Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

To link οδηγει στο πουθενα . 450 50ps κλπ θα ενοεις κανα 4χρονο καθαρο - enduro ????

Sorry μου την εμφάνιζε κανονικά την εικόνα...

http://www.ymc.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=70&category_id=8&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=38

Αυτο μου πήρε τα μυαλά... :p

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαινεται , και σε καλή τιμή επίσης . τα αντιστοιχα επώνυμα ( honda yamaha kawa ) φευγουν ενα τριχίλιαρο μπροστά Oo . Σιγουρέψου μονο για τα ανταλακτικά * αν πχ χρειαστει κατι χτυπα ξυλο ...να το βρεις . Τσιτωμένο 450r ειναι ( τοσα ps βγαζουν τα εργοστασιακα μοτοκρόσ 450 να φανταστεις . )

Link to comment
Share on other sites

Τα xtia ( 660) 42~ ως 44~ αλογα βγαζουν τροχό @ στοκ // κοφτάρουν και πολυ νωρίς. ειναι και παχουλα ( κανα 180ρι στεγνα ) οποτε ειναι απο σχετικα ευκολη λεια εως ευκολη αναλογα τον οδηγο : D . Το ''quad σου'' αν ακολουθει την φιλοσοφία των 450r μονοκυλινδρων θα παιζει πανω απο 45 τροχο + οτι ξεκινάς με 2 λαστιχα να σπρωχνουν την ασφαλτο .

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι.... σκουρια-free(λιιιγο στο πορτ παγκαζ εχει και ισως ελαχιστη στους μασεπιεδες) οντως η μουρη του τα σπαει.. εμεις έχομε την έκδοση με τα 2 φαναρια μπροστα αλλα του εχουμε βαλει και προβολεις... τα σπαει λεμε.. σα ραλλύ ειναι :hehe: το μονο που δεν ειναι σε καλη κατασταση ειναι οι αναρτησεις.... τραμπαλιζει ελαφρως... :hehe: νταξ φτιαχνεται ευκολα αυτο βεβαια...

Εμένα μηχανικά ο πατέρας μου το είχε σχετικά περιποιημένο και του είχε περάσει μάσκα από 320(με τα 4 φανάρια) και μετά από φάση άλλαξε και μοτέρ αλλά πολύ καίει το Ι6 :p αν και λίγο πριν πάρουμε το καινούργιο είχε κλάσει και δεν πήγαινε.

Απο αναρτήσεις είχε κάνει το σταντέ, Bilstein Κίτρινα μπροστά και Koni Κόκκινα πίσω με ελατήρια Eibach αρκετά σκληρά και χαμηλά + αρκετά επιπλέον κιλά στους πίσω θόλους.

Δυστυχώς όμως το σασί αποδείχθηκε άνθρακας γιατί το αυτοκίνητο ήταν εισαγωγή από Γερμανία(αν και ήταν μόλις 2-3 ετών όταν το πήραμε) τα τελευταία χρόνια αφού το αμάξι δεν είχε γίνει σαν του Fred Στους Flintstones πάλι καλά.

Link to comment
Share on other sites

εμας μαμα Μ10 4 σε σειρα... ΣΚΥΛΙ.

το τι εχει τραβηξει....

πχ. είχε σπασει η πλαστικη( ελεος) βαση του σωληνα του ψυγιου που παει το κρυο νερο στο κινητηρα και έχανε νερο... του καναμε μια πατεντα αλλα υπερθερμανοταν "ελαφρως" σε σημειο να εχει εξατμιστει όλο το νερο του ψυγειου :hang2: :hehe: αλλαξαμε καινουριο ψυγειο και παει όπως πριν... μιλαμε αθανατο....:to_pick_ones_nose3:

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαινεται , και σε καλή τιμή επίσης . τα αντιστοιχα επώνυμα ( honda yamaha kawa ) φευγουν ενα τριχίλιαρο μπροστά Oo . Σιγουρέψου μονο για τα ανταλακτικά * αν πχ χρειαστει κατι χτυπα ξυλο ...να το βρεις . Τσιτωμένο 450r ειναι ( τοσα ps βγαζουν τα εργοστασιακα μοτοκρόσ 450 να φανταστεις . )

Επίσης έχε υπ'οψην σου οτι η YMC δίνει δύο χρόνια εγγύση ΚΑΙ στο μοτέρ... Τα αντίστοιχα Honda / Kawasaki / Yamaha δίνουν απο... 24 ώρες μεχρι 6 μήνες.. Επίσης το Raptor 700 εχει καινούριο 16κ... Μιλάμε για ελεεινή διαφορά. Καθόλου ασχημα αν σκεφτείς οτι το μοτεράκι ειναι αρκετά τσιτωμένο. Απο οσο ξέρω 47 αλογα τροχό είναι και αρκετά φιμωμένο. Εννοείται οτι βγάζει πινακίδες κανονικά.

Υπήρχε μια αντίστοιχη Quad της Hyosung, το Tapier 450 με την ίδια ιπποδύναμη. Το είχε φίλος και μάδησε, απο ηλεκτρικά μεχρι τα φρένα...

Link to comment
Share on other sites

και θα ενοιωθες ανετος να κυκλοφορεις στο δρομο με αυτο?

χτυπάει λιιιιγο...:shutup:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχε υπ'οψην σου οτι η YMC δίνει δύο χρόνια εγγύση ΚΑΙ στο μοτέρ... Τα αντίστοιχα Honda / Kawasaki / Yamaha δίνουν απο... 24 ώρες μεχρι 6 μήνες.. Επίσης το Raptor 700 εχει καινούριο 16κ... Μιλάμε για ελεεινή διαφορά. Καθόλου ασχημα αν σκεφτείς οτι το μοτεράκι ειναι αρκετά τσιτωμένο. Απο οσο ξέρω 47 αλογα τροχό είναι και αρκετά φιμωμένο. Εννοείται οτι βγάζει πινακίδες κανονικά.

Υπήρχε μια αντίστοιχη Quad της Hyosung, το Tapier 450 με την ίδια ιπποδύναμη. Το είχε φίλος και μάδησε, απο ηλεκτρικά μεχρι τα φρένα...

To raptori το 700cc εχει 12 παρα κατι http://www.naxtermotors.gr/index.php?act=viewProd&productId=521 , Μπορεις να το πάρεις παραεισαγωγής κανα 11ρι ισως . Τα 450ρια επειδη ειναι μοτοκρος δεν εχουν εγγυηση αλλα μια τυπικη 3μηνη αγωνιστικη limited αποσο ξερω . + οτι θελουν σερβις ανα ωρες το οποιο μεταφράζεται καθε 2-3 αγώνες και λύσιμο . Αν εχει 2 χρονακια μοτερ αυτο που λες χτυπα το.

Link to comment
Share on other sites

Εχτες ειμουνα σε ενα τετοιο...

032.jpg

Μου εφυγε το μυαλο...ηταν και m pack με αλλες gunmetal ζαντες, carbon παντου, led lights στις χειρολαβες και....-το αμαξι ειναι αλλου- τιμονι με lcd display με accelometer και led σειρα που δειχνει τις στροφες του straight six biturbo...

155.jpg

γεια σας..δεν περιγραφω αλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ένα πράγμα με ξενερώνει.

Αυτό το μοτέρ δεν το βάζουν στην 3θυρη που μου αρέσει πιο πολύ από την sedan + cabrio

Ποιος το ειπε αυτο?

Στο site τον εχει κανονικα.

Και ειμαι σιγουρος οτι το εχω δει και live το 335i coupe.

Link to comment
Share on other sites

Nαι οντως το n54b30 μπαινει μονο στο coupe κ cabrio. Καποιοι λενε οτι εχει μεγαλυτερο χωρο μηχανης, αλλα τουλαχιστον απτις απολυτες διαστασεις δεν φαινεται κατι τετοιο...τι να πω, μαλλον marketing wise δεν φορανε αυτο το μοτερ, μαλλον... Παντως απο οσο γνωριζω, κανεις μεχρι τωρα δεν εχει φορεσει μετατροπη αυτο το μοτερ σε 3/5d.

Tolis86 κ εγω κατα του κατεστημενου κ της ποζεριας, αλλα το σωστο να λεγεται...το μοτερ του ειναι ξυραφι τρελο, το πατωμα γρανιτης, ηχος straight6 κ αχ αυτο το τιμονι.. + οτι με ενα προγραμμα τραβαει 360 αλογα και κοντα 50κιλα ροπη..Αντικειμενικα το αυτοκινητο ξεχυλιζει απο χαρακτηρα.

me want now!!! :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.