Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

racer, εχεις μπει στον κουβα? Ή μηπως στην ΜιΤο?

Ναι, έχω μπει "στον κουβά". Στη MiTo όχι ακόμα. Καλό χρυσό το Abarth, αλλά είναι πανάκριβο. Ειδικά άμα αρχίσεις και του φορτώνεις -άχρηστα- extras, δε θα φτάσει τα 22-23Κ; Με 25Κ παίρνεις μεταχειρισμένη τετρακίνητη X-Type

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας τωρα, γιατι ειναι κουβας κατα την δικη σου γνωμη. Ειδικα στους κυκλους των αλφιστι, εχει κανει μακραν καλυτερη εντυπωση απο την ΜιΤο, με οτι αυτο συνεπαγεται.

18400 βασικη τιμη. Τσιμπημενο. Μονα extra ηλιοροφη (ανοιγομενη ή μη), 17ρες, δερμα (ε-ξαι-ρε-τι-κο), gps, αυτοκολλητα και χρωμιωμενοι καθρεφτες.

Για εξοπλισε την μιτο στον βασικο του abarth, και δες.

Απο ποτε ειναι αμεσα συγκρισιμο μικρο αυτοκινητο πολης με τετραθεσιο premium sedan?

Link to comment
Share on other sites

Guys το abarth είναι το παλιό autobianchi ?:confused:

Μην γελάσετε αν την πέταξα:hehe:

χεχεχεχεχε , φίλε μου υπήρχε και παλιά 500αρακι abarth...

αλλά το τελευταίο abarth που είχε βγει ήταν το autobianchi... :magic:

και επίσης όπως σωστά λέει ο spresv, το 500αρακι είναι σε μια κατηγορία

μαζί με το Mini....

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας τωρα, γιατι ειναι κουβας κατα την δικη σου γνωμη. Ειδικα στους κυκλους των αλφιστι, εχει κανει μακραν καλυτερη εντυπωση απο την ΜιΤο, με οτι αυτο συνεπαγεται.

Με τα απλά 500 δεν έχω πρόβλημα, αλλά το bodykit του Abarth είναι too much. Και να πεις ότι έχει 170-180ps.. 135 έχει.

18400 βασικη τιμη. Τσιμπημενο. Μονα extra ηλιοροφη (ανοιγομενη ή μη), 17ρες, δερμα (ε-ξαι-ρε-τι-κο), gps, αυτοκολλητα και χρωμιωμενοι καθρεφτες. Για εξοπλισε την μιτο στον βασικο του abarth, και δες.

Εγώ δε θα έβαζα το MiTo στην κατηγορία του 500, στην κατηγορία του Α1 θα το έβαζα. Φυσικό είναι να είναι πιο ακριβό, premium μικρό είναι άλλωστε. Και έχει και 150ps στη βασική του έκδοση :flex:

Απο ποτε ειναι αμεσα συγκρισιμο μικρο αυτοκινητο πολης με τετραθεσιο premium sedan?

Σαν αυτοκίνητα δε συγκρίνονται, αλλά δες τι παίρνεις με αυτά τα λεφτά. Ένα μικρό αυτοκίνητο πόλης που έχει και το γκάζι του vs ενός 4θέσιου πολυτελούς τετρακίνητου sedan με 205ps. Τι λες, ποιο έχει καλύτερο value for money; Ο καθένας έχει φυσικά διαφορετική άποψη και διαφορετικές ανάγκες, εγώ έχω τη δική μου και εσύ τη δική σου :beer:

Link to comment
Share on other sites

Με τα απλά 500 δεν έχω πρόβλημα, αλλά το bodykit του Abarth είναι too much. Και να πεις ότι έχει 170-180ps.. 135 έχει.

Εκδοση essesse, ή σαν optional extra αφου συμπληρωσει καποια χιλιομετρα, 180-200. Δν ειναι επιχειρημα, απλα το αναφερω. Απο ποτε παιζουν ρολο τα αλογα για το body kit? :unsure: Το μικρο ειναι χαμηλο, επιθετικο, πολεμικο, 135 αλογα και 1100 κιλα. Πυραυλακι ειναι για τα σημερινα δεδομενα των πολλων αεροσακων, κλιματιστικων κλπ.

Εγώ δε θα έβαζα το MiTo στην κατηγορία του 500, στην κατηγορία του Α1 θα το έβαζα. Φυσικό είναι να είναι πιο ακριβό, premium μικρό είναι άλλωστε. Και έχει και 150ps στη βασική του έκδοση :flex:

Αλλο το δεν ειναι στην ιδια κατηγορια, αλλο το ειναι κουβας. Εμπα για μια βολτουλα, και κρινεις μετα.

Σαν αυτοκίνητα δε συγκρίνονται, αλλά δες τι παίρνεις με αυτά τα λεφτά. Ένα μικρό αυτοκίνητο πόλης που έχει και το γκάζι του vs ενός 4θέσιου πολυτελούς τετρακίνητου sedan με 205ps. Τι λες, ποιο έχει καλύτερο value for money; Ο καθένας έχει φυσικά διαφορετική άποψη και διαφορετικές ανάγκες, εγώ έχω τη δική μου και εσύ τη δική σου :beer:

Μα δεν ειναι θεμα αναγκων, αυτο με αφησε αφωνο το επιχειρημα με την x-type. Εδω λεμε για καινουρια μικρα πυραυλακια πολης, και λες τι να τα κανω, περνω x-type μεταχειρισμενο 2 γεννιες πισω :confused:

Παντως γενικη παρατηρηση, και τα 2 ειναι ΜΑΚΡΑΝ πιο ευρυχωρα μεσα απο οτι δειχνουν απ'εξω, και ειδικα στις μπροστα θεσεις.

Link to comment
Share on other sites

@ racer

εαν σε ενδιαφερει η αγορα ενος μοντελου απο τα 2 που προανεφερες,γιατι δεν ανοιγεις ενα νεο θεμα,να θεσουμε τα υπερ και τα κατα μαζεμενα και νοικοκυρεμενα σε ενα θεμα.

εδω ειμαστε ενα βημα πριν να ανοιξουμε θεμα "δειξτε τα δοντια σας",ενα θεμα σαν το δικο σου δεν θα ειχε προβλημα να σταθει μια χαρα και να βοηθησει κ αλλους αναποφασιστους..μην ξεχειλωνουμε αλλο το παρον thread με τα "κουβαδακια" μας και τις used x-type ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.