Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

Η ύπαρξη λιποδιαλυτών είναι μύθος.

Το μόνο συστατικό που αυξάνει τον μεταβολισμό μέσω διέγερσης του συμπαθητικού συστήματος είναι η καψαϊκίνη. Περίπου 10 γρ πιπεριάς αυξάνει κατά 50 θερμίδες τις καύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ αυτα τα burpees...

Βαλε λιγα carbs. πχ το πρωι μια χουφτιτσα All bran δημητριακα. Νομιζω θα σου δωσουν λιγη παραπανω ενεργεια. Επισης κατα την προπονηση εχε ενα ισοτονικο. Οχι απο τις ετοιμες μπουρδες . Σκονιτσα κ νερακι. Βοηθαει απιστευτα !

σκονιτσα? που θα την βρω ? more info please

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κρεατινη και ένας δυνατός καφές πριν την προπόνηση και νομίζω θα είμαι κομπλέ....

Αγόρασα της dynamize από musclebody.gr την έχει δοκιμάσει κανείς?

Ωραίο μαγαζάκι ελληνικό και μάλλον θα σταματήσω τον prozis...

Sent from my LG-P990 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κρεατινη και ένας δυνατός καφές πριν την προπόνηση και νομίζω θα είμαι κομπλέ....

Αγόρασα της dynamize από musclebody.gr την έχει δοκιμάσει κανείς?

Ωραίο μαγαζάκι ελληνικό και μάλλον θα σταματήσω τον prozis...

Sent from my LG-P990 using Tapatalk HD

Εχε την EFX krealkalyn στα υποψιν για την επομενη φορα που θα παρεις, η συσκευασια με τα 240 caps σου βγαινει περιπου 10 ευρω τον μηνα, φαε και καμια μπανανα δεν θα παθεις τιποτα :)

Οταν εχεις πιασει "ταβανι" στα κιλα που μπορεις να σηκωσεις, τοτε επιβαλεται η χρηση μια καλης κρεατινης.

Συνηθως προτεινονται οι μονουδρικες γιατι ειναι οι πιο παλιες και οι πιο δοκιμασμενες, εγω ομως οταν αποφασισα να παρω ΔΕΝ ηθελα να κραταω υγρα οποτε το εψαξα λιγο παραπανω και πηρα την krealkalyn της EFX.

Εδωσα προσφατα μισο μπουκαλι σε ενα φιλο μου και τα ειδε ολα, εβγαλε ολο το προγραμμα τις βδομαδας με +3 επαναληψεις και +5 κιλα απο αυτα που ειχε συνηθισει, ακομα τριβει τα ματια του :hehe:

Η δοσολογια ητανε η προτεινομενη με βαση τo βαρος του, δηλαδη 1 καψουλα (1.5g ) πριν την προπονηση και αλλη μια αμεσως μετα. Τις ημερες που δεν πηγαινε γυμναστηριο επαιρνε και τις 2 μαζι με το πρωινο του, ουτε "φορτωμα" ουτε τιποτα :)

Ενδεικτικα αναφερω οτι το 1 κιλο ωμου βοειου κρεατος περιεχει λιγοτερο απο 5 γραμμαρια κρεατινης. Οποτε πολυ καλη-τελεια διατροφη χωρις συμπληρωματα πολυ απλα δεν γινεται ! Εκτος αμα εχει ο μπαμπας καφετερια στο Κωλονακι :p

Link to comment
Share on other sites

Χτες είχε γενέθλια ο προπονητής μας. Μας έβαλε εορταστικό WOD; το Filthy 50...

50 Box jump @ 60cm

50 Jumping pull-ups

50 Kettlebell swings @ 20Kgs

50m Lunges με 20 Kgs βαρος

50 Knees to elbows

50 Push press @ 43Kgs

50 Back extensions

50 Wall ball shots @ 9 Kgs

50 Burpees

50 Double unders

Μόλις τελειωσα, δεν μπορουσα να μιλησω για 5΄και ειμουν τοσο μουσκεμα, λες και βγηκα απο θαλασσα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά έκανα 5reps 140kg deadlifts (μετά από 4min burpees intervals). Οι προπονητές νόμιζαν ότι έκανα πλάκα όταν τους είπα ότι θα τα σηκώσω. Μετά τα 5reps με κοίταγαν σαν εξωγήινο :hehe: Ο τύπος που τα σήκωσε σφιγμένος πριν από μένα ήταν 110κιλά, εγώ είμαι 78. Πλάκα είχε.

Link to comment
Share on other sites

Αρα τα 150-160 τα εχεις.

Σημερα ειχαμε ωραια προπόνηση. Για 15 λεπτα μετραμε σετ από τα παρακατω στα 50Kgs:

-power clean

-front squat

-push press

-back squat

-jerk clean.

Καταφερα 46.

Μετα ειχαμε Strengh σε back squats όπου εκανα μεχρι και 125Kgs 3 φόρες, ξεκινώντας 5αρες απο τα 70.

Sent from my Galaxy S4, using Tapatalk...

Link to comment
Share on other sites

Ενέσεις δεν βαράει γιατί ξερω προσωπικα τον προπονητή της. Οτι παίρνει ενα σωρό σκονες κ βοηθηματα ναι...

Ακομα κ εγω εχω 2 διαφορετικές πρωτεινες, ενα νιτρικο/κρεατινη και εξτρα αμινοξέα, τα οποία ΔΕΝ μπορεις να τα εκλάβεις απο τροφες χωρις εξτρα λιπος/υδατάνθρακες η αλλα.

Sent from my Galaxy S4, using Tapatalk...

Link to comment
Share on other sites

Ενέσεις δεν βαράει γιατί ξερω προσωπικα τον προπονητή της. Οτι παίρνει ενα σωρό σκονες κ βοηθηματα ναι...

Ακομα κ εγω εχω 2 διαφορετικές πρωτεινες, ενα νιτρικο/κρεατινη και εξτρα αμινοξέα, τα οποία ΔΕΝ μπορεις να τα εκλάβεις απο τροφες χωρις εξτρα λιπος/υδατάνθρακες η αλλα.

Sent from my Galaxy S4, using Tapatalk...

Πρωτεΐνη ≠ νιτρικό ≠ κρεατίνη.

Link to comment
Share on other sites

Ενέσεις δεν βαράει γιατί ξερω προσωπικα τον προπονητή της. Οτι παίρνει ενα σωρό σκονες κ βοηθηματα ναι...

Ακομα κ εγω εχω 2 διαφορετικές πρωτεινες, ενα νιτρικο/κρεατινη και εξτρα αμινοξέα, τα οποία ΔΕΝ μπορεις να τα εκλάβεις απο τροφες χωρις εξτρα λιπος/υδατάνθρακες η αλλα.

Sent from my Galaxy S4, using Tapatalk...

Δεν φτιάχνετε αυτό το μυϊκό σύστημα με σκόνες ρε Γιάννη. : /

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.