Jump to content



Πως δουλευει το Orthos?


Recommended Posts

Γεια εχω κλοκαρει λιγο cpu και ram και ειπα να ελενξω τη σταθεροτητα του

συστηματος ετσι κατεβασα το ορθος ομως πως δουλευει ? η καταληξη του αρχειου

ειναι cab και δεν τρεχει .

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο test για μένα αυτή την εποχή είναι το Crysis. Εκεί που το Orthos με έβγαζε stable έτρωγα κάτι μπλε οθόνες όλο μούρλια στο crysis (η vga στα default), κατέβασα λίγο συχνότητα και έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho [Σήμερα, στις 20:58]

και πόση ώρα να το αφήνουμε; 2 ώρες είναι πολύ/λίγο; :...:

Εγώ το αφήνω γύρω στις 3 ώρες βάζοντας priority 7 αν και μου είχαν προτείνει να το αφήνω περισσότερο.

Να ρωτήσω κάτι άλλο σχετικό με το ORTHOS... Όταν πετάει error, αρχίζει η μητρική και κάνει 1 beep ανά 3-4 δευτερόλεπτα. Επειδή όμως είναι πολύ σπαστικό τί μπορώ να κάνω για να το απενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alfa156 [Σήμερα, στις 21:06]

Όταν πετάει error, αρχίζει η μητρική και κάνει 1 beep ανά 3-4 δευτερόλεπτα. Επειδή όμως είναι πολύ σπαστικό τί μπορώ να κάνω για να το απενεργοποιήσω;

κατεβασε λιγο cpu και μνημες..:)

Τρεχε το prime..To ιδιο ειναι με διαφορετικη εμφανιση..

Link to comment
Share on other sites

@alfa156: thanx a lot :) γμτ.. άρχισα με έρορ στα 20', το πήγα στα 29', και τώρα πετάει έρορ στα 56' :p

@astakos: βασικά το beep beep τον ενοχλεί απ'ότι κατάλαβα. Όχι ότι πετάει έρορ :p

Κι εμένα με εκνεύριζε, αλλά από τότε που πέρασα σε βιστα δεν κάνει. Δεν ξέρω γτ, κι αν όντως έχει σχέση με το λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Astakos

κατεβασε λιγο cpu και μνημες..:)

Τρεχε το prime..To ιδιο ειναι με διαφορετικη εμφανιση..

Ακριβως! Οταν εχω κλοκαρει μονο για bench εκει που το memtest και το s&m μου βγαζουν οτι δεν εχει το pc προβλημα το orthos και το prime θα βγαλουν το ερρορακι...Εννοοντας οχι για τις διαφορες προσθεου (αλλες φορες γινετε το αντιθετο και αλλες ολα σε βγαζουν ''σταθερο'' η μη) αλλα για τις ομοιοτητες...! απλα το orthos μπορεις να το ρυθμισεις με πιο πολλες επιλογες (cpu ή μνημες ή και τα 2, το priority... κλπ) ενω το prime ενα τεστ εχει (torture test)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Παίδες πως κάνουμε το οrthos να στρεσάρει και τους 4 πυρήνες στον quad; Έψαξα στο νετ και διάβασα ότι χρειάζεται να έχουμε δύο οrthos ανοιχτά... Όμως θυμάμαι κάπου εδώ μέσα κάποιος είχε γράψει ότι μπορούμε και με έναν άλλο τρόπο (αν θυμάμαι καλά πάμε στο task manager και κάτι πειράζουμε από εκεί)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.