Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

Alfa Romeo 8C Spyder.

Εδω μου ειπαν οτι πρεπει να μπει...

Προσοχη... Απαγορευεται η οποιαδηποτε χρηση του παρακατω βιντεο απο παντρεμενους/δεσμευμενους/αρραβωνιασμενους και λοιπα...

Link to comment
Share on other sites

Alfa Romeo 8C Spyder.

Εδω μου ειπαν οτι πρεπει να μπει...

Προσοχη... Απαγορευεται η οποιαδηποτε χρηση του παρακατω βιντεο απο παντρεμενους/δεσμευμενους/αρραβωνιασμενους και λοιπα...

Γιατι απαγορευεται ? ? ? ?

Το αυτοκίνητο κοιταζω γλυκεία μου.... Αυτες δεν πιάνουν μία μπροστά σου .

http://4.bp.blogspot.com/_mfsLW2yuBkI/RlP_SLMqLfI/AAAAAAAAAGk/V3QOZuHAaBQ/s200/%CE%A3%CE%91%CE%A0%CE%A6%CE%9F.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

R8 :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

th_DSC_4987.jpg th_DSC_4988.jpg th_DSC_4989.jpg th_DSC_4990.jpg th_DSC_4991.jpg th_DSC_4992.jpg th_DSC_4995.jpg th_DSC_4996.jpg th_DSC_5002.jpg th_DSC_5004.jpg th_DSC_5006.jpg th_DSC_5012.jpg th_DSC_5014.jpg th_DSC_5015.jpg th_DSC_5008.jpg

RS6 :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

th_DSC_5016.jpg th_DSC_5020.jpg th_DSC_5022.jpg th_DSC_5025.jpg th_DSC_5026.jpg th_DSC_5028.jpg th_DSC_5029.jpg th_DSC_5030.jpg th_DSC_5031.jpg th_DSC_5032.jpg th_DSC_5033.jpg th_DSC_5034.jpg th_DSC_5024.jpg

TTS :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove: Πολύ καλό αμάξι, πολλή δύναμη, φοβερός ήχος, έχει τα 160km/h στη Νέα Είσοδο για πλάκα, τη στιγμή που το δικό μας Α6 μετά τα 110 φαίνεται.. επικίνδυνο :zzz:. Μου φάνηκε πιο δυνατό από το S5 :big_boss:

th_DSC_5047.jpg th_DSC_5049.jpg th_DSC_5046.jpg th_DSC_5043.jpg th_DSC_5045.jpg

Α και το S5.. Μπήκα σε αυτό μετά από το TTS και το περίμενα ακόμα πιο δυνατό, αλλά τελικά δεν είναι.. Πάντως μπροστά του φαίνεται "βαρετό", είναι διαφορετικά αμάξια. Πολύ american ο ήχος του V8 :T:

th_DSC_5053.jpg th_DSC_5052.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

R8 :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

TTS :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove: Πολύ καλό αμάξι, πολλή δύναμη, φοβερός ήχος, έχει τα 160km/h στη Νέα Είσοδο για πλάκα, τη στιγμή που το δικό μας Α6 μετά τα 110 φαίνεται.. επικίνδυνο :zzz:. Μου φάνηκε πιο δυνατό από το S5 :big_boss:

Α και το S5.. Μπήκα σε αυτό μετά από το TTS και το περίμενα ακόμα πιο δυνατό, αλλά τελικά δεν είναι.. Πάντως μπροστά του φαίνεται "βαρετό", είναι διαφορετικά αμάξια. Πολύ american ο ήχος του V8 :T:

Αλίμονο να μην έχει για πλάκα τα 160χλμ/ω αυτοκίνητο που είναι 270ps.Μάλιστα τα έχει σε καμιά 600άρια με 500αριά μέτρα από στάση.(μπορεί και λιγότερο)

Σου φάνηκε πιο δυνατό γιατί το TTs είναι turbato και έχει το τράβηγμα που σε κολλάει πίσω απότομα ενώ το άλλο που είναι V8 ατμόσφαιρα είναι πιο δυνατό αλλά επειδή είναι γραμμικότατο δεν καταλαβαίνεις και τόσο τρελό κόλλημα.

Το ΤΤs είναι πιο αργό απ το S5 ακόμα και στα χαρτιά.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές ένας στην αγία το είχε παρατήσει στην μέση του δρόμου και εμπόδιζε κίνηση.Και όταν λέω παρατήσει δεν εννοώ για να πάρει τσιγάρα,κανονικά παρκαρισμένο.(πρακτικά διπλοπαρκαρισμένο)

Στο @@ του τελείως.....κατι άνθρωποι που έχουν φράγκα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα αν επρεπε να προτιμησω, θα σκεφτομουν αρκετα το RS6 στην Sedan εκδοση.

580 αλογατα δεν ειναι λιγα.....

Μετα το S5.

Κι΄εγώ -μάλλον- αυτό θα έπαιρνα.. Θα 'βαζα μέσα βαλίτσες και σκυλιά, και θα 'κανα πλάκα σε κάτι βλαμμένα Rallye, VTS κλπ :D:p

Link to comment
Share on other sites

..... και θα 'κανα πλάκα σε κάτι βλαμμένα Rallye, VTS κλπ :D:p

Γιατι τετοια λυσσα με τα καημενα τα saxoralla??

Πρεπει να εχουν αμαυρωσει τις ψυχες και την συνειδηση απο το μισο πλυθησμο..:hehe:....

Link to comment
Share on other sites

Κι΄εγώ -μάλλον- αυτό θα έπαιρνα.. Θα 'βαζα μέσα βαλίτσες και σκυλιά, και θα 'κανα πλάκα σε κάτι βλαμμένα Rallye, VTS κλπ :D:p

Μην σε πετύχει κανένα ραλλύ του μιχαλόπουλου μόνο.....

ΕΔΙΤ. Επίσης ποιο το νόημα να ανοίξεις ένα αυτοκίνητο 100.000 ευρωπούλων με ένα τον 10.000 πότε δεν κατάλαβα. Αν κάποιος αγοράσει rs4-rs6 m3 c amg και τα λοιπά, θα πρέπει αφενώς να ξέρει να τα πηγαίνει και αφετέρου νομίζω οτι η απόλαυση που θα του δίνει το ίδιο το αυτοκίνητο δεν θα τον αφήνει να "ασχοληθεί" με σαξόραλα.

Είναι σαν να έχεις γκόμενα την Κατερίνα Στικούδη και να γυρνάς να κοιτάς στον δρόμο την Μπεζαντάκου.

My thoughts always :)

Έγινε επεξεργασία από Hohenstaufen
Link to comment
Share on other sites

Κι΄εγώ -μάλλον- αυτό θα έπαιρνα.. Θα 'βαζα μέσα βαλίτσες και σκυλιά, και θα 'κανα πλάκα σε κάτι βλαμμένα Rallye, VTS κλπ :D:p

μονο που τα ραλι-βτςςς κανουν τωρα γυρω στα 7-8κ...

Γιατι τετοια λυσσα με τα καημενα τα saxoralla??

Πρεπει να εχουν αμαυρωσει τις ψυχες και την συνειδηση απο το μισο πλυθησμο..:hehe:....

yaya πανε καλα τα ρημαδια, αλλα ειναι σκοτωστρες

Link to comment
Share on other sites

πλάκα στην πλάκα πριν κάποιες μέρες είδα ένα άνοιγμα Punto GT με Corvette(ίσως να ήταν η Z06)το αποτέλεσμα ήταν απίστευτο.Το Punto ήταν μόλις 1 καρότσα πίσω.Βέβαια για να φτάσει εκεί το punto τα 50,000 τα έχει φάει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ειδικά το Ζ06 επειδή το έχει αδελφός φίλου και έχω πάει βόλτα αφήνει κάτω και όλη την 3η στην καταπληκτική Ελληνική άσφαλτό (με 325 πίσω...), απλά ΔΕΝ είναι για εκκινήσεις.

Αν και μόλις πατήσει απλά σε τρομάζει, η ευκολία που δείχνει 300 είναι αποστομωτική.

Αν και υπάρχουν πολλά «μικρά» που κερνάνε «μεγάλα» πλέων.

και +1 Komm

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα η ευθεια σαν κοντρα δε με συγκινει.Ωραια η αισθηση να κολλας στο καθισμα αλλα τιποτα παραπανω.

Και το στροφιλικι καλο ειναι, αλλα θα προτιμουσα χαλαρα, 100%, καθε μερα, να παρω ενα golf gti π.χ. παρα ενα σαξοραλο που να ριχνει στο γκολφακι. -απλο παραδειγμα-.

Παντως ο ηχος του 106 gti -που σε ρε cafeine- ειναι ταβλα στους κοφτες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τέτοιο κόλλημα με το απόλυτο πέρασμα ρε παιδιά ? πάντα θα ειναι κάποιος πιο γρήγορος ''απο σενα '' στον δρόμο . Προσωπικά δεν θα μου καιγοτανε καρφί και ας με περνούσε και zastava με hayabusa moter και λάμπες νεόν :hehe: οτιδήποτε αυτοκίνητο και να οδηγούσα.

Link to comment
Share on other sites

Τα σαξόραλλα ειναι περίεργη ράτσα. Ή το αγαπάς, ή το μισείς. Στην πολύ μικρή συμβίωση που είχα μαζί του, το μίσησα. Το μίσησα γιατί ειμαι σιδεροφάγος (προσωνύμιο που εχω αποκτήσει απο τον θειό μου τον μηχανικό) και απλά... δεν άντεξε στα χερια/πόδια μου πάνω απο μήνα. Πήγαινε πολύ καλά, αυτό του το πιστώνω, αλλα ειλικρινά χίλιες φορές να είχα πάλί ενα Uno Turbo 1.4... Δε φαντάζεσται πόσο ευκολα το φτάνεις ~200hp και ρίχνεις ατελείωτο ξυλο στα απανταχού σαξόραλλα. Και απο άποψη "σκοτώστρας", ειναι το ίδιο πράγμα. Και τα δύο σε στέλνουν στον τάφο εξίσου εύκολα και γρήγορα.

Απλά για να καταλάβετε την κλίμακα, εχουμε στην οικογένεια και ενα Corolla (ακα Θεία Ρόλα) του 83.. Εχει επιζήσει απο άπειρη κακομεταχείριση. Μιλάμε για άλματα (!) σε γραμμές τραίνου με τα όσα κλπ κλπ.

Thumbs down για το Rallye σαν σύνολο. Εχω τις χειρότερες εμπειρίες και σαν οδηγός, και σαν αντίπαλος :p (Με είχε "ραψει" ενα Rallye turbo μαύρο -το γνωστό του Άγγελου- χωρις να έχω ιδέα περί τινος πρόκειται)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.