Jump to content



Albatron PXP35


jpavly

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Και αν είναι απο stock ακόμα χειρότερα.

Απο πλαίσιο την πήρα 24 Ε.

Αλλά εδω λέγαν και για 410 fsb???

Τέσπα μανούρα.

Απο το bios τζίφος κολάει με το παραμικρό και σε cold boot δεν κρατάει τα settings για πάνω απο 246 fsb.

Με το setfsb δεν κάνει θαύματα αλλά κάτι κάνει.

Ρύθμισα 1.45 CPU

1,35 NB

2.15 ram

1,29 FSB

Multi στα 11 με την υποστήριξη για pennryn πάει αυτόματα στο 11,5.

Έριξα και το setfsb πάνω με αυτό το bat

3284504174_fcb4950f12_o.jpg

στο startup forder για να κάνει autoapply μετά το boot και φαίνεται οκ.

Μόνο που μου την σπάει που ξεκινάει underclocked στα 2300 με αυτό τον τρόπο.

Επίσης με κάποια mem dividers δεν τα πάει καλά. Έπαιζαν με πάνω απο 280 fsb μόνο τα auto 1.2 και 1/1 και επέλεξα το 1.2.

Ευχαριστώ και το παλικάρι που πέταξε για το setfsb και έδωσε την ιδέα γιατί το είχα παρατήσει στην τύχη του το mobo.

Ο clock gen για V.2 τουλάχιστον είναι ο RTMB875T-587.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω αυτήν την Mobo σε συνδυασμό με Core 2 duo 6550 και τον έχω ανεβάσει περίπου 1Ghz με fsb 468, χωρίς να έχω προβλήματα σταθερότητας... τέλος πάντων, ξέρει κανείς αν η mobo είναι συμβατή με crossfire? Εχει δευτέρο pci express x1 όμως, οπότε δεν νομίζω.!! Παρόλα αυτά έχει δοκιμάσει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν η mobo είναι συμβατή με crossfire? Εχει δευτέρο pci express x1 όμως, οπότε δεν νομίζω.!!

Οχι δεν είναι.

Αυτό που ίσως γίνεται είναι να βάλεις κάποια άλλη nvidia καρτα ίσως και φτηνή me physics και να αναλάβει το physics με ελάχιστο κέρδος φυσικά...

Εχω αυτήν την Mobo σε συνδυασμό με Core 2 duo 6550 και τον έχω ανεβάσει περίπου 1Ghz με fsb 468, χωρίς να έχω προβλήματα σταθερότητας...

Δε ξέρω πως τα καταφέρνεται τόσο καλά με το mobo.

Εμένα αυτό που μου τυχε είναι φορ δε π.:hehe:

Ίσως να μην πέρνει καλά τους 45nm.

Ούτε s3 stanby κανει. Ούτε bios update βγήκε ποτέ ούτε τπτ. Ούτε απαντάνε οι τύποι στο faq ούτε καν στα email. Για ενα 10% overclock το πολύ καλή είναι... Και αυτό το 10% το χάνει αφού είναι πολύ αργότερη απο οτιδήποτε άλλο σε ιντέλ εχω δει απο 945 και πάνω.

Αργή στο SPI τρέχει τις μνήμες πάναργα. Τι άλλο να πω.

Η χειρότερη μητρική ever. Ακόμα και default...

Πως κατάφερε η albatron να καταστρέψει ενα τόσο καλό chipset.

Link to comment
Share on other sites

ρε αδερφε,

1ον κανε μια αναζητσουλα πρωτα. υπαρχει θεματακι για τη μητρικη σου.

2ον ο τιτλος του θεματαος δεν ειναι κατατοπιστικος

3ον ναι δεν υπαρχει θεμα. οτι θελεις μπορεις να βαλεις και οπου θελεις [:upside:]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συγκεκριμένη μητρική από τον Ιούλιο του 2008 με τον 8400 και μια Creative audigy 2ZS και δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα μέχρι σήμερα.

Δεν ξέρω αν αυτό σε βοηθάει , αλλά με μια αναζήτηση στο νετ πιστεύω θα λυθούν οι απορίες σου.

Προσωπικά δεν βρίσκω το λόγο γιατί να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.