Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

Προσωπικα δεν θα μπορουσα να παρω ενα Golf που το εχει ολη η Ελλαδα...

Θα προτιμουσα να παρω ενα μχ 240sx η καμια Ε30 σε καλη κατασταση και να σκασω μερικα ακομα για κρατηματα κτλπ παρα να παρω ενα golf ( γνωμη μου )

Αυτη ειναι η τρελα μου...οι πισωκουνες..ακομα βεβαια δεν εχω αμαξακι για να κρινω ολοκληρωτικα οπως εσεις,οποτε λογικα πολλοι εχετε διαφορετικη αποψη απο εμενα. :yes2:

εγω παιδακια δεν θελω ουτε TCS...ουτε ABS ουτε κλιμα ουτε δερματινα ουτε αλλα σκουπιδια μεσα. Μονο αυτο

και εγω μαζι σου :fun:

Link to comment
Share on other sites

αλλιως θα το ειχες στο γκαραζ ε?:blink:

Μάλλον θέλει να πεί ότι εκτός απ το πρωτότυπο δεν βγήκε στην παραγωγή ποτέ,ίσως να υπήρχαν μερικά προβλήματα. ;)

Ενδιαφερον θα εχει η overall συγκριση με την MiTo GTA (οχι απο τον εγχωριο τυπο φυσικα, γι' αυτους ειναι ηδη πρωταθλητης της κατηγοριας πριν καν παρουσιαστει).

αυτό ξανα πές το...εδώ μπορεί να έχει βγεί ένα αυτοκίνητο World Car of the year, 2ο Car of the year στην Ευρώπη και στην Ελλάδα να το βγάζουν το χειρότερο στην κατηγορία του.

εγω παιδακια δεν θελω ουτε TCS...ουτε ABS ουτε κλιμα ουτε δερματινα ουτε αλλα σκουπιδια μεσα. Μονο αυτο

Σωστός αλλά λίγο σάπιο το μοτεράκι που φοράει μέσα :hehe::p

Αν δεν κανω λαθος, στο Α4 δεν εχει μπει ποτε τετρακινηση τυπου Haldex παρα μονο Torsen.

Yeap. Thats right

Torsen φοράνε όλα τα vw group που το μοτέρ είναι, κατά μήκος-διαμήκη και Haldex όσα είναι εγκάρσια/καταπλάτος.

http://www.audiusa.com/audi/us/en2/tools/glossary/engine_driveline/quattro.html

Για το φίλο που ρώτησε για τα Eibach, θα σου πρότεινα να βάλεις όλο το κιτ παρέα με τα αμορτισέρ της Eibach, εγώ έχω στο Leon μου το σετάκι μεσαίας σκληρότητας...η απορρόφηση είναι πολύ καλή αλλά σου δίνει και ωραίο κράτημα, με τα Good Year Hydragrip που είχα και τα Pirelli P7,που φοράω τώρα (205/55/16) , προσδίδει πολύ καλό κράτημα!!Από την άλλη δεν χτυπάει καθόλου αλλά η άνεση σε σύγκριση με τα μαμά δν είναι το ίδιο...

Το pro damper λές?

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδακια δεν θελω ουτε TCS...ουτε ABS ουτε κλιμα ουτε δερματινα ουτε αλλα σκουπιδια μεσα. Μονο αυτο

ο οδηγος ειναι φοβερος το σασι ή και τα 2? απλα :happy2:

ψαχνω το σαγονι μου...

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα! το καλοκαιρι θα το παρω πατρα. τωρα ειναι στο χωριο.. τελει χρεη οικογενιακου ακομα :p αλλα πηραμε καινουριο και θα το τσιμπισω :crazy_pilot:

βεβαια ειναι μαμα 315 αλλα δε πειραζει...

i'll be riding in style :hehe:

θαθελα καιγω να το κανω μια ανακατασκευη να το εχω ετσι να καθεται.. το γουσταρω πολυ..το ποπουδακι του ειναι ευαισθητο :hehe: αν και βγαζει μολις 75 άλογα ( :( ) (επισημο νουμερο όταν ήταν καινουριο τωρα δε ξερω ποσα του εμειναν :p)

Έγινε επεξεργασία από tolis86
Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα! το καλοκαιρι θα το παρω πατρα. τωρα ειναι στο χωριο.. τελει χρεη οικογενιακου ακομα :p αλλα πηραμε καινουριο και θα το τσιμπισω :crazy_pilot:

βεβαια ειναι μαμα 315 αλλα δε πειραζει...

i'll be riding in style :hehe:

θαθελα καιγω να το κανω μια ανακατασκευη να το εχω ετσι να καθεται.. το γουσταρω πολυ..το ποπουδακι του ειναι ευαισθητο :hehe: αν και βγαζει μολις 75 άλογα ( :( ) (επισημο νουμερο όταν ήταν καινουριο τωρα δε ξερω ποσα του εμειναν :p)

είναι είναι.

Μοτεράκι θα βρείς πολύ εύκολα να του βάλεις,το θέμα είναι άμα η καρότσα είναι σε καλή κατάσταση.

Για μένα σαν σχεδίαση αυτοκινήτου εξωτερικά το Ε21 ήταν πολύ μπροστά απ την εποχή του και η μούρη του είναι ακόμα και τώρα τάβλα

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι.... σκουρια-free(λιιιγο στο πορτ παγκαζ εχει και ισως ελαχιστη στους μασεπιεδες) οντως η μουρη του τα σπαει.. εμεις έχομε την έκδοση με τα 2 φαναρια μπροστα αλλα του εχουμε βαλει και προβολεις... τα σπαει λεμε.. σα ραλλύ ειναι :hehe: το μονο που δεν ειναι σε καλη κατασταση ειναι οι αναρτησεις.... τραμπαλιζει ελαφρως... :hehe: νταξ φτιαχνεται ευκολα αυτο βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι επαθα πλάκα με αυτό... 450cc / 50hp.. ΠΡΙΟΝΙ.

Πωπω το ψηνω ασχημα @ 6.000 μαζι με ενα ζευγάρι ασφάλτινα και μια ακράπα...

gallery.citymoto.gr?id=1474&t=0&r=1

To link οδηγει στο πουθενα . 450 50ps κλπ θα ενοεις κανα 4χρονο καθαρο - enduro ????

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.