Jump to content



Sparkle 8600gt


anthis

Recommended Posts

Ε ναι κατέβασα όλα τα ανεμιστήρια ~ 1000 rpm

και τώρα ακούω αυτό + τον αθόρυβο Samsung.

Aλλά και πρίν στις 1200 στροφές πάλι το άκουγα.

Είναι λίγο πιο εκνευριστικό από τη silent x1600xt.

Aλλά με ήχο στα παιχνίδια δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Σε idle δε δεν κάνει κιχ η κάρτα. :flower:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Και εγώ είμαι κάτοχος μιας sparkle 8600 GT 256 όπου την έχω πάνω στο Media PC μου. Αυτό που θέλω να κάνω είναι να περάσω και τον ήχο μέσω του DVI σε HDMI καλωδίου, δηλαδή από το PC στην TV. Νόμιζα πώς είχε S/PDIF connector για αυτή την δουλεία αλλά τελικά δεν έχει.....Το έχει κάνει κανείς με κάποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει άσχημα.

Εδώ stable μετά από πολλλυ gaming.

Οι shaders δοκιμάστηκαν στα 1600 όπου έτρωγα artifacts οπότε παίζει

να ανέβουν γύρω στα 1580.

Οι μνήμες ακόμα δεν τερμάτισαν.

Η gpu είπαμε στα 648 τρώω reboot μετά από μισή ώρα περίπου :whistling

post-149-1416073297,3997_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από aekaras9 [25-11-2007 12:15]

Παιδια δοκιμασα με μεγαλη προσοχη την calibre 512 γιατι δεν εχω extra συστημα ψυξης. Οι εργοσταριακες ρυθμισεις ειναι 630-810-1386(core clock-memory-shader).Mε αυτες 5468 στο 3dmark06.Tην πειραξα λιγο 663-842-1458 και εβγαλα στο 3dmark06 5664.Moυ ανεβασε θερμοκρασια μεχρι 70 ενω με τις default ρυθμισεις μεχρι 65.Πως τα βλεπετε? :jump:

Από προσωπική εμπειρία (έχω την ίδια κάρτα) οι shaders ανεβαίνουν και στα 1700 (με αλλαγή της ψύκτρας).Χωρίς δεν ξέρω που φτάνει αλλά αξίζει να δοκιμάσεις γιατί δίνουν πολύ οι shaders.

@spacecowboy.....180 euros το παραδάκι! :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ έβαλα 2 sparcle σε sli σε μια asus p5nd2 και είτε σε sli δουλεύουν είτε όχι, στα καλά καθούμενα παγώνει το pc. Έβαλα παλιούς drivers, έβαλα νέους, τίποτα. Και συνήθως πριν κολλήσει το pc, όταν παίζω lineage πχ, ξαφνικά αλλάζουν τα textures, το έδαφος γίνεται wireframe, ή θολώνει. Αν κάνω ένα minimize φτιάχνει αλλά μετά ξαναγίνεται και τέλος. Χωρίς overclocking. Μάλλον τις πάω για rma, και για 8800gt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.