Jump to content



Τί γίνεται με το ιντερνετ ρε παιδία (της tellas πιο συγγεκριμένα)? Κόφτες πάλι?


geogeoland

Recommended Posts

Παιδία, εδώ και μερικές μέρες, όταν χρησιμοποιώ το internet για κατέβασμα απο torrent μετά απο λίγη ώρα, αν κάνει μόνο αυτό, το ίντερνετ πέφτει. Ή κολλάει η σύνδεση, ή κλείνει η γραμμή... διάφορα. Έχει κανένας κάποιο παρόμοιο πρόβλημα? Δεν ξέρω απο τί είναι καθώς μιας και αυτή τη περίοδο αλλάζω παροχέα απο ΟΤΕ σε tellas λεω, μπορεί να είναι και απο εκέι. Διαφωτήστε με παρακαλώ... :confused: Δεν το κάνει πουθενά αλλού. Πχ μπορεί να τρέχω το Guildwars για κανα 6ωρο ακόμη και σε afk και δουλέβει άψογα. Μόνο στα torrent... :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν εισαι ο μοναδικος. Εγω που εχω Vivodi και τρεχω το eMule, μετα απο κανα 2ωρο μεγιστο, δεν κατεβαζει τιποτα. Νεκρο. Σαν να μην εχω ιντερνετ. Ενω αν μπω στο νετ για σερφαρισμα, να μπω σε κανα σερβερ να κατεβασω drivers και γενικα οτιδηποτε αλλο, μια χαρα λειτουργει. Δεν ξερω κι εγω τι συμβαινει. Προφανως δεν εχει να κανει με τον παροχεα ή την συνδεση ουτε με τον ΟΤΕ που εχω για την γραμμη. Κατι τρεχει με τα προγραμματα μαλλον. Ισως να σταματησανε οι πιο πολλοι να μοιραζονται... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax

Καλα δεν εισαι ο μοναδικος. Εγω που εχω Vivodi και τρεχω το eMule, μετα απο κανα 2ωρο μεγιστο, δεν κατεβαζει τιποτα. Νεκρο. Σαν να μην εχω ιντερνετ. Ενω αν μπω στο νετ για σερφαρισμα, να μπω σε κανα σερβερ να κατεβασω drivers και γενικα οτιδηποτε αλλο, μια χαρα λειτουργει. Δεν ξερω κι εγω τι συμβαινει. Προφανως δεν εχει να κανει με τον παροχεα ή την συνδεση ουτε με τον ΟΤΕ που εχω για την γραμμη. Κατι τρεχει με τα προγραμματα μαλλον. Ισως να σταματησανε οι πιο πολλοι να μοιραζονται... ;)

Χμμμ... με τα προγράμματα μπορεί. Με το seeding όχι, καθώς ΌΤΑΝ κατεβάζει κατεβάζει με 90kb/s... :...:

Πάντως, όταν μου το κάνει αυτό δε δουλέβει καθόλου το νετ. Ούτε σελίδες ουτε τίποτα. Ούτε καν αποσύνδεση δε μπορώ να κάνω. Η μόνη λύση είναι να βγάλω το καλώδιο απο το modem, να το ξαναβάλω και να συνδεθώ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aijaki

Καλα τι λετε τωρα??? Εγω περιμενα 6 μηνες για ενεργοποιηση ζιστο και μολις μπηκα κατεβαζω με 10κβ/ς απο παντου. !! Και ακρη δεν εχω βγαλει ακομα...........

Αμάν, τί μου έκανες τώρα ρε παλικάρι, φωτιές μου άναψες... κι εγώ για τέτοιο παώ... και είμαι και 16 πράγμα που σημαίνει πως θα πρέπει να ασχοληθώ με το ευγενές άθλημα που λέγεται ψηστήρι αν θέλω να τους μεταπείσω και να μη βάλουν αυτό...

Αυτά τα προβλήματα με το zisto είναι επιβεβαιωμένα, καθιερωμένα και απο παντού, ή είναι μη σου κάτσει? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown

ΠΑΝΤΑ οταν κατεβαζω απο torrent με οση ταχυτητα και να κατεβαζω ο firefox σερνεταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

κατεβασε το upload speed οταν σερφαρεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Το usb modem κολλάει στις πολλές ανοικτές συνδέσεις για πολύ ώρα. Αν δοκιμάσεις modem/router θα δείς ότι δε θα σου ψοφάει η γραμμή.

Χμμμ... κοίτα τι μαθαίνει κανείς εδω μέσα.... (:p) Έτσι κι αλλιώς για router πάμε, οπότε καλή φάση θα παίζει. Λες να ήταν αυτό? Παλία όμως δε μου το έκανε, τουλάχιστον όχι τόσο συχνά. (’ντε να μου το έκανε μια φορά τη βδομάδα) Όμως ρε παιδιά απαντήστε μου και στο άλλο... το zisto τί λέει? Έχει κανένας εμπειρίες? Μου άναψε φωτιές ο @aijaki...

(Υ.Γ.Πάντως πλάκα πλάκα μέσα εδώ έχω εξελίξει τις γνώσεις μου τουλάχιστον κατα ένα x10...) :D

Link to comment
Share on other sites

εχω απο δεκεμβριο αλλα με γραμμη οτε. πανω απο 70 σπανιο.....στισ καλλεσ του 120 τορρεντσ απο ελλαδα και λιγους σεαδερσ και λιγους λιτσερσ σχεδον φουλαρει αλλα απεξω που γινεται χαμος με εκατονταδες κοσμο χαλια... 40 περιπου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

εχω απο δεκεμβριο αλλα με γραμμη οτε. πανω απο 70 σπανιο.....στισ καλλεσ του 120 τορρεντσ απο ελλαδα και λιγους σεαδερσ και λιγους λιτσερσ σχεδον φουλαρει αλλα απεξω που γινεται χαμος με εκατονταδες κοσμο χαλια... 40 περιπου

Ποοοοο.. έλα ρε φίλε, σοβαρά τώρα??? :cry: Ρε συ κι εγώ χαίρομαι που επιτέλους απο το 1mbps θα πάω στα 4 και θα μπορώ να σερφάρω άνετα... (:p Να δείς, ποιός την είχε πει αυτή την ατάκα...). Πάμε για άλλα δηλεδή? Έχω εδώ και 3 χρόνια tellas, πλέον 1mbps και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος. Λες να πέσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Λέτε οι εταιρίες να έχουν επιστρατέψει εξοπλισμό για μπλοκάρισμα των τορεντς? Έχω διαβάσει ότι σε άλλες χώρες το κάνουν γιατί γονατίζουν τα δίκτυα τους...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alexis2044

Λέτε οι εταιρίες να έχουν επιστρατέψει εξοπλισμό για μπλοκάρισμα των τορεντς? Έχω διαβάσει ότι σε άλλες χώρες το κάνουν γιατί γονατίζουν τα δίκτυα τους...

Δεν ξέρω φίλε μου.... όλα είναι πιθανά. Που είσαι ρε jpavly να μας διαφωτίσεις εκ των έσω? :)

@tolis Χμμ... οψόμεθα λοιπόν.. βασικά κι εγώ στην 1mbps ΟΤΕ έχω νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω με μtorrent,γραμμη ΟΤΕondsl 4096/256 εχω δει 430kb/s σε κατεβασμα απο private tracker (midnight torrents) με μοντεμ Sagem 1500 που δεν ειναι οτι καλυτερο.Εχετε δοκιμασει να βαλετε το PeerGuardian??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.