Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

Προσπαθω να το κρατησω στις 2-3 cheat days ανα μηνα. Και μου ειναι παρα πολυ δυσκολο. Ισως να μην καταβροχθισω αυτο το κατι, αλλα μια μπουκιτσα θα την φαω. Για την δοκιμη βρε παιδι μου...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

έχω φίλο 1.90 περίπου 110kg τώρα σε γράμμωση

το παιδί σηκώνει τα άπειρα ούτε καν ξέρω το συζητούσαμε με έναν άλλο φίλο

είχε πάει σε club με τουρίστες και ήταν και αλλοδαποί μέσα και έβρισε τη χώρα τους δυνατά και γενικά και γύρισαν και τον κοίταξαν όλοι

ε όπως γύρισαν έτσι ξαναγύρισαν όλοι από την άλλη γύρω στα 5 άτομα(πολύ καρπαζοεισπράκτορας)

τέσπα αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν ένα tanks σαν αυτό με μια μικρή τεχνική σου παίξει χτύπο δεν θα σωριαστείς ε?

και μην αρχίσουμε τα αν καταφέρει να με χτυπήσει ποτέ

όταν παίζεις ξύλο και τρως και δίνεις απλός όταν ο άλλος είναι θωρηκτό αρκούν λίγες

αυτά από την wonderland

Νομίζεις ότι δεν υπάρχουν τεχνικές για να καθηλώνεις tanks σαν τον φίλο σου?

Οι ευκολότεροι για να πέσουν είναι:banging:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανονίστε 2 συναντήσεις (μια σε ρινκγ και μια στο δρόμο) να μας λυθούν οι απορίες... :devil:

Eίμαι ανοικτός ΠΑΝΤΑ σε ΦΙΛΙΚΟ αγώνα!

1.80 ύψος και 98 κιλά βάρος για να δούμε συμμετέχοντες :p

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να το κρατησω στις 2-3 cheat days ανα μηνα. Και μου ειναι παρα πολυ δυσκολο. Ισως να μην καταβροχθισω αυτο το κατι, αλλα μια μπουκιτσα θα την φαω. Για την δοκιμη βρε παιδι μου...:hehe:

Αν η διατροφή σου ήταν σωστή ο οργανισμός σου δε θα ζήταγε τις cheat days, οπότε μάλλον στις non cheat days το φορτώνεις με πράγματα που δε βοηθάνε. Όλα υποκειμενικά είναι βέβαια, αν δουλεύει για σένα εγώ πάω πάσο :p

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι αν ταίζεις τον οργανισμό με τροφές που δε σου ταιριάζουν ή/και δεν σου χρειάζονται τότε θα συνεχίσεις να αναζητάς τις cheat days. Αν η καθημερινή διατροφή σου, σου παρέχει αυτά που χρειάζονται τότε δε θα κοίταγες να λυσσάξεις την cheat day. Πολλοί δουλεύουν σκληρά 6 μέρες τη βδομάδα για να βγάλουν τα απωθημένα μιας βδομάδας σε μία μέρα. Θεωρώ ότι αν τρως σωστά δε θα την έψαχνες την cheat day.

Οι απόψεις όμως για το "τρώω σωστά" είναι πολλές και διαφορετικές, απλά αυτή είναι η δική μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι ανοικτός ΠΑΝΤΑ σε ΦΙΛΙΚΟ αγώνα!

1.80 ύψος και 98 κιλά βάρος για να δούμε συμμετέχοντες :p

98 κιλα; τι τρως για πρωινο σιδερόβεργες;

Για πες και κανα max σε παγκο squat αρσεις κτλπ να γουσταρουμε λιγοοοοοο

Link to comment
Share on other sites

Personal Best χτες. Αρσεις θανατου χτες. Ξεκινησαμε με 5αρια σετ απο 50kgs και ανεβαιναμε 5kgs ανα σετ. Πηγα μεχρι 110Kgs (3 5αρια set)με απλο grip και 102.5 με hook grip (1 5αρι γιατι ποναγε ο αντιχειρας...)

Υστερα Bench press 70Kgs (2 2πλα) και ψιλοκαταφερα 72.5 (ψιλο=κολησα λιγο, αλλα εδωσε μια μικρη ωθηση στην μπαρα ο coach και τα σηκωσα).

Και after party...100 κοιλιακους με 9kgs medicine ball.

Έγινε επεξεργασία από YDinopoulos
Link to comment
Share on other sites

98 κιλα; τι τρως για πρωινο σιδερόβεργες;

Για πες και κανα max σε παγκο squat αρσεις κτλπ να γουσταρουμε λιγοοοοοο

Καθημερινό πρωινό πρόγραμμα γυμναστικής αλλά και πρωινό:

Ξυπνητούρια στις 06:00 , πουρνό πουρνό και τρέξιμο στο ρέμα Πικροδάφνης για μία ώρα μαζί με αρκετά burpees, επιστροφή στο σπίτι και 5 βραστά ασπράδια αυγών ή μία ομελέτα μόνο με τα ασπράδια,2 φρούτα εποχής,2 ποτήρια γάλα μαζί με λίγη πρωτείνη και δύο μπανάνες (ναι περισσότερα φρούτα) και ένα γενναίο κομμάτι τυρί χαμηλών λιπαρών, επίσης εάν αντέχω μερικές φορές τρώω και μία χούφτα ανάλατα αμύγδαλα.

Για πρόγευμα τα εξής: Ρόφημα με γάλα , λίγη πρωτείνη, ένα φρούτο και λίγα δημητριακά , τα χτυπάω σε μπλέντερ (κάνω ένα μικρό break από την δουλειά).

Αυτά.....!! Εϊμαι και σε λιτή διατροφή, σχετικά μιας και ο coach μου έβαλε τις φωνές γιατί είχα γίνει 105 κιλά και είχα χάσει flexibility και αντοχή ενώ είχα δυναμώσει τρομερά και για αυτό που κάνω δεν ήταν σωστό.

Μιας και η κατηγορία των 100 + με είχε για φτερό στον άνεμο....οι τυπάδες ήταν 2 μέτρα ο καθένας και κτήνη..που πήγαινα εγώ ο άμοιρος των 33 ετών +...

Τώρα για max squat ,αυτήν την στιγμή βρίσκομαι στα 180 κιλα με 188 κιλα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινό πρωινό πρόγραμμα γυμναστικής αλλά και πρωινό:

Ξυπνητούρια στις 06:00 , πουρνό πουρνό και τρέξιμο στο ρέμα Πικροδάφνης για μία ώρα μαζί με αρκετά burpees, επιστροφή στο σπίτι και 5 βραστά ασπράδια αυγών ή μία ομελέτα μόνο με τα ασπράδια,2 φρούτα εποχής,2 ποτήρια γάλα μαζί με λίγη πρωτείνη και δύο μπανάνες (ναι περισσότερα φρούτα) και ένα γενναίο κομμάτι τυρί χαμηλών λιπαρών, επίσης εάν αντέχω μερικές φορές τρώω και μία χούφτα ανάλατα αμύγδαλα.

Για πρόγευμα τα εξής: Ρόφημα με γάλα , λίγη πρωτείνη, ένα φρούτο και λίγα δημητριακά , τα χτυπάω σε μπλέντερ (κάνω ένα μικρό break από την δουλειά).

Αυτά.....!! Εϊμαι και σε λιτή διατροφή, σχετικά μιας και ο coach μου έβαλε τις φωνές γιατί είχα γίνει 105 κιλά και είχα χάσει flexibility και αντοχή ενώ είχα δυναμώσει τρομερά και για αυτό που κάνω δεν ήταν σωστό.

Μιας και η κατηγορία των 100 + με είχε για φτερό στον άνεμο....οι τυπάδες ήταν 2 μέτρα ο καθένας και κτήνη..που πήγαινα εγώ ο άμοιρος των 33 ετών +...

Τώρα για max squat ,αυτήν την στιγμή βρίσκομαι στα 180 κιλα με 188 κιλα περίπου.

όταν λες αυτά?

μετά για την υπόλοιπη μέρα τι τρως?

Link to comment
Share on other sites

όταν λες αυτά?

μετά για την υπόλοιπη μέρα τι τρως?

Tα κέρατα μου, συγνώμη για την έκφραση , μεν σκοπός είναι να πέσω στα 95 κιλά και να μείνω εκεί θέλω να χάσω τον όγκο που έχω και με την συγκεκριμένη διατροφή /γυμναστική έχω ήδη δει αποτελέσματα.

Τρώω ανά 3 ώρες και γερά γεύματα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.