Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

Καλως ηλθες στο cf !

Σε ποιο box πας ? Η μονη λυση ειναι ειναι παρα πολυ καλο warmup πριν και διατασεις μετα.

Η να κανεις 1 WOD το πρωι και ενα το απογευμα. :hehe:

Box wod?? Φωτησε με λιγο

Noob here

Link to comment
Share on other sites

Box λεγονται οι χωροι που κανεις προπονηση. Οποτε σε τετοια ερωτηση, απαντας με το ονομα του γυμναστηριου σου. πχ εγω προπονουμαι στο "Crossfit Σtigma" στην Βαρη.

WOD : Workout Of the Day. Το βασικο κομματι/ζουμι του cf. πχ σου λεει σημερα το wod ειναι 4 σετ Απο 10 back squat με χχ κιλα/ 20 burpees / 50 Double Unders με time gap 8 λεπτα.

Το θεωρω πολυ ωραιο στυλ αθληματος και πολυ ομαδικο. Σε βγαζει τελειως απο το comfort zone, και στο θεμα γυμναστικης, αλλα

και στο κοινωνικο επιπεδο, Πλεον εχουμε κανει φοβερα παρεακια απο εκει.

ΥΓ

Ασε που τα κοριτσακια που ασχολουνται εχουν κορμαρες...:hehe:

Έγινε επεξεργασία από YDinopoulos
Link to comment
Share on other sites

Box λεγονται οι χωροι που κανεις προπονηση. Οποτε σε τετοια ερωτηση, απαντας με το ονομα του γυμναστηριου σου. πχ εγω προπονουμαι στο "Crossfit Σtigma" στην Βαρη.

WOD : Workout Of the Day. Το βασικο κομματι/ζουμι του cf. πχ σου λεει σημερα το wod ειναι 4 σετ Απο 10 back squat με χχ κιλα/ 20 burpees / 50 Double Unders με time gap 8 λεπτα.

Το θεωρω πολυ ωραιο στυλ αθληματος και πολυ ομαδικο. Σε βγαζει τελειως απο το comfort zone, και στο θεμα γυμναστικης, αλλα

και στο κοινωνικο επιπεδο, Πλεον εχουμε κανει φοβερα παρεακια απο εκει.

ΥΓ

Ασε που τα κοριτσακια που ασχολουνται εχουν κορμαρες...:hehe:

Ωραια να αρχισω να μαθαίνω :) BOX crossfit stylianidis θεσσαλονικη (Βενιζελου)

WOD δεν μπορω να σου πω ακριβώς γιατί μαθαίνουμε τις κινήσεις τωρα πχ εχθες καναμε 20burpees 20 death lift

20 swings kettlebell 20 sumo death lift και ενδιάμεσα μετα απο κάθε άσκηση τρέχαμε 300m

Ναι έχει κάτι κορμια..... Και με αρεσει πολυ γιατι εχει αλληλεγγυη και κανουμε καλη παρεα οπως είπες :)

Τωρα θα δουμε με τον καιρό που μπορώ να φτασω.. 1.85 80kg :o

Link to comment
Share on other sites

"deadlift" ρε συ !Death δεν υπαρχει πουθενα. Dead ναι ! :p

Ψαχνε στο γουγλη ασκησεις και howtos. Εμενα με βοηθησαν πχ στο να μπορεσω να κανω εστω και μερικα handstand pushups.

1.86, 95kgs βοιδι ειμαι...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Επισης μπορει να με πεις και τρελο

Αλλα Δευτερα και Τεταρτη κάνω 50 πηγαινε και 50 ελα χιλιόμετρα για να κάνω crossfit :p

Βρίσκομαι Γιαννιτσα και παλι καλα μαζευτήκαμε φιλαρακια και παμε :)

ps χθες τα μάθαινα που να θυμαμαι death και dead :p

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφερονται για bodyweight προπονήσεις εδω θα βρειτε πολλές ρουτινες για αρχαριους μεχρι pro φτιαγμένες απο άλλους διάσημους αθλητές αλλα και απο το site.

All routines

Υ.Γ Πρεπει να κανουμε ενα θεμα με τι μουσικη ακουμε κατα την διαρκεια της προπονησης.

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω και γω στο club

Από Απρίλιο άρχισα gym με αρκετά θα έλεγα συμπληρώματα. Βέβαια μέχρι να φτάσω εκεί που θέλω! Μετά θα κοπούν όλα!!

Απο 88Kg που ήμουν έχω πάει 82 χωρίς διατροφή. Μόνο gym και συμπληρωματα

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

....Μάνο gym και συμπληρωματα...

Ποιος ειναι ο Μανος ?:haha:

EDIT:

Ερωτηση προς τους πιο εμπειρους. Υπαρχει καποιου ειδους προστασιας, οταν βαζουμε τη μπαρα στους ωμους και κανουμε ασκησεις πχ

back squats ? Κατι να μπαινει μεταξυ μπαρας κ ομου γιατι το απλο μπλουζακι δεν κανει τπτ :(

Έγινε επεξεργασία από YDinopoulos
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω και γω στο club

Από Απρίλιο άρχισα gym με αρκετά θα έλεγα συμπληρώματα. Βέβαια μέχρι να φτάσω εκεί που θέλω! Μετά θα κοπούν όλα!!

Απο 88Kg που ήμουν έχω πάει 82 χωρίς διατροφή. Μάνο gym και συμπληρωματα

Μάλλον για αυτό μιλάει :D

Ποιος ειναι ο Μανος ?:haha:

EDIT:

Ερωτηση προς τους πιο εμπειρους. Υπαρχει καποιου ειδους προστασιας, οταν βαζουμε τη μπαρα στους ωμους και κανουμε ασκησεις πχ

back squats ? Κατι να μπαινει μεταξυ μπαρας κ ομου γιατι το απλο μπλουζακι δεν κανει τπτ :(

Ίσια μπάρα; Εγώ παλιά έβαζα κάτι σαν στρόγγυλο μαξιλαράκι που είχε η μπάρα όταν την φόρτωνα με κιλά. Έβλεπα άλλους να τυλίγουν μπλουζάκια ή πετσέτες. Whatever works I guess...

Έγινε επεξεργασία από Arkan
Link to comment
Share on other sites

Το μαξιλαρακι που λεει ο φιλος πιο πανω καθεται στον αυχενα.

Για να κατσει καλα η μπαρα παρε μια πετσετα η μπλουζακι.

Ήταν αρκετά μακρύ πάντως, κάπου στα 40cm (κάτι τέτοιο), οπότε έπιανε και στους ώμους. Το θέμα είναι αν έκανε και δουλειά ή έκανε χειρότερα κάποια πράγματα, δεν ήξερα και πολλά τότε (όπως και τώρα :hehe:).

Με την πετσέτα υπάρχει κάποιο θέμα; Από άποψη σταθερότητας ας πούμε ή κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σε ενα site Εξωτερικου, οτι ειναι καλα τα Under Armour καικαποια εχουν ενισχυση. Θα παω σε μερικα μαγαζια κ αν εχει τπτ φτηνο θα παρω.

[MENTION=9203]NooDle[/MENTION], αν εχεις σκοπο να το συνεχισεις το cf, παρε οποσδηποτε προστατευτικα για καλαμια (για τις ασκησεις με τις μπαρες, αλλα πιο πολυ για τα box jumps), αλλα και γαντια για βαρη/μονοζυγο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.