Jump to content



Εtasis vs PCP&C


spH3RiCal

Recommended Posts

Σύμφωνα με τον καλύτερο οδηγό για PSU που υπάρχει στο net, ανήκουν και οι δύο εταιρείες στο απόλυτο top σε ότι αφορά τα PSU. Δεδομένου αυτού, χαλαρά θα πρότεινα το Etasis, εφόσον η σχέση απόδοσης/τιμής είναι κατά πολύ καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα και τα 2 ειναι η απολυτη κορυφη στο Xtreme.

Tier1

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=108088&highlight=tier1

Βεβαια συμφωνα με αυτο ,

http://www.jonnyguru.net/forums/showthread.php?t=103

τα PCP&C Silencer series ειναι Tier3 !! ...

Τα ETASIS τα εχουν παντου Top, οποτε και εγω Etasis θα ελεγα + ειναι και φτηνοτερο.

PCP&C silencer series μαλλον overpriced..

Εγω εχω το Etasis 750, πολυ ευχαριστημενος, και σχετικα αθορυβο θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

Etasis ET850 (850W). ενα review για να παρεις μια ιδεα πριν πληρωσεις.

PCP&C απωλεσαμε 3 σε αυτο το φορουμ. τα 2 πολυ κοντα το ενα στο αλλο, το ενα επισκευαστηκε, αλλα επεμενε να πεθανει ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77

Σύμφωνα με τον καλύτερο οδηγό για PSU που υπάρχει στο net,

Ωραίος οδηγός και επεξηγηματικός. Bookmarked.

Αλλά τα HEC τα έχουν γραμμένα κανονικά ε? Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος (βασικά κάπου πήρε το μάτι μου για το etasis 750w gaming) το etasis μπορεί να μπει μόνο σε μητρική με atx 24 pin μόνο(στο πλαίσιο γράφει 20/24) προσοχή λοιπών

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 16:03]

PCP&C απωλεσαμε 3 σε αυτο το φορουμ. τα 2 πολυ κοντα το ενα στο αλλο, το ενα επισκευαστηκε, αλλα επεμενε να πεθανει ξανα.

Να προσθέσω ότι το ένα καμένο ταξίδεψε στην άλλη άκρη του ατλαντικού για να ικανοποιηθεί η εγγύηση του.

Δεν καλύπτει η εγγύηση το κάψιμο, μας είπε ο τυπάκος στο τηλέφωνο!!

Και τι καλύπτει τότε μωρή Αφροξυλάνθη; Του είπαμε εμείς : )

’κρη τελικά δεν βρέθηκε και το πετάξαμε στα σκουπίδια όπου ήταν ο φυσικός του χώρος από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, τα PC P&C για τα σκουπίδια.

Δεν είμαι φυσικά ο πλέον αρμόδιος να μιλήσω, νομίζω όμως ότι είναι λίγο αφοριστικό να βγάζεις όλα τα PC P&C για τα μπάζα.

Πέρασε από τα χέρια μου ένα ETASIS 850W για 2 μέρες, οπότε και αλλάχθηκε με το PC P&C 750 της υπογραφής.

Δεν διαπίστωσα κανένα ψεγάδι σε οποιοδήποτε από τα 2 τροφοδοτικά (αν και το PC P&C έχει δοκιμαστεί σε πολύ περισσότερα από το ETASIS).

Reviews διάβασα αρκετά, και για τα 2, και προτίμησα το τωρινό, λόγω του single rail

και της αρκετά μεγάλης αποδοχής που τυγχάνει από την κοινότητα.

Τα PC P&C τα διάβαζα ως top-class τροφοδοτικά, από την εποχή που έλιωνα στο dfi-street,

και μέχρι στιγμής, από προσωπική πλέον εμπειρία (+ένα ίδιο του κολλητού μου),

δεν διαπίστωσα κανένα πρόβλημα.

Δεν το βγάζω φυσικά καλύτερο ή χειρότερο από το ETASIS, αλλά σίγουρα δεν πιστεύω ότι η θέση του είναι στα σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tελικα μετα απο αναβολες λογω οικονομικων δυσχεριων (μολις μαζεψεις λευτα να παρεις κατι χαλαει κατι αλλο και τα δινεις να το αντικαστησεις :hehe: ) επαναφερω το θεμα.. Θα επαιρνα το etasis αλλα απο οτι ειδα δεν εχει 8pin για pcix και απο οτι ακουσα αν βαλεις ανταπτορα δεν μπορεις να κανεις o/c.. Προς το παρον 8pin εχει μονο η ati (που δε με ενδιαφερει γιατι παω για nvidia) αλλα αργοτερα ποιος μου λεει οτι δε θα βαλει και η nvidia σε καμια 9800 8pin..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.