Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

`Είναι ρυθμιζόμενη, αλλά είναι αισθητά σκληρή και στο πιο μαλακό.

Για οικογενειακό και δη βαρύ θέλει κάτι λίγο διαφορετικό imo που λένε και οι αγγλοσάξονες.

Link to comment
Share on other sites

υποψιν οτι η kw εχει βγαλει και μια πιο mild ρυθμιζομενη αναρτηση, την street comfort.

Να επαναλαβω και παλι οτι ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια για το ποια αναρτηση ειναι η πιο αποτελεσματικη.

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε μήτσο που δεν κοπανάει η variant2 στην Ε36......μπήκα μέσα και έπαθα ταράκουλο με το κοπάνημα.

τρένο δε λέω.....αλλά μη συγκρίνεις τα δικά σου γούστα με το οικογενειακό Α6 που θα το οδηγάει ο father του.

από την άλλη είναι ρυθμιζόμενη αν θυμάμαι αλλά ακόμα και στη μαλακή σκάλα νομίζω θα τους κάτσει άβολα.....

Την έχω ρυθμίσει δυο "κλικ" πριν την πιο σκληρή ρυθμιση της. Μην ξεχνάς οτι πρωτίστως, το BMW το καβαλάει ο πατέρας και το έχει σκίσει στα ταξίδια... Ουδέποτε παραπονέθηκε για την σκληρότητα τους. Μηπως τα δικά σου γούστα τελικά είναι πολύ μαλακά; Γιατι όποτε μπάινω στο SAAB με πιάνει ναυτία απο το κουνημα... Πολλά μποφώρ ρε συ... :p

Link to comment
Share on other sites

@Kostas007 Ημιπολυτελέιας ε? Πολυτελέιας ποια είναι ? Οι BMW οι 6άρες στύλ και έτσι ?

Ναι το haldex δεν έιναι μόνιμη 4κίνηση, αλλά αυτό έχει η εταιρία :) Δεν είπε κανέις ότι είναι evo αλλά ούτε και τα evo εσωτερικά είναι audi .

ναι.

ειναι διαφορετικη κατηγορια αυτοκινητου απλα:upside:

Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο που ρώτησε για τα Eibach, θα σου πρότεινα να βάλεις όλο το κιτ παρέα με τα αμορτισέρ της Eibach, εγώ έχω στο Leon μου το σετάκι μεσαίας σκληρότητας...η απορρόφηση είναι πολύ καλή αλλά σου δίνει και ωραίο κράτημα, με τα Good Year Hydragrip που είχα και τα Pirelli P7,που φοράω τώρα (205/55/16) , προσδίδει πολύ καλό κράτημα!!Από την άλλη δεν χτυπάει καθόλου αλλά η άνεση σε σύγκριση με τα μαμά δν είναι το ίδιο...

Έγινε επεξεργασία από dj_chris_g
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ένα είναι τεράστιο limo style και το άλλο έιναι ένα πιο γρήγορο απο τον μέσο όρο και φυσιολογικών διαστάσεων αυτοκίνητο. Και τα δύο έιναι πολυτελειάς imo.

και η mercedes S class τι ειναι τοτε?

Link to comment
Share on other sites

Ο Haldex αυτό που προσφέρει δεν έχει να κάνει σε αίσθηση με τα σκληρά μηχανικά διαφορικά, αλλά είναι μια αρκετά έντιμη πρόταση και μια καλή λύση που χωρίς ΤΡΕΛΟ βάρος δίνει πολύ καλή πρόσφυση, ειδικά στους δρόμους τους δικούς μας.

Απλά είναι λίγο παράξενο στην αίσθηση, είχε ο πατέρας μου Α4 1,8Τ με τα 194 άτια, και το έχω δοκιμάσει αρκετά σε ανοιχτά στοφιλίκια εθνικής, και κλειστά σαν του Διονύσου. Απλά το αισθάνεσαι πως διώχνει λίγο μούρη πριν σε μαζέψει ο κώλος.

Αν δεν κανω λαθος, στο Α4 δεν εχει μπει ποτε τετρακινηση τυπου Haldex παρα μονο Torsen.

Link to comment
Share on other sites

Golf GTI 2009:drool::drool::drool::drool::drool:

Ενδιαφερον θα εχει η overall συγκριση με την MiTo GTA (οχι απο τον εγχωριο τυπο φυσικα, γι' αυτους ειναι ηδη πρωταθλητης της κατηγοριας πριν καν παρουσιαστει).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.