Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

Ρε συ, 8 μηνες κανω σε συνολο ενα 12-14 μηνες σε ολη την ζωη μου...χα χα χα Δεν εχω τπτ πλαταρες οπως αλλοι.

Και φυσικα δεν προτιθεμαι να κανω ελξεις οπως στα wod μας, αλλα απλες κοινες θνητες (:p) για ενδυναμωση, γιατι στα χερια θελω δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσω μονόζυγο κάσας αντί για κάτι τέτοιο;

Iron Gym LTA1151-2 | Skroutz.gr

Δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη αυτά. Αν σκάσεις κάτω μπορείς να πάθεις ζημιά (σκέψου να σκάσεις με τα γόνατα...). Επίσης, δεν δίνουν εύρος έλξης με ανοικτή λαβή. Αν είσαι και ψηλός τότε είναι τελείως άβολα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκάσεις κάτω μπορείς να πάθεις ζημιά (σκέψου να σκάσεις με τα γόνατα...)

Παθώς και μαθώς πριν απο αρκετά χρόνια όταν κόπηκε το πλαϊνό λάστιχο πάνω απο τις βιδωτές βάσεις. Προσοχή με τη σταθερότητα της μπάρας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη αυτά. Αν σκάσεις κάτω μπορείς να πάθεις ζημιά (σκέψου να σκάσεις με τα γόνατα...). Επίσης, δεν δίνουν εύρος έλξης με ανοικτή λαβή. Αν είσαι και ψηλός τότε είναι τελείως άβολα.

Πες επισης οτι αναλογα σε ποια θέση είναι το κεφάλι σου οταν κανεις μονόζυγο και

που θα σκάσει αμα σπάσει χτυπα ξυλο. Κατευθειαν στα σαγονια και θα σου σπασει τα δοντια.

ΜΑΚΡΥΑ!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτόμουν την κασα όταν ημουν και γω μικρότερος οτι θα χαλασει το ξυλο κτλπ.

έχει ηδη μπει 10 εκατοστά στο ξύλο βάλε και ένα βάψιμο που έφαγε απο πάνω κτλπ

δε φαινεται τίποτα με σηκώνει με ρουχα καμια 80αρια κιλά εύκολα και βαστάει ακομη

Link to comment
Share on other sites

στο crossfit οι ελξεις καλως κακώς γίνονται με αυτο τον τρόπο (ουτε εμενα μου αρεσουν ετσι)

Τρελη μουφα γιατι? συνδιαζεις 2 ασκησεις και δουλεύεις πολλές μυικές ομάδες ταυτόχρονα.

Τρελη μουφα για μενα , οχι για μια κοπελα που μπορει να εχει αλλους στοχους.

Ο λογος ειναι οτι επειδη η μεση + ποδια μπορουνε να αντεξουνε υπερδιπλασιο φορτιο απο οτι οι ωμοι, θα γυμναζω τους ωμους και στα ποδια + μεση απλα θα κανω ζεσταμα. Οσοι κανουνε χωριστα στρατιωτικες πιεσεις ορθιος και ημικαθισματα καταλαβαινουν ποσο μεγαλη ειναι η διαφορα στα κιλα που μπορεις να βαλεις.

(Ασε που εγω προσωπικα κανω τις πιεσεις πλεον καθιστος, γιατι δεν κλειδωνα σωστα τη μεση και οταν το κανεις αυτο με 6αρες επαναληψεις η μεση χαροπαλευει :D)

Έγινε επεξεργασία από Γιωργος_Μ
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθε και μένα,εχει κάνει βαθούλωμα η κάσα...

Αλλά έφτανα με τα βάρη 95-100 οταν το έπαθε.

80 το πολυ 90 αμα εχεις καλή κασα...

Ανοιχτή λαβή πολύ δύσκολα ουτε εμένα βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ειμουν μονος στο box και με ειχε πριβε ο coach.

Strengh ειχαμε deadlifts (max 112.5kgs πηγα) και wod 5 γυρους ο καθένας με time cap 15λεπτα :

- 10 power clean στα 40kgs.

- 5 burpees

- 3 pushups

Με μαμησε με τα power clean. Μου εβαλε λιγα κιλα, αλλα ηθελε τελεια τεχνικη με αποτελεσμα σε καθε γυρο να εχω 2-3 ακυρα. Τελειωσα καπου 13:45

Sent from my Galaxy S4, using Tapatalk...

Link to comment
Share on other sites

24γρ ανα δόση των 30γρ λενε...

Λογικά ακούγονται τα ποσά,μπορεί να είναι και ετσι όπως τα λες,δεν γνωρίζω.

Εχουν καποιες πιστοποιησεις εδω πάντως στην καρτέλα ποιότητα.

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

:: WHEYPRO, 100% Ελληνική Πρωτεΐνη Wheypro 100% Greek Whey Protein ::

Εχει ξανά αναφερθεί εδω,άγευστη βέβαια αλλά μια χαρά.

Το πιο σημαντικό δεν είναι το ποσοστό πρωτεΐνης (είναι και αυτό βέβαια) αλλά η μορφή. Αυτή εδώ είναι "Συμπυκνωμένη πρωτεΐνη", πράγμα που σημαίνει πολύ μέτρια απορρόφηση. Επίσης για συμπύκνωμα, τη βρίσκω ακριβή.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελίες έμμεσες δεν επιτρέπονται, κι ιδιαίτερα εκτός των πωλήσεων, κι ιδιαίτερα με προϊοντα που δεν ασχολούμαστε.

Δεν το βάζω στις πωλήσεις γιατι ακόμα δεν ξέρω που και ποτε θα μετακομίσω. :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.