Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

[MENTION=18217]sokinsohim[/MENTION]

Αν εισαι τοοοοοοσο λιωμα, δοκιμασε της Gaspari το Superpump MAX η της Stacker 2, το RUSH.

Χτεσινό λιωσιμο for time

22 deadlift 95kgs

12 burpee over the box

22 power clean 60kgs

12 burpee over the box

22 squat snatch 35kgs

Τελειωσα 14:57. Με πεθαναν τα άλματακια

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από λίγο καιρό εκτός λόγο εξεταστικών μπαίνω και πάλι γυμναστήριο.

Το θέμα είναι πως για κάνα δυο μήνες θα βοηθάω τον πατέρα μου στην δουλειά του(πέτρα χτίσιμο) που είναι αρκετά βαριά και δύσκολη.Έτσι όταν πηγαίνω γυμναστήριο είμαι αρκετά πεσμένος σε απόδοση λόγω κούρασης. Εννοείται πως το φαγητό τώρα το έχω ανεβάσει αρκετά.

Σκέφτομαι να πάρω μια κρεατινη κ να κάνω έναν κύκλο 2 μηνών λέτε?

Με pre workout νιτρικά και έτσι δεν έχω εμπειρία και δεν τα πολύ εμπιστεύομαι να πω την αλήθεια.Κρεατινη από την άλλη έχω ξαναπάρει και δεν είχα κάποιο θέμα.

Αυτο που θέλω είναι να μπορώ να βγάζω μια δυνατή κ καλή προπόνηση.Πριν την προπόνηση τι λέτε να παίρνω?

Sent from my LG-P990 using Tapatalk HD

Αυτό που ισχύει με όλα τα stimulants είναι ότι με τη πάροδο της χρήσης που θα κάνεις θα χρειάζεται συνέχεια μια γενναία αύξηση της δόσης για να έχεις τα αρχικά αποτελέσματα γιατί ως γνωστόν ο οργανισμός προσαρμόζεται.

Το κυριότερο όμως είναι όταν κάποια στιγμή θα σταματήσεις τη χρήση τους, θα ξενερώσεις απίστευτα, θα νιώσεις λες και πήγες πρώτη μέρα στο gym μετά από μεγάλη αποχή.

Εγώ για παράδειγμα παλιότερα δεν μπορούσα να πάω στο gym αν δεν είχα καταναλώσει ένα δυνατό καφεδάκι μισή ώρα νωρίτερα, δεν γίνεται όμως να το κάνεις αυτό συνέχεια γιατί στο τέλος θα καταστραφείς.

Πλέον πίνω πολύ σπάνια (εκτός από τον πρωινό που είναι συνήθειο πλέον) συγκεκριμένα μόνο όταν νιώθω αρκετά κουρασμένος και δε θέλω να "κάψω" την προπόνηση.

Επειδή η δουλειά σου θα είναι βαριά αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να δώσεις χρόνο στον εαυτό σου να προσαρμοστεί στο πρόγραμμα αυτό. Δεν γίνεται να παίρνεις συνέχεια διεγερτικά, ούτε να έχεις την ίδια ενέργεια στο γυμναστήριο με κάποιον που η δουλειά του είναι σαφώς ευκολότερη, αυτό όμως θα σε ανταμείψει στο μέλλον. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι τα διεγερτικα , αρκει να μην επηρεαζουν την προσωπικοτητα καποιου. :p

Καλησπέρα στο forum...

Μετά από 3 χρόνια σταθερής γύμναστικης του μέγα στομαχικού(lol) και περίπου 7extra κιλά,αποφάσισα να αρχίσω ξανά γυμναστικη.Έτσι σκέφτομαι να πηγαίνω για εκγύμναση 5 φορές την εβδομάδα.3 για όγκο σε βάρη σε μηχανήματα και αργότερα ελεύθερα και άλλες 2 για τρέξιμο(αγαπημένη συνήθεια αν και παραμελημένη τελευταία)

οπότε οι δύο μου απορίες

1) μήπως το πρόγραμμα θεωρείται λίγο extreme για 3 χρόνια αποχής?

2)Η διατροφή μου περιλαμβάνει σχεδόν τα πάντα.Ωστόσο επειδή γυμναστική θα κάνω λόγω άλλων υποχρεώσεων συνήθως ώρες που θα είμαι αρκετά νηστικός,θα ήθελα μία πρόταση σε κάποιο σνακ/φρούτο που θα μπορώ να φάω 30-45 λεπτά πριν την γυμναστική και δεν θα μου βγει κατά την διάρκειά της αλλά ταυτόχρονα θα είναι ικανό να με κρατήσει σε ενεργειακά αποδεκτά επίπεδα...

το ξέρω ζητάω πολλά ειδικά στο 2ο ερώτημα...

187cm και 90 κιλά είμαι...πρακτικά θέλω να αποκτήσω λίγο όγκο γενικότερα(όχι τίποτα τερατουργήματα) και με τον καιρό να γλιτώσω απο την σαμπρέλα στην κοιλιά που με συνοδεύει(το δυσκολότερο μέρος).Α και δεν σκοπεύω να καταναλώσω ούτε ένα mg οποιουδήποτε σκευάσματος για χάρη κανενός.Καλή φυσική διατροφή και υπομονή θέλει πάνω από όλα..

ευχαριστώ για τον χρόνο που διαθέσατε όσοι διαβάσατε το post αυτό...

Μια χαρα ειναι το προγραμμα , οσο συνηθιζει το σωμα σου, θα ανεβαζεις ενταση στην προπονηση σου, για να μην εχεις μικροτραυματισμους και εισαι κομπλε.

Ψαξε στο google ποια τροφιμα χωνευονται γρηγορα για να τρως πριν την προπονηση και εισαι κομπλε , το αεροβιο καντο καλυτερα με αδειο στομαχι για καυση λιπους, τα βαρη ομως οχι.

Έγινε επεξεργασία από Γιωργος_Μ
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο εναν χαζοτραυματισμο μου, επανήλθα σήμερα κ ομολογώ νιώθω τοσο καλα που γυμναστικα μετά από 4 μέρες.

Καναμε μια παραλλαγή του WOD "Nancy"

5 Γυρους απο...

15 squat snatch @43Kgs εγω

15 squat snatch @43Kgs ο teammate μου

400m τρέξιμο ταυτόχρονα.

Χρονος 29'52''

Sent from my Galaxy S4, using Tapatalk...

Έγινε επεξεργασία από YDinopoulos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα muay Thai πριν ένα μήνα και αύριο θα παίξω πρώτο αγώνα με αντίπαλο πολύ ελαφρύτερο. Έχω κάνει συνολικά γύρω στα δύο χρόνια kick boxing, αλλά ποτέ αγώνα.

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα σπίτι από τον αγώνα. Ο αριστερός μου τετρακεφαλος τα έχει δει όλα από τα low kicks του αντιπάλου. Μου είχαν πει ότι έχει μόνο ένα αντίστοιχο αγώνα παίξει. Ήταν ο επικεφαλής της άλλης ομάδας, 1.95 περίπου και φουλ fit. Εγώ 1.80 και καθόλου fit. Απ όσο έψαξα τώρα, αυτούς είναι δάσκαλος στα beginners classes & fitness classes σε αυτή τη σχολή.

Δεδομένων όλων αυτών, θεωρώ ότι τα πήγα παρά πολύ καλά. Δέχτηκα αρκετά low αφού ήταν πολύ γρήγορος για μένα να βγάλω άμυνες. Πέρασα και γω αρκετά δυνατά low, αλλά τα μισά από αυτόν.

Εγώ μπορούσα να παίξω κυρίως κοντά με χέρια, αλλά μου έλεγαν να μην βάζω πολύ δύναμη στο πρόσωπο.

Όλα τα παιχνίδια τα έδωσαν ισοπαλία.

Αυτά!

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα muay Thai πριν ένα μήνα και αύριο θα παίξω πρώτο αγώνα με αντίπαλο πολύ ελαφρύτερο. Έχω κάνει συνολικά γύρω στα δύο χρόνια kick boxing, αλλά ποτέ αγώνα.

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Σε ποιο camp πας φίλε μου;

Έπαιξες στο Plexousakis Camp την κυριακή;

Link to comment
Share on other sites

10 Pullups (στηθος να φτανει την μπαρα)

50 διπλα σχοινακια

20 Thrusters @ 43Kgs

50 διπλα σχοινακια

30 Hands stand pushups

50 διπλα σχοινακια

40 Kettlebell swings @ 24Kgs

50 διπλα σχοινακια

50 Box jumps @ 60cm

50 διπλα σχοινακια

Time cap 30mins, τελειωσα 29:20

Link to comment
Share on other sites

χθεσινο wod

5 σετ απο 5 επαναλήψεις back squat 60kg

μετα 7 λεπτα οσα περισσοτερα burpees και box jump μπορούμε

Αλλα τα burpees ήταν ενα μαζι με τα box jump σε 70αρα κουτα :)

τελικα εκανα 60 επαναλήψεις.. ο coach είπε στις 90 επρεπε να ειχα φτάσει αλλα 2-3 μερες δεν ειχα φαει καθολου καλα..

Πχ εχες πρωινο 2 φετες με μερεντα και ενα πιατο φακη το μεσημερι.. Που να αντεξει ο οργανισμος μετα..

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ αυτα τα burpees...

Βαλε λιγα carbs. πχ το πρωι μια χουφτιτσα All bran δημητριακα. Νομιζω θα σου δωσουν λιγη παραπανω ενεργεια. Επισης κατα την προπονηση εχε ενα ισοτονικο. Οχι απο τις ετοιμες μπουρδες . Σκονιτσα κ νερακι. Βοηθαει απιστευτα !

Link to comment
Share on other sites

all bran plus ( δεν εχει αλευρι !! γιουπιιιιι :p ) με προβειο γιαουρτι ειναι απο τα καλυτερα πρωινα που μπορει να φαει κανεις ! αυτες τις μερες παρολο που δεν γυμναζομαι πριν φυγω απο το σπιτι ανακατεβω παντα μερικες κουταλιες της σουπας βρωμη + 1 κουταλια μελι + κανελα αμυγδαλα + καρυδια (παλιοτερα τα μετραγα κιολας :p ) με λιγο νερο και ειμαι καλυμενος για τις επομενες 4 ωρες τουλαχιστον.

Ούτε λιποδιαλυτες, ε?

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

3 κατηγοριες συμπληρωματων θεωρουσα πεταμενα λεφτα (και μαλλον θα συνεχυσω να τις θεωρω), προτεινες "ογκου" - νιτρικα - λιποδιαλυτες

Για να μοιασεις στο gargoyle πιο πανω δεν χρειαζεσαι συμπληρωματα διατροφης αλλα φαρμακα

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.