ίδιας κατηγορίας τιμής, 1ον γιατί είναι ASUS και 2ον γιατί οι υπόλοιπες έχουν ενσωματωμένη VGA.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν κάμποσο καιρό που είχα ρωτήσει, τα παιδιά μου είχαν προτείνει

κάτι σε Asus M2A-VM. Το οτί έχει και ενσωματωμένη κάρτα γραφικών δεν είναι

κακό. Είναι και Asus που θες.

Πάντως στο eshop έχει έρθει η MSI K9AGM3-F η οποία δεν έχει onboard vga,

έχει 690G chipset, έχει καλή τιμή (52ε) και στη σελίδα της MSI λέει οτι υποστηρίζονται

και οι 2 phenom που κυκλοφορούν.

http://global.msi.com.tw/index.php?func=prodcpusupport&prod_no=1240&maincat_no=1&cat2_no=171&cat3_no=#menu

Link to comment
Share on other sites

Παρε το setup με τον Intel!Πεταμενα λεφτα αυτη την εποχη για AMD!

Υ.Γ. Και εγω AMD εχω αλλα βλεπω οτι η intel ειναι καλυτερη...Εχουν μαζευτει πολλα funboy μου φαινεται εδω μεσα που δεν βλεπουν περα απο τη μυτι τους:(:boxed:

Link to comment
Share on other sites

ναι αμα παρει intel θα ειναι καλυτερος μονο σε oc καταστασει που σημαινει οτι θελει και καλο cooler, και mobo τουλαχιστον abit p35 pro και cpu ~120 ευρω καναν e4450,e4550. Γιατι σε αυτα τα λευτα αν φτιαξεις intel συστημα θα χανει default απο amd.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Strategos [Σήμερα, στις 11:17]

ναι αμα παρει intel θα ειναι καλυτερος μονο σε oc καταστασει που σημαινει οτι θελει και καλο cooler, και mobo τουλαχιστον abit p35 pro και cpu ~120 ευρω καναν e4450,e4550. Γιατι σε αυτα τα λευτα αν φτιαξεις intel συστημα θα χανει default απο amd.

Διαφωνώ. 4500 tray 100 ευρώ από πλαίσιο, μητρική με p31, 62-72 ευρώ από e-shop. Πατάει κάτω οτιδήποτε σε AMD, στις περισσότερες εφαρμογές. Για το cooler συμφωνώ, οι ΑΜD, τουλαχιστο οι 65nm, είναι αρκετά πιο κρύοι, και το C&Q αποδοτικότερο από το speedstep. Από προσωπική εμπειρία αυτά.

Link to comment
Share on other sites

την παραγγελία θα την έκανα σήμερα το μεσημέρι, οπότε μπορείτε να συνεχίσετε την αντιπαράθεση όσο θέλετε. Πάντα εποικοδομητικές είναι τέτοιες συζητήσεις :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nicksoti

Διαφωνώ. 4500 tray 100 ευρώ από πλαίσιο, μητρική με p31, 62-72 ευρώ από e-shop. Πατάει κάτω οτιδήποτε σε AMD, στις περισσότερες εφαρμογές. Για το cooler συμφωνώ, οι ΑΜD, τουλαχιστο οι 65nm, είναι αρκετά πιο κρύοι, και το C&Q αποδοτικότερο από το speedstep. Από προσωπική εμπειρία αυτά.

default o amd ξεκουραστα τον εχει, τωρα αν το παιδι ασχολειτε με το overclocking και δεν εχει προβλημα να φαει αλλο 1 50ρι για ψυχτρα αλλαζει το θεμα, αλλα αν θελει να εχει καθαρα τα χερια του με 500ευρω plug and play μια χαρα συστημα θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=1042823

και αυτη εδω τη καρτα και τελειωσες!

Y.Γ. Τώρα είδα ότι έχεις και zalman 9500 'οποτε γλυτώνεις άλλα 30ε!

Θα τον ανεβάσεις άνετα μέχρι τα 3300mhz χωρις ρεύμα και θα είσαι πολύ πιό μπροστά από οποιοδήποτε AMD !Mε τελικο κοστος 457ε

post-54-1416073290,9092_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.