Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

Είναι crossfit style (aka butterfly pull up) :p

Γενικά πάντως το συγκεκριμένο είδος διαγωνισμών δεν είναι τόσο περί τεχνικής αλλά να βγάλεις της επαναλήψεις η να μεταφέρεις κάτι όπως και να χει...

Και στα deadlifts επίσης είναι άθλια η τεχνική μερικών.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ας το πουν ότι θέλουν :p απλά νομίζω πως με την κίνηση αυτή κλέβεις τα μάλα και λεει ο άλλος βγάζω 30-40 δεν ξέρω πόσες και αν τον βάλεις να τις πάρει κανονικά θα κάνει 6

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη προπονηση εξω χθες το βραδυ παρεα με τον σκυλο.

Με εξελπηξε ποσο του αρεσε να τρεχουμε και δεν με δυσκολεψε παρα μονο 1-2φορες που πατησε φρενο.

DISTANCE

7.34 km

DURATION

52m:44s

AVG. SPEED

8.4 km/h

MAX. SPEED

16.3 km/h

CALORIES

690 kcal

HYDRATION

0.37L

MIN. ALTITUDE

165 m

MAX. ALTITUDE

275 m

TOTAL ASCENT

238 m

TOTAL DESCENT

270 m

Λαθη που εκανα ηταν πολλα, αρχικα αρχικα το ντυσιμο και το βαρος που ειχα πανω μου.

Αυριο παλι για 10χλμ χαλαρα.

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκινήσω τρέξιμο στους δρόμους περαν της κατάλληλης ένδυσης και υπόδησης, πως κουβαλάτε το κινητό για να μην εμποδίζει στις κινήσεις και να καταγράφετε με runtastic (κάποιο άλλο; ) την διαδρομή,ταχύτητες, παλμούς κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά βάζω σε μια τσέπη πάνω μου το κινητό κι ανοίγω απλά το Runtastic Pedometer με ή χωρίς μουσική. Το πού ακριβώς πήγα, δε με νοιάζει γιατί κάνω πάντα την ίδια διαδρομή. Όλα τα άλλα καταγράφονται εκτός από τους παλμούς, που θέλει ειδικό εξοπλισμό..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23]DJD[/MENTION] δίνεις στόχο σε επιτήδιους έτσι όμως... διαγώνια ζώνη ώμος-στήθος-μέση υπάρχει; Δεν θα σε εμποδίζει κινησιολογικά;

στο runtastic πρέπει να έχεις αποθηκεύσει τον χάρτη από google maps πρώτα.

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω armband για την γυμναστική γιατι στο μονόζυγο φεύγει απτήν τσέπη για πλάκα..

Μπορείς άνετα να το έχεις όμως και στο τρέξιμο,άνετο και δεν σε ενοχλεί καθόλου.

Παιζουν στα 5-10 ευρω στο ebay,μπορεις να το εχεις και μεσα απτό μπουφάν αν θες να μην φαίνεται.

435189_111215202454_sport-armband-for-iPhone.jpg

elastic-rubber-sports-running-arm-band-armband.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος της προπονησης ξενερωσα απιστευτα.

Δεν υπολογισα σωστα τη αποσταση για 400μ.

DISTANCE

9.60 km

DURATION

1h:06m:40s

AVG. SPEED

6:57 min/km

MAX. SPEED

3:43 min/km

CALORIES

898 kcal

HYDRATION

0.48L

MIN. ALTITUDE

159 m

MAX. ALTITUDE

Link to comment
Share on other sites

μεγαλώνοντας, το σώμα γερνάει σιγά σιγά και μαζί μειώνονται οι καύσεις γιαυτό και τα 3 πιτογυρα στα 20 είχαν χωνευτεί μετά από μια ώρα ενώ στα 40 θέλουν όλη την νύχτα

για να φύγει το διπλοσάγονο πρέπει εκτός από άσκηση να ακολουθήσεις και ένα (έστω ήπιο) πρόγραμμα διατροφής

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.