Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

dbol με 5 gr τη μέρα είσαι οκ για 4 βδομάδες.

Πέρα από την πλάκα παίρνεις συνέχεια whey? Θέλω να βρω κάποιον που ενω παίρνει

για πανω απο 2 μήνες σερι να μου πει αποτελέσματα απο εξετάσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως και γιατι, αλλα η Whey μου χαλασε. Ενω την ειχα σε ντουλαπι, ξηρο κλπ κλπ, σβολιασε και μυριζει.

Εχω δοκιμασει αρκετες. Για προτεινετε. Χρημα μεχρι 40 για 1.5 kg το δινω.

αυτη εδω ειχε βγαλει καμποσους μηνες στο ραφι πριν "αρπαξει" :hehe:

http://www.thelab.gr/off-topic/peite-o-ti-thelete-4-0-talklab-100635-753.html#post1063422978

:: WHEYPRO, 100% Ελληνική Πρωτεΐνη Wheypro 100% Greek Whey Protein ::

ειναι και αιγοπροβεια, αντικειμενικα καλυτερη πηγη απο τις αγελαδινες.

dbol με 5 gr τη μέρα είσαι οκ για 4 βδομάδες.

Πέρα από την πλάκα παίρνεις συνέχεια whey? Θέλω να βρω κάποιον που ενω παίρνει

για πανω απο 2 μήνες σερι να μου πει αποτελέσματα απο εξετάσεις

επαιρνα για καμποσους μηνες 50 γραμμαρια μετα την προπονηση, δηλαδη πες 150-200 καθε βδομαδα, μερικες φορες ητανε μοσχαρισια πρωτεινη ( primal της dymatize) αλλες φορες ητανε απο αυγο αλλες αναμεικτη ( η χειροτερη για το εντερο και αυτους που καθονται διπλα σου :hehe: ) σταματησα μαιο του 12 και εκανα εξετασεις αιματος απριλιο του 13, ολα κομπλε ητανε ακομα και το ζαχαρο και η χοληστερινη παρολο που ειχα παει απο 89kg 15% BF σε 96 27% (ouch)

Για να παθει κατι το νεφρο που το λενε ολοι οι εξυπνακηδες ( και εχουν αρχισει φανταζομαι παλι στα μεσα μαζικης μαλακυνσης να βαζουν στο ιδιο καζανι τα συμπληρωματα με τα φαρμακα ) πρεπει να εχεις προδιαθεση / να μην πινεις αρκετα υγρα / να ειναι γενικα η διατροφη σου "βαρια" δηλαδη πολλες πρωτεινες και λιγοι υδατανθρακες, εμενα μου εβγαινε γυρω στα 120g καθε μερα απο τα 6-7 γευματα η πρωτεινη που επαιρνα και το μονο που επαθα οταν ειχα εναν τραυματισμο τελη του 11 και σταματησα αποτομα ητανε ενα περιεργο κοκκινισμα στα νυχια γιατι επεσε η ημερησια προσληψη στα 20-30g ( οποτε και οταν θυμομουνα να φαω κρεας / γαλακτομικα. )

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο λέμε περίπου. και τι εννοώ; όταν πας γυμναστήριο πας για να είσαι υγιής, αρα γιατι να φορτώσεις συκώτια νεφρά έντερα και να βάλεις και τόσο λίπος;

με τρανσαμινάσες στο θεό και χοληστερίνη απλά για να έχεις 45άρι χέρι;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14026]jiohkor3[/MENTION]

Καθε μερα μετα την προπονηση Whey, συνηθως μια δοση, εκτος κ αν κανω διπλη που θα παρω μια το πρωι κ μια μετα την προπονηση. Αυτο εδω κ περιπου 18 μηνες.

Κρεατινη 5gr ανα μερα ανα προπονηση σε κυκλο (6 εβδομαδες On, 2 off) και το ιδιο με pre-workout (eιτε Stacker2 Rush Accelerated, ειτε Gaspari Superpump Max). Και σαν Intra λιγο ηλεκτρολυτη απο Isodrinx.

ΜΕ ολα αυτα, κανω πολυ αναλυτικες εξετασεις ανα 4μηνο και ειμαι παντα εντος οριων...

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβαστε με της whey δεν προκειται να δειτε κατι ανεβασμενο στης εξετασεις οταν υπαρχει μετρο και δεν το παρακάνετε.

Επίσης αν το παρακάνετε η περίσσια πρωτεΐνη μετατρέπεται σε γλυκόζη και στην συνέχεια λίπος.(gluconeogenesis)

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως τα συμπληρωματα ειναι μονο το 20%, το εντερο μου προσωπικα το ταλαιπωρουσα οταν εκανα οτι εκανα χωρις να δω το τεστ δυανεξιας πρωτα http://www.thelab.gr/off-topic/ti-trote-gia-prwino-95460-4.html#post1063064522 δεν νομιζω να εγραψα πουθενα οτι οσο καιρο ασχολιομουνα ανεβασα και λιπος ταυτοχρονα.

η εμφανιση δεν ειναι το μονο θεμα, δεν αρρωσταινα ΠΟΤΕ ενω οι ιωσεις αριστερα και δεξια θεριζανε, κυκλοφορουσα το χειμωνα με σωβρακοφανελα μεσα στο σπιτι χωρις να νιωθω τιποτα, το εντερο δουλευε ρολοι ειχα καλυτερη διαθεση και πιο πολλη δυναμη, οταν ειχα γνωρισει μαλιστα την "χοντρη" (1.62 58kg ) μπορουσα να την παιρνω στα χερια μου και να την κουβαλαω για πλακα, δοκιμασα να το κανω πριν 2 βδομαδες ( πλεον αυτη 49kg - εγω 84 ) και μου κοπηκε η ανασα !

edit : ξεχασα να πω οτι μου φορτωσαν δωρεαν test μεταβολισμου το οποιο πηγα και εκανα για να μην προσβαλω μια πελατισσα που δουλευει εκει. μου εβγαλαν μεταβολικο ρυθμο 1100 θερμιδες ! ενας γνωστος μου ειχε παει παλιοτερα και ενω ειχε μετρηθει στο γυμναστηριο 8% BF του βγαλανε εκει 23 !! πιο απατεωνες πεθαινεις :p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Υπνο προσπαθω να κλεινω 7-8 ωρες σχεδον καθε μερα. Διατροφη δεν κανω πολυ πολυ καλη, αλλα προσεχω οσο μπορω.

Με οσα παιδια εχω μιλησει μου εχουν πει οτι ειμαι μεν σε πολυ καλο δρομο, αλλα θελω δουλιτσα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/xtrstores/photos/a.152682764774234.26807.149820511727126/762816923760812/?type=1

Πολυ καλη η Sci-MX......το Σάββατο εχει -20% σε ολα τα προιοντα της στα Xtreme stores

εχω την Whey ultragen. σε γεύση μπανάνα είναι απιστευτη

Link to comment
Share on other sites

τον παρακολουθω καιρο αλλα....οκ WTF έλειπε 2 μηνες...

λίγα λόγια: ορφανός. bodybuilder. τσακώθηκε με την κοπέλα του. δεν έβγαινε απτο σπίτι οταν του το ζητησαν οι cops. τον έκαναν τουλούμι και 2 μήνες μέσα. thats all folks

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bCq2EXyf4OM&list=UUSXQeB3dIfTpe2w-E_Gv_Ww]Lorenzo - BLACKOUT - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.