Jump to content



12 KAI 24 ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ADSL


velipsi

Recommended Posts

Forthnet 2play απο Μαιο... 24/512

Συγχρονίζει γυρω στα 17-19 συνήθως, το χαμηλότερο που εχω δει ειναι 15... και βέβαια σταθερα στα 509. Αν αρχίσω να βλέπω πάντως 10άρια.... ίσα που την έκανα... με βάρκα την ελπίδα.... :hehe:

Περιοχη Μοσχάτο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 00:00]

Forthnet 2play απο Μαιο... 24/512

Συγχρονίζει γυρω στα 17-19 συνήθως, το χαμηλότερο που εχω δει ειναι 15... και βέβαια σταθερα στα 509. Αν αρχίσω να βλέπω πάντως 10άρια.... ίσα που την έκανα... με βάρκα την ελπίδα.... :hehe:

Περιοχη Μοσχάτο

και εγω Μοσχάτο είμαι με τη Hol σταθερα στα 9 ..κοντα στο γήπεδο εσύ ???

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε και 3ος labitις Μοσχατιώτης... εγω....απο την αλλη πλευρα... προς Νέο Φάληρο/Παλιά Γέφυρα...

Να υποθέσω οτι το νουμερο ξεκινάει απο 94? Γιατι εμένα ξεκινάει απο 48 και ανήκω στο Νεό Φαληρο...ισως γι αυτο και οι ταχύτητες σου.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Με 4νετ 24αρα γραμμή σε shared llu (γραμμή μόνο, τηλεφωνία κανονικά με ΟΤΕ) το router συγχρονίζει 13800 / 509 και κατεβάζω σταθερά πάντα όλες τις ώρες τις ημέρας με download manager ως και 1400 kb/sec. Ποτέ αποσυνδέσεις, 29 db downstream attenuation και 5-7 noise margin, router το siemens cl-110. Πολύ ευχαριστημένος αναλογικά με την απόσπαση μου απο το dslam (περίπου 2 χλμ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman

Το μοντεμ ρυθμισμένο σε ADSL2+ δεν μένει συγχρονισμένο για πολύ ώρα με απανωτά disconnect.....

Όπως καταλαβαίνετε πληρώνω για 24 και έχω 8.

Όπως απαντήθηκε ήδη, πληρώνεις 4 μέχρι 24... :)

Όσο για το modem είχα US Robotics 9108 και είχα 2-3 disconnect την εβδομάδα. Έβαλα Vigor και εδώ και μήνες δεν έχει ξανακάνει disconnect ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oekab1992 [Σήμερα, στις 12:16]

Με 4νετ 24αρα γραμμή σε shared llu (γραμμή μόνο, τηλεφωνία κανονικά με ΟΤΕ) το router συγχρονίζει 13800 / 509 και κατεβάζω σταθερά πάντα όλες τις ώρες τις ημέρας με download manager ως και 1400 kb/sec. Ποτέ αποσυνδέσεις, 29 db downstream attenuation και 5-7 noise margin, router το siemens cl-110. Πολύ ευχαριστημένος αναλογικά με την απόσπαση μου απο το dslam (περίπου 2 χλμ).

Τι περιοχη εισαι φιλος?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από velipsi

και εγω Μοσχάτο είμαι με τη Hol σταθερα στα 9 ..κοντα στο γήπεδο εσύ ???

ωχ, σταθερα στα 9; και πανω που ετοιμαζομουνα να χτυπησω τελευταια τους προσφορα που σου δινουν εως 24 με 17.97 ....με hibox εισαι ή με 2play;

PS : O αλλος Μοσχατιωτης ειμαι εγω :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 03:21]

Βρέθηκε και 3ος labitις Μοσχατιώτης... εγω....απο την αλλη πλευρα... προς Νέο Φάληρο/Παλιά Γέφυρα...

Να υποθέσω οτι το νουμερο ξεκινάει απο 94? Γιατι εμένα ξεκινάει απο 48 και ανήκω στο Νεό Φαληρο...ισως γι αυτο και οι ταχύτητες σου.... ;)

Σωστα 940...... και κέντρο ιππιδρόμου ...ακουστό με τα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa [Σήμερα, στις 13:05]

ωχ, σταθερα στα 9; και πανω που ετοιμαζομουνα να χτυπησω τελευταια τους προσφορα που σου δινουν εως 24 με 17.97 ....με hibox εισαι ή με 2play;

PS : O αλλος Μοσχατιωτης ειμαι εγω :D :D :D

με hibox και ISDN ....εχω κανει καποιες παρεμβασεις στο τεχνικό τμήμα ..για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa [Σήμερα, στις 15:19]

ακριβως ιδια περιπτωση με εμενα δηλαδη....

οταν λες "παρεμβασεις στο τεχνικο τμημα'' τι ακριβως εννοεις;

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ............

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Χθες, στις 13:04]

Τι περιοχη εισαι φιλος?

’νω Βριλήσσια (Πάτημα Βριλησσίων), ακριβώς στο μέσο του μικρού αυτού λόφου, κάπου 2 χλμ απο dslam Πεντέλης που ειναι πίσω απο τον Μουστάκα στα Μελίσσια.

Link to comment
Share on other sites

ΒΤW Και εμένα 2 μέρες τώρα, έπεσε και συγχρονίζει στα 15Mbps αλλα μέχρι στιγμής δεν έχω δει πως πάει στο downloading.... για να δούμε...

EDIT

Πάντως εδω που τα λέμε στα κρίσιμα που ήθελα δυνατη γραμμή πχ στο downloading του Crysis DEMO και GAME...εεε η ταχύτητα δεν σχετιζόταν με την 4νετ... τωρα απο rapidshare και σε 1ώρα παραπάνω να κατέβει κατι... ΟΚ.... τουλάχιστον δεν θα περιμένω οπως τώρα 4,5 ολόκληρες μέρες για το οριο των 25GB...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.